Tam gdzie Ty

ISBN: 978-83-7839-013-8
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:monalizka
Recenzja - Tam gdzie Ty
Wzruszająca, kontrowersyjna, pełna różnorakich emocji i uczuć, skłaniająca do refleksji- niesamowita lektura, która zapada w pamięć.
Recenzja
cyrysia Linia koment
Przeczytane:2012-01-20, Na półkach: Przeczytałem,

Jodi Picoult to jedna z najpopularniejszych amerykańskich pisarek ostatnich lat. Autorka w swoim dorobku literackim ma już 18 powieści, które dotychczas przetłumaczono na 34 języki. Każde jej kolejne dzieło zyskuje niemal od razu życzliwość czytelników, a to za sprawą niełatwych tematów, o których autorka nie boi się pisać. Taka jest również najnowsza książka Picoult Tam gdzie ty.

Historia powieści opowiada o losach Zoe i Maxa Baxterów, małżeństwa, od dziesięciu lat bezskutecznie starającego się o dziecko

Kasiek Linia koment
Na półkach: Czytam,

Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Nic dziwnego, na każdą książkę Jodi Picoult tysiące czytelników oczekują z wypiekami na twarzy. Jak każdy autor, Picoult miewa książki lepsze i gorsze (chociaż te słabsze są wyjątkami, bardzo nielicznymi), każda niesie z sobą dylemat, problem, wobec którego nie można pozostać obojętnym. Czym tym razem zaskoczy czytelników Picoult?Na okładce najnowszej książki widzimy stojącą plecami do czytelnika dziewczynkę, ubraną w przykuwającą wzrok różow

znakzapytania Linia koment
Przeczytane:2012-06-26, Na półkach: Przeczytałem,

Powieść Jodi Picoult Tam gdzie Ty opowiada o małżonkach, Maxie i Zoe, których życie opiera się wyłącznie na oczekiwaniu na dziecko. Nadzieja, tęsknota i determinacja – tylko one podtrzymują ich związek, o czym można się przekonać, czytając o tym, jak walczą o każdy zarodek, jak sięgają po najróżniejsze metody, by w końcu doczekać upragnionego potomka. Niestety, każda próba kończy się fiaskiem i w końcu po tym, jak na świat przychodzi martwy synek, Max decyduje, że nie chce przeżywać tego horroru jeszcze raz, a zarazem nie chce również żyć wraz z Zoe

chimerzasta plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2016 roku,
Kolejna fantastyczna opowieść - wcale nie tak całkiem oderwana od rzeczywistości. Takie historie mogą się przytrafiać i pewnie przytrafiają. Ta jest opowiedziana w taki sposób, aby poruszyć wszystkie ważne struny na gitarze naszego życia. Polecam każdemu, przed kim jest jakaś trudna decyzja do podjęcia, ale i tym, którym ocenianie innych przychodzi bardzo łatwo.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015 roku,Biblioteka,
Kolejna świetna książka tej autorki. Jak zwykle nie zawiodłam się na niej. Tradycyjnie został poruszony tu trudny temat na który można dyskutować wiele godzin.
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2015,Przeczytałam,
Jako że ja bardzo lubię książki z '' problemami '' tak i ta była dla mnie kuszącym kąskiem.Przeczytawszy dość ogólnikowy opis z tyłu książki chciałam zaraz wgłębić się w nią i otrzymać odpowiedź na wiele pytań które ten opis wywołał.Tym bardziej że to moje pierwsze (ale już wiem że nie ostatnie) spotkanie z tą autorką.Pierwsze co mi się spodobało od razu to '' podział ról '',czyli to że poznajemy sytuacje z perspektywy trzech osób,trzech głównych bohaterów. Zoe Baxter ,Max Baxter i Vanessy .Zoe i Max byli małżeństwem ,po dziesięciu latach prób i starań poczęcia dziecka ,rozstają się.Następne co mi się spodobało ,to to że widzimy owe starania też od strony mężczyzny ,a o tym tak rzadko się wspomina ,bo to zawsze kobieta jest tą która naprawdę przeżywa żałobę. W tym miejscu nie omieszkam poprzeć swoich odczuć cytatem ,który w moim mniemaniu doskonale oddaje jak się czują faceci w sytuacji kiedy chęć posiadania dziecka u żony zmienia się w obsesję,czują się jak frajerzy...'' Raptem nie możemy zrobić ,tego czego inni dokonują bez większego wysiłku ...i czego przez większość czasu usiłują uniknąć '' (str.67) Oczywiście nawet najlepsze małżeństwo poddane takiej presji - obsesji ,ma małe szanse na przetrwanie.Max dalej mówi o tym tak : '' Trudno powiedzieć ,w którym dokładnie momencie sprawy poleciały na łeb na szyję.Może za pierwszym,piątym,pięćdziesiątym razem ,kiedy Zoe wyliczyła sobie dni cyklu,wskoczyła do łóżka i oznajmiła ''Teraz ''.Nasze współżycie zaczęło przypominać świąteczny obiad z rodziną dysfunkcyjną ,na którym wypada się zjawić,chociaż człowiek nie ma na to najminiejszej ochoty (...) .W naszym małżeństwie liczyłem się tylko jako materiał genetyczny ,nic więcej '' (str.ta sama 67) Nie jestem facetem ,ale '' kupuję to '' i naprawdę rozumiem co jest w stanie poczuć facet kiedy traci przedwcześnie urodzone dziecko ,lub kiedy jego partnerka nie może zajść w ciążę.Jestem w stanie to zrozumieć dzieki temu że Pani Jodi Picoult tak sugestywnie o tym pisze.Po czterech nieudanych zabiegach in vitro ,dwóch poronieniach i w efekcie rozstaniu z mężem, 41 - letnia Zoe ,muzykoterapeutka rzuca się w wir pracy .Swoją drogą ma bardzo ciekawą pracę.W myśl twierdzenia że '' muzyka jest dobra na wszystko '' Zoe grając pomaga wielu osobom ,zbuntowanej nastolatce ,po próbach samobójczych ,trzylatkowi który umiera na białaczkę ,albo innemu poparzonemu kilkulatkowi który '' wyje '' z bólu.Właśnie w pracy Zoe poznaje Vanessę ,szkolną pedagog i zdeklarowaną lesbijkę .Kobiety z początku tylko się przyjaźnią ,no bo przecież Zoe nie jest lesbijką. Między kobietami relacje się zacieśniają ,powoli ale systematycznie w końcu Zoe odkrywa z niebotycznym zdziwieniem że kocha Vanessę...No i dalej wszystko zaczyna być walką o dzieci ,a właściwie zamrożone zarodki Zoe i Maxa których to losu nie uregulowali prawnie przy rozwodzie.Max nakłoniony przez pastora z Kościoła Wiecznej Chwały ,w którym to znalazł oparcie po rozstaniu z Zoe ,chce uzyskać prawa do zarodków (co chce z nimi zrobić ,nie zdradzę wam) .Prawa do zarodków chce też Zoe ,której po ślubie z Vanessą ,brakuje do szczęścia już tylko dziecka.Sprawa ląduje w sądzie i staje się sprawą dość medialną.Jak się zakończyła ? przeczytajcie sami .Mnie ta książka bardzo się podobała ,porusza nie jeden ,a kilka ważnych i trudnych tematów,problemów i ludzkich dramatów.Przy okazji takich książek ,niosących ze sobą takie emocje ,zawsze się zastanawiam ,jak ja bym postąpiła ? co ja bym w takiej sytuacji zrobiła ? Niestety może to być tylko '' gdybanie '' ,bo tak naprawdę ,trzeba zaistnieć w danej sytuacji ,liczyć się z konsekwencjami ,by decydować świadomie .Książkę polecam z czystym sumieniem .
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Po raz kolejny Jodi Picoult prezentuje historię o współczesnych problemach. Tym razem o homoseksualizmie, adopcji i rozwodach. Polecam przeczytać jako przestrogę i naukę.
nanajka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Czytało się bardzo fajnie, sama treść hm dość współczesna - trochę daje do myślenia "a co by było gdyby mnie się odmieniło..?" .
magdkos plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Pisałam już kilka razy ,że każda książki Jodi jest dla mnie lepsza od ostatniej.Tym razem nie będzie inaczej!
Tam gdzie Ty wciągnęło mnie od pierwszej strony i puściło kiedy Max oddał zarodki. Nie jadłam,nie spałam ,nie piłam , tylko śledziłam rozprawę .
To jest to!
Zjadłam książkę ,to musiało mi wystarczyć na długie godziny!
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-08-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-08-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Dla mnie zdumiewające zakończenie. Autorka w swojej kolejnej książce świetnie się spisała . Jak zawsze zresztą :)
Eli1605 Linia koment
KKS Linia koment