Opis ksiązki

Kup Teraz

Wyprawa po klucz

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Klucz
Data wydania: 2016-06-07
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 978-83-944491-0-0
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:awiola
Dodał/a opinię:Sylwia
Recenzja - Wyprawa po klucz
Głęboka i wciągająca. Polecam!!!
Recenzja
Redaktor Linia koment
Na półkach:

Powieść z kluczem

 

Problem w tym, że bycie wybranym jest właśnie tym, czym jest. Jest byciem wybranym.

 Wybrany został z pewnością Paweł, bohater Wyprawy po klucz Małgorzaty Borkowskiej. Początkowo nie ma on przekonania, by jego misja była szczególnie interesująca - nastoletni chłopiec ma spędzić wakacje z dala od kolegów, opiekując się poważnie chorą babcią. Szybko jednak okazuje się, że stoi przed nim o wiele większe wyzwanie. Że wkrótce wybierze się w podróż, która na zawsze zmieni jego

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
tenartt plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Głęboka i wciągająca. Polecam!!!
awiola plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"Wielkie tajemnice mają więcej uroku, niż proste rozwiązania".


Któż z nas nie pamięta pięknych bajek czytanych w dzieciństwie, które zabierały nas w emocjonujące wędrówki po nieznanych krainach, pełnych dziwnych stworzeń, magii i odwiecznej walki dobra ze złem? Któż z nas nie marzył wówczas o tym, by choć na chwilę przenieść się do tego bajkowego świata, aby zasmakować przygody? Taka wyprawa byłaby bowiem czymś magicznym, czymś o czym nigdy byśmy nie zapomnieli, czymś co na zawsze wpłynęłoby na nasze życie.

Małgorzata Borkowska swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w szkole podstawowej. Studiowała matematykę i filozofię, a także rozpoczęła studia doktoranckie z kulturoznawstwa. Matka trójki dzieci, żona mężowi, stale poszukująca prawdy w życiu i we wszechświecie. "Wyprawa po klucz" to jej debiut literacki.

Jedenastoletni chłopiec o imieniu Paweł jedzie do swojej chorej babci, aby się nią zaopiekować. Bohater nie spodziewa się, że czeka na niego wspaniała podróż, w której pozna Przyjaciela, Zgreda, Małą Lulę, Królika, Tygrysa i wielu innych ciekawych postaci. Wyprawa po klucz na zawsze odmieni jego sposób postrzegania świata.

Bajki dla dzieci ubrane w typowo prozatorską formę winny zapewnić odpowiednią rozrywkę i oczywiście większość takich dzieł spełnia tę właśnie rolę. Bezcenną zatem cechą takiego utworu jest to, gdy posiada on także walor dydaktyczny, przemycający pod płaszczem prostej historii pewne, uniwersalne wartości i treści skłaniające do myślenia. Niewątpliwie taką właśnie bajką dla dzieci i młodzieży jest "Wyprawa po klucz", gdyż autorka pokusiła się o przedstawienie w jej fabule wielu wydarzeń, które skłaniają do myślenia nawet dorosłych czytelników. Otóż tytułowa wyprawa Pawła staje się jednocześnie wyprawą wewnątrz siebie, we własne rozterki i dylematy - to swoista ingerencja w to, jak do tej pory chłopiec widział otaczający go świat. Wymiar filozoficzny jest więc w tej książce dość mocno widoczny i to niewątpliwie zaleta tego debiutu.

Nie można nie wspomnieć o tym, iż baśniowy klimat całej bajki rzutuje na odbiór fabuły tej książki. Wraz z Pawłem bowiem młody czytelnik odwiedza zupełnie nieznany świat, pełen magii i dziwów, tajemniczych stworów i zjawisk, które nie miałyby racji bytu w realnej rzeczywistości. Bogaty świat przedstawiony pokazuje skalę wyobraźni Małgorzaty Borkowskiej, która wykreowała go w sposób niewątpliwie przyciągający uwagę młodego czytelnika.

Każdy z nas nosi w sobie klucz do własnego wnętrza. Klucz, który głęboko ukryty czeka na swoje odkrycie. Debiut Małgorzaty Borkowskiej, oprócz wymiaru typowo rozrywkowego, niesie ze sobą głębsze przesłanie, które skłoni do przemyśleń czytelnika w każdym przedziale wiekowym. Daj porwać się fascynującej przygodzie, w której dosłownie wszystko może się wydarzyć. Klucz do niej znajduje się w zasięgu twojej ręki, wystarczy po niego sięgnąć.

ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gosia45 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Majalis Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Wyprawa po klucz Wyprawa po klucz
Małgorzata Borkowska
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów