Żródło

Tom 2 cyklu Wiedźmy z Savannah
Wiedźmy z Savannah. Źródło to druga część serii i mam nadzieję, że będzie ich jeszcze kilka. Kolejna powieść Horna to naprawdę całkiem niezła literatura i rozrywka. Tę pełną sekretów, półprawd, magii i niebezpieczeństwa książkę czyta się rewelacyjnie. Krótkie rozdziały pomagają w ,,pożarciu" jej bardzo ciekawej treści. Wiarygodności historii dodają wykreowani bohaterowie, którzy nie są idealni, mają wiele na sumieniu, ale przez to bardziej przypominają zwykłych ludzi, takich jak my. Nie wiem, czy każdy polubiłby od razu główną bohaterkę, ja polubiłam i trzymałam kciuki za powodzenie jej wszystkich planów. Po debiutanckim Rodzie Horn nie spoczął na laurach i zafundował nam, czytelnikom, równie dobrą, pełną emocji i magii książkę. Autor znowu zabrał mnie w podróż do klimatycznego miasta w Georgii, położonego w bliskim sąsiedztwie Oceanu Atlantyckiego. Czułam tę duszność i lepkość klimatu Savannah, choć w sumie nie było to trudne po takim lecie, jakie zagościło do nas w tym roku. I do tego ta wszechobecna magia, której ilości powodują zawroty głowy. Chciałabym umieć tak czarować jak tytułowe wiedźmy. Byłoby bardzo przydatne umieć przesuwać przedmioty, przywoływać je na odległość, a nawet powodować ich znikanie. A co powiecie o uleczaniu, widzeniu przyszłości, a może czytaniu w myślach. O, tak. Czytanie w myślach byłoby świetne, lecz chyba nie zawsze. Nie bardzo sprawdziłoby się gdybyśmy nie chcieli czegoś usłyszeć. Ale jednak taka umiejętność jest niezmiernie kusząca. Przeczytałam gdzieś, że w każdej kobiecie jest coś z czarownicy, czy to nie cudowne (nawiasem mówiąc, to na pewno rzekł mężczyzna). Która na ochotnika do założenia Klubu Czarownic? No która? Może jakiś Sabacik, albo obchody równonocy? Pierwsza wpisuję się na listę. Źródło polecam wszystkim, licznym miłośnikom fantastyki. Ta powieść przeznaczona dla młodzieży, spodoba się znacznie szerszej liczbie czytelników. Już nie jeden raz zaznaczałam, że młodzieżą od bardzo dawna nie jestem, a jednak potrafię się świetnie bawić z taką literaturą. Mam nadzieję, że przekonałam chociaż część wątpiących. Gorąco polecam. Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/09/03/wiedzmy-z-savannah-tom-2-zrodlo-jack-douglas-horn/

Informacje dodatkowe o Żródło:

Wydawnictwo: Feeria