Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci

5.8
Recenzja
en-ca_minne Linia koment
Przeczytane:2015-01-04, Na półkach: Przeczytałem,

KOT POD PŁOTEM

Kasia się bawiła z kotem,

Lecz kot z płotu spadł z łoskotem.

Teraz leży kot pod płotem –

Potłukł się,

Więc wstanie potem.

Kto powiedział, że nauka ma być przykrym obowiązkiem i szarą rzeczywistością? Pora ją ubarwić, pora uczynić ciekawą i taką, o którą dzieci same będą się chętnie dopominać. Nie ma przecież skuteczniejszej nauki niż ta przez zabawę, wesołe skojarzenia i uruchomienie bujnej przecież wyobraźni dziecka

ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-01-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,100 książek 2017,Mam,
Niniejsza książeczka jest zbiorem zabawnych wierszyków, dzięki którym nie tylko nasze dzieci, ale i my sami, nie będziemy się nudzić.
Ja dostrzegam tu same plusy: duża czcionka sprzyjająca samodzielnemu czytaniu, rymowane wierszyki, ciekawa tematyka - o czekoladzie, dżemie, zwierzętach, myciu czy braku obuwia, która często śmieszy i jest bardzo bliska dziecku, kolorowe i humorystyczne ilustracje odzwierciedlające tekst, uwagi dla rodziców zamieszczone przy każdym wierszyku, sugerują na co należy zwrócić uwagę podczas wymawiania danych głosek przez malucha, książeczka doskonała dla dzieci z trudnościami w wymowie, ale również dla poprawnie mówiących jako nauka czytania.

"Wierszyki ćwiczące języki..." to naprawdę wyjątkowa i pomocna publikacja. Wspiera rozwój mowy, naukę samodzielnego czytania, podpowiada rodzicom z czym mają problemy ich pociechy i radzi czy konieczna jest porada logopedy. A oprócz walorów czysto naukowych, pozwala doskonale spędzić czas z dzieckiem podczas pozwania kolejnych rymowanek z zabawnymi ilustracjami. Wyśmienicie się bawiłyśmy!

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2017/01/marta-galewska-kustra-elzbieta-i-witold.html
Nefretetes plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,