OPIS CZYTELNIKA:
Kup Teraz

Szósty

Ocena ( 16 osób )
5.2
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2012-02-28
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7674-164-2
Liczba stron: 332
Dodał/a książkę:Sil
Dodał/a opinię:Barbara Fijołek
Recenzja - Szósty
Kolejna pozycja pani Agnieszki godna polecenia. Książka ta trzyma od początku do końca w napięciu. A czyta się ją jednym tchem.Polecam :)
Recenzja
Sil Linia koment
Przeczytane:2012-03-19, Na półkach: Przeczytałem,

Z głębi serca

 

Agnieszka Lingas-Łoniewska umiejętnie łączy różne gatunki literackie w jednej książce. Dzięki temu powstają niesamowite, pełne pasji lektury. Szósty miał być debiutem tej autorki. Z różnych jednakowoż przyczyn tak się nie stało i wcześniej na rynku ukazała się powieść Bez przebaczenia
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2012-04-29, Na półkach: Przeczytałem,

Stare powiedzenie głosi, że reklama jest dźwignią handlu. W ostatnim czasie jedną z najczęściej promowanych książek w portalach o literaturze była powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej Szósty. Czy obok tej książki można przejść obojętnie? Często bywa tak, że produkt mocno reklamowany okazuje się po prostu przereklamowanym i nie wartym aż tak dużego zachodu. Na szczęście, nie w tym przypadku. Szósty jest dokładnie tym, czego można oczekiwać po dobrym kryminale

Sabinka Linia koment
Na półkach:

Agnieszka Lingas-Łoniewska to znakomita autorka, która pisze bardzo sprawnie, która wspaniale posługuje się słowem. Jej powieści są świeże, pełne odkrywczych, intrygujących pomysłów, które nie pozostawią obojętnym chyba żadnego z czytelników. 

Powieści Łoniewskiej trudno ująć w konkretne ramy gatunkowe. Łączy ona romans, thriller i sensację, dodaje odrobinę erotyki i kryminału. W efekcie postaje całość, która czytelników zaskakuje i potrafi zauroczyć. Po lekturze Szóstego można zaryzykować określenie jej mianem "polskiej Alex

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Monia_35 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Cudowna pozycja! Jeszcze nie raz do niej wrócę. Wspaniałe połączenie kryminału z opowieścią o miłości. Polecam wszystkim znajomym z całego serca.
3x plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-02-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek w 2017 roku,
Szósty to moje kolejne spotkanie z książkami Pani Agnieszki.
Szósty to historia kryminalna seryjnego mordercy, którego usiłują wyśledzić policjanci ze specjalnej grupy śledczej, którą dowodzi Marcin Langer, znamy mi już z powieści "Bez przebaczenia". Marcin do współpracy angażuje profilerkę Alicję. Alicję i Michała łączy pewne metafizyczna więź, nadprzyrodzona świadomość iż są sobie przeznaczeni. Znając twórczość autorki romans między głównymi bohaterami był dla mnie oczywisty. Fajnym i zaskakującym elementem fabuły jest to, iż Alicja jest dokładnie w typie zabijanych przez Szóstego kobiet. Kim jest zabójca? Czy uda się go wytropić zanim zabije kolejne kobiety? Czy jedną z nich będzie Alicja?
Aby poznać odpowiedzi na te pytania musicie sami sięgnąć po książkę.

Książka, jak i większość powieści tej autorki, naładowana jest emocjami. Określenie pani Agnieszki jako "dilerki emocji" jest jak najbardziej na miejscu, tyle, że momentami jak dla mnie jest tego wszystkiego za dużo i jest to na granicy przeładowania i przedobrzenia, dlatego też nie oceniam książki maksymalnie.
Sam pomysł na fabułę, na szeroko przedstawioną sferę obyczajową powieści, na romans jest jak najbardziej ok. Tylko ta dawka emocji jest na granicy 'przejedzenia się'.
basia02033 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiażki 2016,Przeczytane w 2016,
Kolejna pozycja pani Agnieszki godna polecenia. Książka ta trzyma od początku do końca w napięciu. A czyta się ją jednym tchem.Polecam :)
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Kolejna książka tej autorki i nie zawiodłam się.
Kryminał - bo grupa śledcza próbuje rozwiązać sprawę seryjnego mordercy zielonookich blondynek
Romans - bo inspektor Marcin Langer zakochuje się w profilerce Alicji Szymczak
trochę magii - bo to co połączyło głównych bohaterów jest wyjątkowe, nadprzyrodzone
Oczywiście polaeam
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
Miłość i zbrodnia, tytułowy Szósty jest seryjnym zabójcą, który poluje na zielonookie blondynki.
"Mogę. Wszystko mogę. Kiedyś ktoś zniszczył cały mój świat. Stworzyłem go na nowo. Swój. Własny. Jestem bogiem. Mogę wszystko. Daję i odbieram. I zbawiam."
Intryga i wątek kryminalny jest ciekawy, jednak romans nie pozostaje daleko w tyle, namiesza w powieści.
agatrzes plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2014,Wyzwanie - książki pełne emocji 2014,
Agnieszka Lingas - Łoniewska napisała powieść kryminalną z domieszką romansu. Powołała do życia ciekawych, wielowymiarowych bohaterów i obdarzyła ich pokaźnym bagażem doświadczeń, który nie tylko wpłynął na ich stosunek do świata i ludzi, ale też sprawił, że ich egzystencja daleka była od ideału. Pokazała, że każdy medal ma dwie strony, a to co widoczne gołym okiem to tylko część prawdy. Tak, jestem pod wrażeniem kreacji postaci, która spowodowała, że mój stosunek do nich ewoluował, a nawet wzbudził we mnie sprzeczne odczucia.

,,Szósty" to dobrze skonstruowana, intrygująca, zaskakująca i pełna różnorodnych wrażeń powieść, przy której upływ czasu staje się niezauważalny. Opowieść o cierpieniu i zmaganiu się z duchami przeszłości, które potrafią zdominować życie człowieka. Autorka porusza temat trudny i drażliwy, ale robi to w tak delikatny i smaczny sposób, że czytelnik mimo że nie powinien znajduje w sobie współczucie i zrozumienia dla osoby, która była zdolna do czynów najgorszych.Polecam
nasturia plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,
Szósty to pseudonim operacji policyjnej, która ma za zadanie schwytanie psychopatycznego mordercę kobiet. Przewodzi jej Marcin Langer, przystojny policjant, dla którego poza pracą nie ma innego życia. Z uwagi na precyzję, z jaką morderca maskuje wszystkie ślady swoich czynów, a co za tym idzie rozwiązanie zagadki jest bardzo utrudnione, Langer postanawia powołać do zespołu psychologa policyjnego. Wybór pada na najlepszą w tym zawodzie Alicję Szymczak, piękną zielonooką blondynkę, która za sprawą wydarzeń z przeszłości oddana jest pracy w całości. Tych dwoje łączy nie tylko praca, ale pewne zdarzenie sprzed sześciu lat, za sprawą którego nie mogą przejść obok siebie obojętnie. Czy policjantom ze Śląskiej Grupy Śledczej uda się dopaść niebezpiecznego zbrodniarza zanim on pozbawi życia kolejną ofiarę? Kto nią będzie? No i najważniejsze, kim jest sprawca i dlaczego dokonuje tak okrutnych zbrodni na młodych kobietach?
Pierwsze wydanie książki mnie ominęło i bardzo się cieszę patrząc na okładkę poprzedniego egzemplarza. Obecna jest dużo bardziej zachęcająca i zdecydowanie lepiej obrazująca to wszystko, co możemy znaleźć tuż za nią. A trafiamy na cały pakiet doznań i emocji. U mnie zaczęło się od zniechęcenia, niestety. Autorka wprowadza nas w świat sił nadprzyrodzonych, a jednocześnie w dość ckliwy romantyzm, którego nie jestem fanką i nie bardzo trafia on do mnie w literaturze, gdyż zwyczajnie nie lubię nierealności w powieściach, a z tym właśnie owa ckliwość mi się kojarzy.
Ale na tym moje wrażenia z lektury się nie skończyły, gdyż cały wątek kryminalny jest naprawdę skonstruowany wybornie. Mamy opis pracy grupy śledczej, który powinien przypaść do gustu każdemu, kto lubi kryminały. Sama konstrukcja intrygi poprowadzona jest w książce na bardzo wysokim poziomie, mamiąc czytelnika złudzeniem, że na długo przed zakończeniem wie, kto jest mordercą. Ja sama pięknie wpadłam w tę pułapkę, co spowodowało, że było mi przykro, że na sto stron przed końcem znam nazwisko zbrodniarza. To wszystko razem powoduje, że znów mamy do czynienia z przyciąganiem czytelnika, jakie pani Łoniewska opracowała do perfekcji.
Nie sposób nie wspomnieć o osobie samego oprawcy, a raczej jego przemyśleń, które pisarka wprowadza regularnie do książki, będącymi jednocześnie studium nad bardzo skrzywdzonym w przeszłości człowiekiem oraz jego zmaltretowaną psychiką.
Zakończenie powieści... Zaskoczenie to chyba nie jest odpowiednie słowo, aby oddać to, co poczułam. Szok połączony z niedowierzaniem będzie lepiej obrazować moje emocje. I jest jeszcze coś, nie do końca oburzenie, ale z pewnością zastanowienie nad ludzkim umysłem, może nad desperacją kobiet, które bardzo chcą kochać i być kochane.
Mam nadzieję, że Was zaciekawiłam, bo książkę zdecydowanie warto przeczytać. Jest nietuzinkowa, nieprzewidywalna, trzymająca w napięciu i wciągająca czytelnika zupełnie bez żadnych skrupułów.
http://ksiazkapolapkach.eu/
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Magnolia044 Linia koment
Przeczytane:2013-06-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
saksofonistka Linia koment
Przeczytane:2013-10-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
KKS Linia koment
Przeczytane:2015-05-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 ksiązki 2015,
damonowa Linia koment
Przeczytane:2015-03-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2015-02-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2015,
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2014-12-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Minevra Linia koment
Przeczytane:2014-07-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Sylzia Linia koment
Przeczytane:2012-07-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Beatricze Linia koment
Przeczytane:2013-08-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Szósty Głód miłości
Natalia Nowak-Lewandowska
Okładka - Szósty Dom samotnych
Joanna Kruszewska
Okładka - Szósty Dunkierka. Sukces operacji Dynamo
Edward Keble Chatterton
Okładka - Szósty Siostrzyczki
Michael Palmer
Okładka - Szósty Kruchość porcelany
Monika Sawicka
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów