Wizje

BO CZASEM WYSTARCZY TAK NIEWIELE... Wizje, to pierwsza księga trylogii o przygodach Sary Midnight. Jest to również kolejna z książek wydawnictwa Dreams, która posiada wspaniałą, przyciągającą oraz intrygująco tajemniczą okładkę. Wobec której penie nie tylko ja nie pozostałam obojętna. Do tego zapowiedź Wizji, jak to w książkach tego gatunku czasem bywa zeka nas tutaj walka osieroconej nastolatki z przeciwnościami losu. A żeby było ciekawiej nastolatka, posiada dar o którego istnieniu nie wie lub nie jest świadoma jego siły. Może także nie mieć pojęcia jakie zagrożenia dla niej lub jej najbliższych niesie posiadanie owego daru czy używanie posiadanej mocy. Potem często okazuje się, że czuje się opuszczona przez przyjaciół lub sama musi ich unikać by ich chronić. Dodatkiem do takiej konstrukcji często jest też walka z jakimś przedstawicielem odwiecznego zła, tym razem mamy do czynienia z demonami. Wiem na pierwszy, rzut oka wydaję się to takie banalne. Ale przy bliższym poznaniu wcale już takie nie jest. Owszem mi czytało się momentami dość opornie, ale nie żałuję. Jest to kolejna z książek, które mają w sobie to coś dla których warto po nie sięgnąć. Dla tym czymś są te słowa "ŁATWIEJ SIĘ PODDAĆ NIŻ O SIEBIE WALCZYĆ TAK SIĘ DZIEJE KIEDY NIKT NIE WALCZY O CIEBIE" które mnie urzekają i wzruszają, dają bardzo mocno do myślenia czy w jakiś sposób z nimi utożsamić. Być może w książce takich słów jest więcej ale to wy sami musicie sami odnaleźć swoje jeśli tylko macie ochotę.

Informacje dodatkowe o Wizje:

Wydawnictwo: Dreams