W ramionach gwiazd

Tom 1 cyklu Starbound

Zastanawialiście się kiedyś, czy istnieją wrota do innego świata? Miejsca, o którym się nie mówi, na które nie ma na nie żadnych dowodów, ale mimo to podświadomie wiemy, że są. Czasami to zwykłe przeczucia, szepty, kiedy indziej coś nadprzyrodzonego, obecność, która wywołuje ciarki na naszych rękach. Być może istnieje portal, który może zabrać nas do równoległego świata. Nigdy nic nie wiadomo. Każdy z nas czuł przynajmniej raz w życiu irracjonalny powiew strachu, który wprawiał nas w dyskomfort, ale kiedy chcieliśmy zbadać jego źródło, okazywało się, że nie ma w pobliżu nas niczego, co mogłoby go wywołać. Czy chcielibyście poznać inny wymiar? Poczuć dreszczyk adrenaliny i zagłębić się w tajemnice kosmosu? A może wolicie nie zaprzątać sobie tym głowy? Wiem, że osobiście wolałabym tę pierwszą opcję. Zapraszam Was dziś na recenzję mocnej, magicznej książki powstałej ze współpracy dwóch autorek: Amie Kaufman oraz Meagan Spooner, czyli ,,W ramionach gwiazd". Niesamowita, cudowna, zadziwiająca. Jednym zdaniem — kocham tę książkę!

,,Ciemność wiruje wokół mnie, zmęczenie niemal zwala mnie z nóg. Zamykam oczy i opieram się ręką o ścianę. Nie stać mnie na to, by stracić nadzieję."
"Jedno jego spojrzenie wystarczy, by rozpalić we mnie krew. Zdaje mu się, że nie widzę, jak wyciąga rękę w moją stronę i jak powstrzymuje się w ostatniej chwili. Jest niecierpliwy, ale potrafi się hamować – chce mnie odzyskać, ale czeka. Myśli, że mamy czas."
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce i Tarver – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać. Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?

,,To, jak cię widzą, zależy tylko od ciebie."

,,W ramionach gwiazd" to cudowna, magiczna książka, która całkowicie podbiła moje serce. Nie potrafiłam się od niej oderwać. Autorki napisały historie, która zachwyca i zagnieżdża się w duszy czytelnika. Piękna, czasami brutalna, ale mimo wszystko — nadzwyczajna. Muszę się Wam przyznać, że nie mam pojęcia, jak napisać tę recenzję. Nie mogę dobrać słów. Mam wrażenie, że nigdy nie znajdę idealnych, by oddać urok oraz moc tej powieści, ale mimo to spróbuję. Książka opowiedziana jest z perspektywy głównych bohaterów, czyli Lilac i Tarver'a, a między rozdziałami przewijają się urywki rozmowy chłopaka z oficerem. Okładka nie oddaje głębi powierzchni. Jest ładna, ale trochę zbyt słodka. W historii bohaterom towarzyszy cały czas widmo śmierci, szaleństwa. Muszę zrobić wszystko, by przetrwać, a okładka wydaje się nieskomplikowana. Od razu mamy wrażenie, że będzie to romans, który oczywiście rodzi się między bohaterami, ale to bezustanna walka o przeżycie. Autorki nie szczędzą opisów. Dawno nie czytałam tak świetnie skonstruowanej historii, która wywołała tak wielki zamęt w moim umyśle. Nie wiem, jak przeżyję do czasu wydania kolejnej części. Mam nadzieję, że wydawnictwo się pośpieszy.

,,Szepty istnieją, wszyscy o tym wiedzą. Nawet jeśli nikt nigdy niczego nie udowodnił, ludzie zawsze opowiadali historie o tym, co leży poza skrajem zbadanego wszechświata."
Lilac LaRoux wydaje się zimną, opanowaną młodą kobietą, która sądzi, że cały świat leży u jej stóp. Jej ojciec prowadzi wielką działalność i dzięki temu jest najważniejszym człowiekiem kosmosu, a córka jest jego oczkiem w głowie. Lilac wydaje się arogancka, ale to tylko powłoka. Wie, że pozycja jej rodziny, wymaga od niej wiele poświęceń i tak naprawdę praktycznie nigdy nie może być prawdziwą sobą, czyli przyjacielską, wrażliwą kobietą, która lubi mechanikę. Kiedy trafia na nieznaną planetę, powoli się otwiera. Ujawnia się jej ognisty temperament i jako pierwsza zaczyna słyszeć Szepty. Na początku myśli, że wpadła w obłęd, ale szybko zaczyna rozumieć, że naprawdę coś do niej mówi. Jest niezwykle silna, inteligentna i nieraz to ujawnia. Tarver Merendsen jest bohaterem wojennym, który źle czuje się w towarzystwie elity. Mimo to, Lilac od razu wpada mu w oko i choć go obraża, ratuje ja przed oszalałym tłumem, a później pomaga przetrwać. Niecierpliwy, męski, odważny mężczyzna zrobi wszystko, by wydostać się z przeklętej planety. Tarver jest sceptyczną osobą. Praktycznie pod koniec zaczyna wierzyć, że Szepty to nie wymysł Lilac. Wytrwały, sarkastyczni, czasami złośliwy chłopak całkowicie podbił moje serce. Tę dwójkę czeka pełna niebezpieczeństwa oraz śmierci walka o przetrwanie. Na tej niezamieszkanej planecie kryje się wiele sekretów, które pragną wyjść na jaw.
,,Chłód to tylko brak ciepła, ciemność to brak światła. A tam jest, jakby...światło i ciepło nie istniały, nigdy."

,,W ramionach gwiazd" to niezwykła powieść, która zabiera czytelnika do miejsca, z którego może nie wyjść żywy. Bezustanna walka o przetrwanie, ogniste uczucie, bezgraniczny ból, a zarazem wielkie szczęście — to wszystko znajdziemy w historii Lilac i Tarver'a. Ta książka całkowicie mnie pochłonęła i sprawiła wielką niespodziankę swoją oryginalnością. Nie mogę doczekać się, kiedy zostanie przetłumaczona następna historia z cyklu. Opis zapowiada się cudownie i sądzę, że będzie miała jeszcze wyższy poziom. Jeśli poszukujecie książki, która zawróci Wam w sercu, wzruszy do łez oraz włączy instynkt przetrwanie, sięgnijcie po powieść Amie Kaufman oraz Meagan Spooner ,,W ramionach gwiazd". Jestem przekonana, że zachwyci Was tak jak mnie. Polecam!

Informacje dodatkowe o W ramionach gwiazd:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2016-03-02
Tytuł oryginału: These Broken Stars
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Dodał/a opinię: Simi_48

Zobacz opinie o książce W ramionach gwiazd

Kup książkę W ramionach gwiazd