Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia

Tam gdzie śpiewają pawie" to autobiograficzna historia Alison, Amerykanki, która poznała i poślubiła hinduskiego księcia. Ta korporacyjna dziewczyna nawet nie przypuszczała jaka rewolucyjna zmiana zajdzie w jej życiu. Zamiast luksusu głęboka więź, przewartościowanie swoich poglądów i codzienności, ucieczka od pędzącego świata XXI wieku. Niewątpliwie ciekawym elementem tej lektury jest obserwacja zderzenia dwóch różnych kultur, poznanie obyczajów w Indiach, kraju egzotycznego i pełnego kontrastu- chorób i ubóstwa z pałacami i wykwintnością. Reinkarnacja, system kastowy, chaos, święte krowy, pomoc jako punkty dla karmy- to elementy tego kraju. Uczy się od ukochanego, że nie ważne co mają, a czego nie, a to, że są razem. ,,Zawsze patrz w dół, nigdy w górę" mówił jej Ajay. Alison musiała sobie poradzić z wieloma trudnościami, by dostrzec piękno Indii, a jej dusza się ,,uspokoiła". Niejako bajkowa historia, przewidywalna, ale może się spodobać, przez to, że miała miejsce w rzeczywistości. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć więcej na temat tej książki. Większego wrażenia nie wywarła. Pozycja lekka, aby się zatrzymać i może też, czytając o losach Alison, posłuchać głosu własnego serca.

Informacje dodatkowe o Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-06-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2405-6
Dodał/a opinię: monalizka

Zobacz opinie o książce Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia

Kup książkę Tam, gdzie śpiewają pawie, czyli jak poślubiłam indyjskiego księcia