Z innej bajki

Uwielbiam twórczość Jodi Picoult, więc gdy na rynku księgarskim pojawiła się kolejna powieść tej, pisarki byłam zachwycona. Co więcej, ,,Z innej bajki", bo o nią tu chodzi autorka stworzyła razem z nastoletnią córką Samanthą van Leer. Ojj, byłam ciekawa jak finalnie wypadnie ta lektura. Cóż mogę o niej napisać? Jest to opowieść o młodzieży i przede wszystkim dla młodych odbiorców, co jednak nie oznacza, że dorosły już czytelnik się tu nie odnajdzie. Książka ta stanowi połączenie szczypty magii, nieco fantastyki, sporą dawkę przygody i romantyzmu. Ogólnie można dopatrzyć się tu nieco schematyczności, ale bardziej takiej do zaakceptowania niż do krytykowania. Mamy 15-letnią bohaterkę i księcia z bajki. Dosłownie z bajki! Fikcyjny świat lekko i niezauważenie łączy się z tym realnym, granice się zacierają i .... Nic Wam już nie zdradzę;). Tak czy inaczej przyjemnie mi się czytało tę książkę. Pomysł jest dobry, wykonanie także. Na dodatek sporo tu sekretów i tajemniczych zdarzeń, akcja płynie wartko, więc znudzenie nam nie grozi. Język jest prosty, przystępny a całość pochłania się lekko i z zawrotną szybkością. Nie będę dłużej przeciągać i mam nadzieję, że i Wam nowa powieść Picoult przypadnie do gustu. Pozdrawiam!

Informacje dodatkowe o Z innej bajki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-04-02
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Z innej bajki

Kup książkę Z innej bajki