Wizje

Główną bohaterką jest "niezwykła" siedemnastoletnia dziewczyna - Sara, która z dnia na dzień zostaje sierotą, jej rodzice zostają zabici przez demona, które teraz zagraża jej. Wywodzi się ona bowiem z klanu Tajnych Rodzin. Nie jest zwykłą nastolatką także za sprawą daru, jaki posiada. Ma ona zdolność przewidywania za sprawą snów kolejnych ataków klanu Surami, którzy przedostali się do świata rzeczywistego. Dar ten był pomocą w wyborze miejsca polowań rodziców, jednak pewnego dnia nie wszystko poszło zgodnie z planem. Teraz gdy Sara zostaje niemal sama, musi walczyć o swoje przetrwanie. "Wizje" to dość ciekawa, wciągająca opowieść (odbiegająca jednak tematyką od moich ulubionych książek). Nie mogę powiedzieć, że źle się ją czytało. Wręcz przeciwnie. Wydarzenia toczyły się sprawnie, zdecydowanie i nie można było się nudzić. Autorka skonstruowała w miarę ciekawą bohaterką, w której w toku akcji zachodzi wiele zmian. Z takiej mało odważnej, strachliwej i zamkniętej w swoim świecie (nic dziwnego po tym, co przeszła) dziewczyny wręcz nagle staje się waleczna i dzielnie stawia czoła przeciwnościom. Mam jednak wrażenie, że chyba trochę za szybko to się stało. Jakby z godziny na godzinę. Dlatego też ocena trochę zaniżona.

Informacje dodatkowe o Wizje:

Wydawnictwo: Dreams