Okładka książki - Zaćmienie

Zdecydowanie dla nastolatek

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Przygody wampirków S.Meyer są warte uwagi ;)Szybko zapoznałam się z trzecim tomem . Zresztą całą serię pochłania się dość prędko .
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Przyjemne czytadełko na wieczór w samotne dni :) czyta się szybko i przyjemnie
,,Tak się cieszę,że wróciłeś. -Uwielbiam do Ciebie wracać. -Uwielbiam Cię witać'' Ciąg dalszy popularnej sagi Twilight. Kiedy media zaczynają donosić o serii tajemniczych morderstw w Seattle, a do lasów wokół Forks powraca żądna zemsty wampirzyca, Bella uświadamia sobie, że znowu grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. W dodatku, wiedząc, że jej decyzja może doprowadzić do odnowienia odwiecznego konfliktu pomiędzy wampirami a wilkołakami, zmuszona jest wybierać pomiędzy miłością Edwarda a przyjaźnią Jacoba. zbliża się też zakończenie roku szkolnego, a więc termin przemiany co Bella ma wybrać: życie czy śmierć. Moim zdaniem jest to najlepsza książka z całej sagi. Akcja toczy się szybko i zaskakująco. Mimo tego, że najpierw obejrzałam film, książka była zaskakująca. Wielu wątków nie znajdziemy w filmie, więc każdemu polecam ją przeczytać. Uważam, że ekranizacja nawet w połowie nie oddaje atmosfery książki. Polecam!
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-04-04, Ocena: 6, Przeczytałem,
Po powrocie z Włoch wydaje się, że Bella i Edward zaczną prowadzić nudne życie (o ile takim można nazwać chodzenie z wampirem i przyjaźń ze Zmiennokształtnym) Nie, nie, nie. Jest ktoś, kto nie zapomniał wyrządzonych mu krzywd (w mniemaniu tej osoby) i szykuje krwawy odwet. Poznajemy także bliżej postać Jaspera i jego osobę. Końcówka... można się domyślić, co się stanie, jeśli chłopak wampir, nie chce żyć dłużej na kocią łapę ze swoją dziewczyną człowiekiem :)
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Właściwie nie mam nic więcej do dodania, bo we wcześniejszych recenzjach napisałam wszystko. Książka na pewno lepsza od filmu, jak to we wszystkich wypadkach tej sagi.
Avatar użytkownika - zetka21
zetka21
Przeczytane:2011-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kolejna, fantastyczna część:)
Avatar użytkownika - anonimowa000
anonimowa000
Przeczytane:2014-05-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Och... Książka jest niezła- w końcu przypomina trochę horror. Ale film...Film to robota spaprana.Wszystko zagrane jest sztucznie.Naprawdę nie polecam, a nawet gorąco zachęcam do jego nieoglądania.
Avatar użytkownika - patusia1990
patusia1990
Przeczytane:2014-01-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Nio i w końcu , po drugiej części cos zaczęło się dziać. To lubię, akcja, akcja, akcja :)
Kolejna wspaniała część sagi. Belli grozi kolejne niebezpieczeństwo - chce ją zabić Viktoria, aby zemścić się za śmierć swojego partnera. W tym celu tworzy armię nowo-narodzonych wampirów- bardzo silnych i nieprzewidywalnych. Zabijają na oczach ludzi, siejąc panikę w Seatle. Wszystkim zaczynają się pierwotne wampiry i przybywają do miasteczka. Ostatecznie wszystko kończy się dobrze, ale Bella musi zostać wampirem aby przetrwać.
Avatar użytkownika - dominika76767
dominika76767
Przeczytane:2013-02-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Książka jak każda część zmierzchu cudowna :)
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2013-01-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Trzecia część Sagi jest bardzo dynamiczna, dużo się dzieje we wszystkich wątkach. Oglądałam oczywiście film, ale nie ma w ogóle porównania do książki. Takie drobiazgi jak chociażby listy wymieniane przez Bellę i Jacoba, przy pomocy ojców są naprawdę istotne i wiele wnoszą. W tej części urzekają mnie miłosne deklaracje Belli i Edwarda (szczególnie że podpierane są cytatami z Wichrowych Wzgórz - oczywiście kolejnej z moich ulubionych książek), ale też Jacoba, który z bólem stwierdza, że nawet będąc Słońcem Belli, nie jest w stanie walczyć z Zaćmieniem, jakim nazywa Edwarda. Ach... mnóstwo wzruszeń... ale i zabawnych momentów. Nie mogę się doczekać, aż moja córka będzie mogła to przeczytać :)
Avatar użytkownika - LilAlia
LilAlia
Przeczytane:, Ocena: 5,
Zgodzę się, że chyba najlepsza część ;) Jak reszta książek z tej sagi - lekka i przyjemna :)
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-25, Ocena: 6, Przeczytałem,
Dalszy ciąg. Bodajże część 3 :) boska :)
Avatar użytkownika - catling
catling
Przeczytane:2011-02-23, Ocena: 6, Przeczytałem,
hm... jackob nieźle namieszał ; ]
Avatar użytkownika - Fabian
Fabian
Przeczytane:, Ocena: 6,
Saga zmierz jest bardzo fascynująca ! Polecam każdemu ! Film zaćmienie super ! :)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Ocena: 6,
Zdecydowanie najlepsza część z calej sagi. Tak jakby "najostrzejsza". Niektóre sceny nie spodobały mi się. Polecam wszystkim :)
Avatar użytkownika - Fleur
Fleur
Przeczytane:2010-12-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
książka super. Tak jak i film.
Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Ocena: 4, Czytam,
Zdecydowanie dla nastolatek
Avatar użytkownika - zosia781
zosia781
Przeczytane:2011-06-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Polecam tą książkę wszystkim :)
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2009-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-05-08, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Jak każda książka tej autorki - wspaniała. Polecam przeczytac całą serię.
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Ocena: 5, Czytam,
Najlepsza z całej Sagi ;)
Avatar użytkownika - asiulla
asiulla
Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
obecnie jestem w połowie książki zachęcam do przeczytania .
Avatar użytkownika - fluokid
fluokid
Ocena: 4, Przeczytałem,
Dobra.
Zmierzch
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Zmierzch

Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do...

Przed świtem (audiobook)
Stephenie Meyer0
Okładka ksiązki - Przed świtem (audiobook)

Czwarty i najbardziej wyczekiwany tom cyklu Zmierzch, odkrywa sekrety wielkiej miłości Belli i Edwarda, pary, której losy porwały dziesiątki milionów czytelników...

Top 5 książek
Złodziejka książek