Wyznania gejszy

Jakie wielkie zaskoczenie spotkało mnie po przeczytaniu historii Sayuri. Kiedy skończyłam powieść i przeczytałam, że jest ona jedynie oparta na faktach okropnie się zdziwiłam ! Przez cały czas miałam wrażenie, że Sayuri opowiada prawdziwą historię, do czego w szczególności przekonuje genialna narracja. Dawno nie czytałam tak dobrej książki pod względem technicznym ! Cały czas brałam osobiście udział w wydarzeniach, tak realistycznych, że czasami chciałam nawet zmienić ich bieg. Zostałam pozytywnie zaskoczona również pod względem fabuły. Myślałam, że historia będzie po prostu nieciekawa, ponieważ jak wiadomo gejsze raczej nigdy nie były skłonne do zdradzania szczegółów swojego życia. Na szczęście jednak było zupełnie inaczej. Historia była pięknie opisana, postacie realistyczne, a całość w żadnym miejscu że tak powiem "nie dłużyła się". Najbardziej pozytywnym aspektem tej książki jest jednak to, że mamy tu przedstawioną historię niemal całego życia Chijo, a następnie Sayuri, a mimo to książka wcale nie jest za długa, ani nie posiada niepotrzebnym wątków. Gorąco polecam!

Informacje dodatkowe o Wyznania gejszy :

Tytuł oryginału: Memoirs of a Geisha
Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: karla1214

Zobacz opinie o książce Wyznania gejszy

Kup książkę Wyznania gejszy