Ziemia Święta. Pielgrzymując śladami Jezusa

Moim marzeniem jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wędrować ścieżkami, którymi chadzał Jezus z uczniami, odwiedzać miejsca, które od ponad dwóch tysięcy lat znane są na kartach Nowego Testamentu. Jerozolima, Betlejem, Nazaret, Kafarnaum – miejsca na mapie dalekie od naszego kraju, ale bliskie tym wszystkim, którym nieobca jest lektura Pisma Świętego. W mojej wymarzonej pielgrzymce przydałby się jakiś książkowy przewodnik. Wybrałbym taki, który oprócz informacji turystyczno – historycznej zawierałby także odnośniki do tekstu Pisma Świętego, a także mały komentarz teologiczny do modlitewnych rozważań. Urozmaiceniem mogłyby być piękne fotografie i ilustracje. Wydawnictwo M wydało taką książkę – album, który może pełnić także rolę przewodnika. Autor Fernando Perfetti zabiera nas w porządku chronologicznym do miejsc związanych z życiem Jezusa Chrystusa. Prostym językiem opisuje miejsca, góry, świątynie, ludzi, przytacza tekst biblijny opisujący dane miejsce. Polecam każdemu, kto interesuje się biblistyką i podróżami po Ziemi Świętej. http://www.mwydawnictwo.pl/p/1132/ziemia-święta

Informacje dodatkowe o Ziemia Święta. Pielgrzymując śladami Jezusa:

Wydawnictwo: Wydawnictwo M