Weronika postanawia umrzeć

Nastawiałam się na dobrą literaturę, sądząc po zachwytach nad "niezwykłą" osobą Paulo Coelho. Nie było to jednak to, czego się spodziewałam. lektura była nudna i ciągnęła się niemiłosiernie. Niby przesłanie jakieś tam jest, ale po przeczytaniu książki nie czułam nic. Żadnych przemyśleń, chwili zastanowienia. Bo nie było nad czym. Nudna jak flaki z olejem, bohaterka irytująca i nie wzbudzająca pozytywnych uczuć. Z trudem dotarłam do końca. Nie polecam.

Informacje dodatkowe o Weronika postanawia umrzeć:

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2000 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Veronika decide morrer
Język oryginału: portugalski
Tłumaczenie: Grażyna Misiorowska, Basia Stępień
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Julia Lipiec

Zobacz opinie o książce Weronika postanawia umrzeć

Kup książkę Weronika postanawia umrzeć

Udawało jej się przezwyciężać swoje małe słabości, ale poniosła klęskę w sprawach ważnych. Roztaczała wokół aurę kobiety niezależnej, choć rozpaczliwie potrzebowała kogoś obok siebie. Była w różnych miejscach, gdzie zwracała na siebie uwagę, ale noce z reguły spędzała samotnie
W oczach przyjaciół uchodziła za wzór godny naśladowania, traciła większość swojej energii, usiłując być zawsze na miarę takiego obrazu siebie, jaki sama stworzyła. Z tego właśnie powodu nie miała już dość siły, by być sobą – dziewczyną, która tak jak wszyscy ludzie na świecie, potrzebowała do szczęścia innych.

Zwycięzca jest sam
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Zwycięzca jest sam

Festiwal filmowy w Cannes. 24 godziny. Cała plejada postaci z wielkiego świata: producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące...

Czarownica z Portobello
Paulo Coelho0
Okładka ksiązki - Czarownica z Portobello

Kim jest Atena? Sierotą porzuconą przez Cygankę w Transylwanii. Dzieckiem zabranym do Bejrutu przez rodziców adopcyjnych. Urzędniczką londyńskiego...