Trzeci grób na wprost

Jak to jest widzieć zmarłych? Jakie towarzyszyłyby ci uczucia przy tym spotkaniu? Obleciałby cię strach, czy może ogarnąłby cię spokój? To dziwne i trudne pytania. Każdy z nas zareagowałby inaczej. Trudno jest odpowiedzieć, kiedy nigdy nie było się w takiej sytuacji. Wiem jedno - Charley Davidson poszłaby zrobić sobie kawę. Kostucha nie boi się duchów. Przecież towarzyszą jej od urodzenia. Przeprowadza je na drugą stronę, a zarazem rozwiązuje ich ziemskie problemy. Dzięki swojej umiejętności stała się sławną detektyw. Łatwo jest rozwiązać sprawę morderstwa, kiedy duch wskazuje ci mordercę. Zapraszam was do recenzji trzeciej części serii o Charley pt. ,,Trzeci grób na wprost". Tym razem dziewczyna próbuje odnaleźć zaginioną żonę doktora, który ma coś na sumieniu. Mierzy się z kolejnymi problemami dotyczącymi Reyesa oraz dowiaduje się, że zdobędzie własnego stróża. Zapraszam!

,,- Pozwól, że wyrażę, jak bardzo mnie to nie obchodzi, za pomocą skali od jednego do "cmoknij mnie" - odparł były inspektor..."

Charley Davidson, kostucha pierwsza klasa i prywatna detektyw (taka sobie), uprawia swoją profesję na kofeinowym gazie, i to sporym, jako że gorąco pragnie wywołać u siebie bezsenność. Ilekroć zmruży oczy, pojawia się Reyes Farrow — pół- człowiek, półsupermodel, całkiem syn Szatana. Problem tylko w tym, że jest odrobinę poirytowany. W sumie Charley spętała go na całą wieczność, więc trudno się chłopu dziwić. Jednak trzynaście dni bez spania ma prawo zrobić z dziewczyny wariatkę.
Kiedy więc pewien mężczyzna zatrudnia ją, by odnalazła jego żonę, Charley przyjmuje zlecenie z jednym celem na oku: posadzić gościa, i to bynajmniej nie na stołku w barze. Wina wprost od mężczyzny bucha, więc Charley poprzysięga znaleźć zwłoki jego żony i udowodnić, że jest on mordercą.
W międzyczasie Reyes wrócił do więzienia i nie jest z tego powodu zadowolony... A przynajmniej Charley tak sądzi, dopóki ten ciemnowłosy szelma jej nie uprowadza. Zarzeka się przy tym, że człowiek, którego rzekomo zabił, żyje i ma się dobrze, a w dodatku przebywa gdzieś w pobliżu. A Reyes chce, by Charley go znalazła.
Wizyta u starego kumpla, Rocketa, nie rzuca światła na sytuację ReyesaCharley odkrywa jednak, że żona jej klienta nadal żyje. Co oznacza, że czasu jest niewiele. Znaleźć ją, zanim umrze, graniczyłoby z cudem, ale Charley musi chociaż spróbować. Z pomocą swojej modnej inaczej recepcjonistki Cookie kostucha wyrusza na misję, by postawić łajdaków przed obliczem sprawiedliwości. Oby tylko Reyes nie okazał się jednym z nich. I oby nie wyszło na to, że z tej wymuszonej bezsenności ma omamy.

,,Zapytaj o mój całkowity brak zainteresowania."

Miałam okazję zapoznać się z trzecią książką serii o detektyw-kostusze, która niestety jest ostatnią wydaną przez polskie wydawnictwo. Będę musiała sobie poradzić przy następnych częściach z tłumaczeniem. To będzie trudna praca, ale wiem, że warto. Autorka jak zwykle stworzyła książkę, która bezustannie mnie rozśmiesza i nie wypuszcza ze swoich objęć. Od początku jest styl pisania, mnie zachwyca. Seria o Charley Davidson jest niezwykle zabawna, inteligentna i seksowna. Pisarka nie boi się wyzwań i z każdą książką przesuwa poprzeczkę coraz wyżej. Przeczytałam ją w ciągu dnia i nie mogę się doczekać kolejnych przygód Dutch,,Trzeci grób na wprost" intryguje, hipnotyzuje oraz ekscytuje. Nie ma tu chwili na przerwę. Trzeba przekręcać stronę za stroną. Nie można się oderwać od tej historii. Akcja cały czas gna do przodu, fabuła zachwyca, a bohaterowie — o tym niżej. Muszą mieć swój oddzielny akapit.

,,Nie wódź mnie na pokuszenie. Sama trafię."

Charley
 Davidon jest sarkastyczną, zwariowaną postacią. Od zawsze uważana jest za dziwaczkę. Cały czas pakuje się w kłopoty. Cały czas jest bita, grożą jej śmiercią i próbują zastraszyć. Kostucha nigdy na to nie pozwala. Dziewczyna jest nieustraszona i inteligentna. Idzie przez świat z zadartą brodą. Rozwiązuje sprawy w trymiga. Nie można jej nie polubić. Teraz weźmy pod lupę Reyesa. Mężczyzna wraca do więzienia i jest cholernie wkurzony na Charley. Spętała go na wieczność, a on jak nigdy wcześniej potrzebuje swoich mocy. Jak zawsze seksowny, bystry oraz irytujący sprawia, że Charley wariuje. Garrett cały czas drażni Charley i ją śledzi. Ich relacja się zacieśnia. Są sobie bliżsi, choć tego nie zauważają. Sarkastyczny policjant będzie musiał podjąć trudne wyzwanie. Cookie nadal wzdycha do Garretta, ale zaczyna coś czuć do wujka Charley. Relacja między kostuchą a jej ojcem są coraz cieńsze, za to z siostrą się poprawiają. Mamy tu jeszcze bestialskiego doktora, który pod fasadą idealności, skrywa mroczne piętno. Charley ponadto zaprzyjaźnia się z gangiem motocyklowym i zyskuje nową przyjaciółkę. W tej części dowiadujemy się smutnych faktów z życia Reyesa z ojcem. Nic tylko czytać!

,,Jeśli rozpęta się piekło, zwal na gremliny."

,,Trzeci grób na wprost" jest lekką, przyjemną powieścią, która wywoła na waszej twarzy uśmiech oraz rozśmieszy do łez. Nie brak tu wzruszających oraz smutnych momentów. Autorka zaszalała i podniosła sobie poprzeczkę. Mogę powiedzieć, że to właśnie trzecia część jak dla mnie jest najlepsza. Choć może zmienię zdanie, kiedy przeczytam kolejne książki o Charley Davidson. Jeśli chcecie odpocząć i zapomnieć o codziennych problemach sięgnijcie po tę powieść. Rozbawi was i zabierze w niesamowitą powieść pełną zmarłych, motocyklistów oraz wariatów. Dajcie jej szansę. Naprawdę warto. Polecam!

Informacje dodatkowe o Trzeci grób na wprost:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2015-07-01
ISBN: 978-83-61386-61-2
Dodał/a opinię: Simi_48

Zobacz opinie o książce Trzeci grób na wprost

Kup książkę Trzeci grób na wprost

Drugi grób po lewej
Darynda Jones0
Okładka ksiązki - Drugi grób po lewej

Kiedy najlepsza przyjaciółka obcesowo budzi Charley w środku nocy, każe jej natychmiast się ubierać, a w dodatku rzuca w nią ubraniami, Charley zaczyna...

Fourth grave beneath my feet
Darynda Jones0
Okładka ksiązki - Fourth grave beneath my feet

Welcome to the world of grim reaper extraordinaire, Charley Davidson. Try as she might, there’s no avoiding her destiny. Sometimes being the grim...