OPIS CZYTELNIKA:
Kup Teraz

Tak dobrze, że aż źle

Ocena ( 3 osoby )
4.7
Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2010-06-16
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-61297-66-6
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Dodał/a opinię:
Recenzja - Tak dobrze, że aż źle
Treść książki odzwierciedla bogatą paletę uczuć, emocji a nawet lęków każdej z nas. Wydaje się miła dla oka i ducha, idealna na letnie poranki z kawą, zanim wybiegniemy z domu i same zaczniemy szaleć. Ale porusza również ważne tematy takie jak indywidualny stosunek do świata i ludzi, którzy go zamieszkują. Myślę, że skuszę się na nią w niedługim czasie.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

„Człowiek na świat musi przyjść sam. Odejść musi też sam. W czasie, który jest pomiędzy, nic nie musi. Ma prawo wyboru”.

Motto busiaby

 

Wolne wybory

Singiel czy też stara panna – kim wolisz być? A może to jedno i to samo, a angielska nazwa ma jedynie dodawać „nowej jakości egzemplarzy do sparowania, brzmieć dumnie i nowocześnie”. Bez wątpienia obecnie modnie jest być singlem, bowiem określenie "stara panna" ma negatywny wydźwięk i kojarzy się z anachronizmem, oziębłą postawą i zdystansowaniem się wobec wszystkiego i

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
KsiazkowoLC plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,2017,52 książki w 2017r,Autografy/Dedykacje,Mam,
Mimo, iż autorka ma w swoim dorobku kilka powieści, a na półkach mojej domowej biblioteczki od jakiegoś czasu znajduje się pewna część z nich, to książka ,,Tak dobrze, że aż źle" jest pierwszą tej autorki, z jaką się zapoznałam.

Główną bohaterka, a zarazem narratorką powieści jest Ola, jest ona typową współczesną kobietą. Ma dobrą pracę, własne mieszkanie i ogólnie rzecz biorąc jest osobą niezależną pod każdym względem.

Gdy spojrzenie na PESEL dobitnie wskazuje nadchodzące nieuchronnie 30-ste urodziny nasza bohaterka decyduje się na dokonanie w swym życiu pewnych zmian, pierwszą z nich jest zmiana nazewnictwa z popularnej dziś singielki na dawniejsze określenie bycia niezamężną, czyli starą pannę. Oprócz tego Ola wraz z paczką przyjaciół korzystając z kalendarza świąt nietypowych postanawia świętować, jeśli nie każdy dzień roku to przynajmniej znaczną większość z nich.

,,Tak dobrze, że aż źle" jest pamiętnikarskim zapisem obchodzenia na różne sposoby świąt i okazji wszelakich. W toku lektury obserwujemy jak nasza bohaterka stopniowo odkrywa, kto i co tak naprawdę jest dla niej w życiu najważniejsze, a co było tylko pozorem i różnorakimi próbami wyrwania się ze szponów samotności.

Jest to książka o odkrywaniu siebie oraz sile prawdziwej przyjaźni, która trwa pomimo upływającego czasu i niezwykle zmiennych kolei losu. Autorka na przykładzie przyjaciół Oli ukazała ogromną różnorodność międzyludzką zarysowując sylwetki poszczególnych bohaterów, a także potrzebę tolerancji dla odmienności zwłaszcza, jeśli owa odmienność w gruncie rzeczy nikomu nie czyni krzywdy.

Powieść należy do gatunku tych lekkich, łatwych i przyjemnych, a czyta się ją bardzo szybko. Przystępny ton, w jakim książka została napisana nie wyklucza istotnych kwestii, które zostały w niej poruszone, bo przecież bardzo trudno jest żyć bez poczucia akceptacji, przyjaźni i miłości, których szczerość jest istotą ludzkiego życia.

Jeśli więc macie ochotę spędzić razem z Olą i pozostałymi bohaterami wiele nietypowych dni w roku, a przy tej okazji dowiedzieć się jak potoczą się losy ich wszystkich to zapraszam do lektury ,,Tak dobrze, że aż źle".

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2017/05/takie-olki-na-sa-takze-wsrod-nas.html
JudytaZ plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-06-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jak dla mnie książka idealna. Cudownie się ją czytało i na pewno nie raz po nią sięgnę. W książce poznajemy Olę trzydziestoletnią singielkę, która osiągnęła w życiu prawie wszystko, ma dobrą pracę niesamowitych przyjaciół na których może zawsze liczyć i jedyne czego jej brakuje to rodzina. Czy uda jej się znaleźć idealnego faceta i mieć dziecko? Tego można się dowiedzieć czytając tą książkę.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Treść książki odzwierciedla bogatą paletę uczuć, emocji a nawet lęków każdej z nas. Wydaje się miła dla oka i ducha, idealna na letnie poranki z kawą, zanim wybiegniemy z domu i same zaczniemy szaleć. Ale porusza również ważne tematy takie jak indywidualny stosunek do świata i ludzi, którzy go zamieszkują. Myślę, że skuszę się na nią w niedługim czasie.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów