Z innej bajki

Nie jednej dziewczynce marzy sie przezyc tak niezwykla przygode, jaka zdarzyla sie niesmialej pietnastolatce Delilah. Pewnego dnia przemawia do niej bohater ksiazki wypozyczonej ze szkolnej biblioteki. Ksiaze Oliver marzy by opuscic na zawsze kartki swojej bajki i znalezc sie w swiecie Czytelnika. Dziewczyna zas przez to ma problemy, gdyz nikt jej nie wierzy, ze rozmawia z ksiazkowa postacia. Matka uwaza, ze dziewczyna jest stanowczo za duza na czytanie bajek i odsyla ja do psychologa. W pozycji tej zawarte sa jakby dwie hiostorie przeplatajace sie ze soba. Historia Delilah probujacej wyswobodzic Olivera oraz historia z bajki, ktora czyta nastolatka. Mamy tez piekne ilustracje z Oliverem w roli glownej. Ksiazka ta przypomniala mi historie pewnej znajomej, ktora rodzice na sile probowali oderwac od, zdaniem ich, dzieciecych zainteresowan, jakim bylo czytanie komiksow. Nasuwa mi sie wiec tu pytanie czym tak naprawde jest bycie doroslym? Czy czlowiek staje sie doroslym tylko wtedy, gdy zachowuje sie wedlug ustalonych norm. Czy jak juz sie przekroczy te 18 lat, to nie mozna czasem zajrzec do swiata z dziecinstwa? Czy to czyni nas mniej "doroslymi"? Mysle, ze ksiazka ta zmusi niejedna "dorosla" osobe do refleksji, a tym mlodszym dostarczy fajnej zabawy.

Informacje dodatkowe o Z innej bajki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-04-02
Dodał/a opinię: Shi4

Zobacz opinie o książce Z innej bajki

Kup książkę Z innej bajki