Opis ksiązki

Kup Teraz

Wracajmy do domu

Ocena ( 8 osób )
4.4
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2014-07-08
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7839-794-6
Liczba stron: 512
Dodał/a książkę:takahe
Dodał/a opinię:takahe
Recenzja - Wracajmy do domu
Jak w opisie zostało już wspomniane jest to książka klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ i wielu mogłoby się wydawać że jest to jakaś ckliwa książeczka o miłości. Lecz tu moi drodzy czeka was rozczarowanie. Nie jest to jakieś romansidło. Jest to piękna książka o miłości jaka łączy matkę z jej pasierbicami. Znajdziesz tu również czytelniku coś z kryminału. Sam czytelniku(nie napisałam czytelniczko bo obiło mi się o uszy że książki klubowe czytają też panowie :) ) przekonasz się że jest to bardzo interesująca książka która potrafi skłonić do myślenia (zazwyczaj książki klubowe skłaniały do przemyśleń) i niesamowicie wciąga w ten książkowy świat.
O samej akcji i bohaterach nie będę pisać gdyż nie chce zbyt wiele zdradzać.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Mmyszunia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-02, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Dawno żadna książka tak mnie nie wkurzała. Może bym nie uznała, że to lanie wody, pojawiają się błędy w fabule, a cała historia jest naciągana gdyby nie denerwowała mnie główna bohaterka swoimi nieujarzmionymi macierzyńskimi uczuciami. Nie dość, że nadopiekuńcza w stosunku do byłych pasierbic ( zaniedbując jednocześnie rodzoną córkę) to jeszcze na każdym kroku podkreśla jak to każda matka wszystko wie najlepiej...
Jeśli ktoś lubi poddać się wyciskającej łzy opowieści, z wątkiem kryminalnym i nad wyraz zaradnej matce, to polecam. Uprzedzam, jeśli ktoś jest jednak jak ja, zwyczajną matką, ( z zestawem nie tylko zalet ale i wad) ta historia może okazać się denerwująca. Uczciwie przyznaję, że poprzednio czytana przeze mnie książka tej autorki "Spójrz mi w oczy" wydała mi się świetna, poruszająca, i faktycznie realnie oddająca uczucia macierzyńskie.
leonia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Trudne relacje po rozwodzie. Prawdziwa miłość matki do córek, niezależnie od tego czy są związane więzami krwi. Dążenie do prawdy. Świetne opisy emocji, choć chwilami troszkę przerysowane.
basiekgo plusminus Linia koment
Jill w zwiazku z Samem zaczyna zapominać o wcześniejszych przejściach. rozstała się nie tylko ze swoim dotychczasowym mężem ale i jego dwoma córkami, dla których była matką. Victoria i Abby zostają pod opieką ojca, natomiast ona nie może się z nimi nawet spotkać, bo zabrania im tego William.
Ze swoja córka Megan zaczynają żyć u boku Sama, ale którejś nocy zjawia sie pasierbica Abby. Sądzi że jej ojca zabili i chce to wyjaśnić. Jill nie pozostawia dziewczyny bez wsparcia i tak zaczyna śledztwo na swoją ręke narażaja swoja rodzine
Deutschland191 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,wypożyczone z biblioteki,Wyzwanie-książki pełne emocji 2014,
Lisa Scottoline to kolejna autorka, której książki przyciągnęły moją uwagę. Wracajmy do domu to powieść trzymająca w napięciu z wątkiem kryminalnym. Główna bohaterka Jill Farrow , z zawodu i z powołania pediatra wiedzie całkiem spokojne życie, jednak wkrótce jej spokój zostaje zburzony kiedy w drzwiach pojawia się była pasierbica Abby i informuje o śmierci ojca utrzymując, że jego śmierć była morderstwem. Prosi macochę, aby pomogła jej w ustaleniu przyczyn jak zginął Wiliam.
Książka jest napisana przystępnym językiem, do końca nie wiadomo kto jest winny. Muszę przyznać, że autorce naprawdę udało się stworzyć genialny, mrożący krew w żyłach wątek sensacyjny. Oprócz tego autorka poruszyła temat zdrady,kłamstwa, zerwanych kontaktów rodzinnych.
Urzekła mnie postać córki Jill,Megan. Dziewczyna mimo,że miała zaledwie 13 lat bardzo wiele potrafiła zrozumieć i mogłaby uchodzić za przykład.
Za to irytowała mnie Victoria,druga pasierbica Jill, która w bardzo arogancki sposób odnosiła się do macochy, która w moim odczuciu przecież ją wychowywała i pokochała jak własną córkę.
Polecam tę powieść osobom lubiącym powieści obyczajowe z wątkiem kryminalnym. Nie mogę się doczekać innych powieści tej autorki.
patkabm plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Jill Farrow jest lekarką, mamą Megan i przygotowuje się do ślubu z Samem. W ich poukładane życie wkrada się niepokój i zamieszanie. Odwiedza ich Jill - była pasierbica, która twierdzi, że jej ojciec został zabity. Nikt nie chce wierzyć w tą wersję wydarzeń, ale kolejne sytuacje potwierdzają podejrzenia. Jill postanawia dotrzeć do prawdy. Jej związek powoli zaczyna się rozpadać, ale nic nie stanie na przeszkodzie kobiecie, która kocha swoje dzieci, także te przybrane.
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,pożyczone ;),
Jak w opisie zostało już wspomniane jest to książka klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ i wielu mogłoby się wydawać że jest to jakaś ckliwa książeczka o miłości. Lecz tu moi drodzy czeka was rozczarowanie. Nie jest to jakieś romansidło. Jest to piękna książka o miłości jaka łączy matkę z jej pasierbicami. Znajdziesz tu również czytelniku coś z kryminału. Sam czytelniku(nie napisałam czytelniczko bo obiło mi się o uszy że książki klubowe czytają też panowie :) ) przekonasz się że jest to bardzo interesująca książka która potrafi skłonić do myślenia (zazwyczaj książki klubowe skłaniały do przemyśleń) i niesamowicie wciąga w ten książkowy świat.
O samej akcji i bohaterach nie będę pisać gdyż nie chce zbyt wiele zdradzać.
en-ca_minne plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-13, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,

 


Tym razem cytatu na początek nie będzie, ponieważ nie bardzo było z czego wybierać. Nową powieść klubową NOBIETY TO CZYTAJĄ Lisy Scottoline Wracajmy do domu, czytałam w drodze powrotnej z wakacji. Dobrze być w domu i odłożyć książkę na (wirtualną w moim przypadku) półkę. 

Zazwyczaj nie czytam powieści obyczajowych dla kobiet, ale uwielbiam klubowe dyskusje, dlatego co miesiąc sięgam po kolejne pozycje KTCz.. Jak do tej pory tylko dwie książki uznałam za naprawdę godne polecania - wyśmienitą  To, co zostało Picoult i bardzo dobrą W słusznej sprawie Chamberlain. Niestety najnowsza klubowa powieść nie dołączy do tego grona, choć i tak jest o niebo lepsza niż pierwsza książka tej autorki, którą czytałam (Nie odchodź).

Według mnie literatura, niekoniecznie ta najwyższych lotów, musi spełniać jeden podstawowy warunek (poza sprawianiem przyjemności oczywiście) - ma powodować, że dowiaduję się czegoś nowego o świecie. Tymczasem po Wracajmy do domu jestem zmęczona emocjonalnie i fizycznie (sic!), ale na pewno nie intelektualnie. To oczywiście moje subiektywne uczucia i nie oznacza to, że deprecjonuję zdanie kogoś, komu powieść się podoba, ale pewne wady są niezaprzeczalne. Ale po kolei.

Wracajmy do domu to powieść o rozbitej, pobitej i pozszywanej rodzinie "z odzysku", według współczesnych określeń - patchworkowej. Krąży wokół tematu rodzicielstwa "zastępczego", odpowiedzialności za swoje i nieswoje dzieci i granicy początku końca rodziny, jeśli w ogóle istnieje taka kategoria. W tle przewija się wątek kryminalno-sensacyjny, który chyba w założeniach miał trafiać do szerszego grona odbiorczyń - tych, których nie satysfakcjonuje czysta obyczajówka. Obydwa wątki, szczególnie jednak sensacyjny, no cóż, na średnim poziomie.

Być może nie byłoby tak źle, gdyby nie tłumaczenie - też średnio udane. Niestety za niedopuszczalne uważam kilkukrotnie, więc nieprzypadkowo występujące w książce określenia typu miękciejsza, czy nurknęła pod siedzenie i ad kosz, a także sztuczne kolokwializmy jak dajże spokój, słuchajże oraz niezgrabne określenia typu elektroniczny czytnik tekstów. Drażnią też przypuszczam, że zamierzone reklamy telefonów marki blackberry (jeśli dobrze policzyłam - 21!) oraz prawdziwie grafomanskie zdania:


Czy uda jej się wyprowadzić własną rodzinę na spokojne wody? Doskonale radziła sobie w basenie, natomiast układy międzyludzkie przypominały jej ocean pełen wirów i przeciwstawnych prądów, niewidocznych z powierzchni.


Mimo wszystko jednak książkę, w przeciwieństwie do Nie odchodź, da się czytać. Jest zdecydowanie mniej amerykańska i zgrabniej napisana. Zbyt długo się kończy (chyba ze 4 razy, pod koniec wywołując już czystą frustrację), ale akcję ma wartką, a bohaterów nie tak irytujących, dość ciekawie pokazanych. W dodatku pojawiają się elementy humorystyczne, szczególnie w dialogach, które zgubiły sztuczność poprzedniej powieści.

Mo cóż, na kolejną perełkę pokroju To, co zostało w literaturze kobiecej, przyjdzie mi jeszcze poczekać.

AmaiaSalamanca5 Linia koment
Przeczytane:2016-07-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Przeczytane w 2016,
angel86 Linia koment
Przeczytane:2015-04-08, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
karin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
Okładka - Wracajmy do domu Duch z przeszłości
Joanne Harris
Okładka - Wracajmy do domu Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Wracajmy do domu Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Wracajmy do domu Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
Okładka - Wracajmy do domu Beria. Oprawca bez skazy
Françoise Thom
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów