Wielki skok

ISBN: 978-83-287-0079-6
Dodał/a książkę:edytka222
Dodał/a opinię:IlonaAnoli
Recenzja - Wielki skok
W 1969 roku z kaplicy znika obraz Caravaggia.

Julian Isherwood ma galerię Inserwood Fine Arts. Pewnego dnia idzie do restauracji I tam dosiada się do niego Oliver Dimbleby. Chciałby kupić jego galerię, ale ten nie zgadza się i proponuje mu też wyjazd nad jezioro Como, ale za przysługę. Anglik chce, aby sprawdził jego dzieła. Julian zgadza się na to. Kiedy jedzie nad jezioro Como i wchodzi do rezydencji, znajduje dużo krwi i wiszące zwłoki w jednym z pomieszczeń.

Wenecja. Konserwator idzie do kościoła św. Sebastiana, gdzie przeprowadza renowację nastawy ołtarzowej pędzla Veronesego. Konserwator to oficer izraelskiego wywiadu i zamachowiec Gabriel Allon. Znany był również jako Maria Delvecchia. Generał Cesare Ferrari spotyka się z Allonem. Chodzi mu o morderstwo w Como, gdzie zabitym okazuje się być James Bradshaw, konsultant.

Allon jedzie do rabina Jaconba Zollego. Tam pracuje jego żona Chiara. Potem w willi zamordowanego znajduje skradziony obraz, a potem inne też. W Paryżu spotyka się z Durandem, złodziejem dzieł sztuki. Przekazuje mu informacje o Bradshawie. Mówi mu również o obrazie Caravaggio. Razem z Durandem idą do domu Morela.

Potem razem z generałem zastawiają przynętę. Następnie jedzie na Korsykę i spotyka się z Antonem Orsati, a potem .... Już dalej nic nie zdradzę. Trzeba przeczytać.

Problematyka:
- oszustwa;
- kradzieże;
- morderstwo z premedytacją i tortury;
- podróże do różnych krajów, aby poznać prawdę;
- praca jako konserwator dzieł sztuki;
- praca jako oficer wywiadu.

Ta książka nie podobała mi się za bardzo, było w niej dużo o dziełach sztuki, ale i tak ją przeczytałam, bo jak zawsze byłam ciekawa zakończenia, które nie zawiodło
IlonaAnoli plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-31, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
W 1969 roku z kaplicy znika obraz Caravaggia.

Problematyka:
- oszustwa;
- kradzieże;
- morderstwo z premedytacją i tortury;
- podróże do różnych krajów, aby poznać prawdę;
- praca jako konserwator dzieł sztuki;
- praca jako oficer wywiadu.

Eli1605 Linia koment
gosia_gosia16 Linia koment