Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę:elibri
Dodał/a opinię:Piotr Paradysz
Recenzja - Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina
Wbrew kilku opiniom, określającym Polaków jako rusofobów, którzy z powodu negatywnego nastawienia do Rosji będą się tą książką zachwycać - nie zgadzam się z nimi. Ta książka to bardzo trzeźwe spojrzenie na postać Władimira Putina. Biografia ukazująca człowieka z krwi i kości, którego niekoniecznie musimy uwielbiać, jak niektórzy polscy politycy i dziennikarze. Jeśli ktoś chce choć trochę zrozumieć dzisiejszą Rosję, Putina, politykę Rosji i zarazem źródła jej skuteczności, to powinien ją obowiązkowa przeczytać. Ja ją zdecydowanie polecam. Co prawda jestem w trakcie jej czytania, ale w życiu trochę książek przeczytałem, żeby móc od początku ocenić, co warto czytać, co warto przeczytać, co warto mieć w swojej biblioteczce. Obowiązkowa pozycja dla kogoś, kogo interesuje polityka. Poza tym, Polak powinien wiedzieć, co nieco o naszym sąsiedzie. Sąsiedzie, zaliczanym do grona Wielkiego Brata. Sąsiedzie, działającym wyjątkowo efektywnie, wyjątkowo skutecznie. Często niesłusznie lekceważonym.
Rivman plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Czytam,Mam,