Z³odziej d³oni

Ocena: 4.86 (7 g³osów)
"Czy¿by ofiara jednak stawia³a opór? Chyba nie, lecz w kluczowych chwilach m±ci³o mu siê w g³owie. Zastanowi sie nad tym pó¼niej, gdy nic innego nie bêdzie mu zaprz±ta³o my¶li. Na razie wspomina³ tylko jej promiennie l¶ni±ce oczy, gdy gas³a. Wymaca³ palcami pi³ê i uniós³ bezw³adn± d³oñ dziewczyny." Taylor Jackson (porucznik wydzia³u zabójstw) i John Baldwin (analityk FBI) pracuj± razem nad rozwi±zaniem zagadki Dusiciela z Po³udnia, który najpierw dusi swoje ofiary, a pó¼niej odcina im d³onie. Przy cia³ach znalezionych przez policjê kobiet morderca pozostawia d³oñ kolejnej ofiary. W toku prowadzonego ¶ledztwa policja natrafia na jeszcze jeden ¶lad, którym s± pozostawione fragmenty wierszy angielskich klasyków poezji. Wszystko wskazuje na to, ¿e sprawc± okrutnych morderstw jest m±¿ Quinn Buckley, siostry znanej dziennikarki Whitney Connolly, która równie¿ otrzymuje anonimowe maile z fragmentami wierszy. Mê¿czyzna jest wiceprezesem spó³ki Healt Partners a grafik jego czêstych podró¿y zgadza siê idealnie z miastami, w których odnajdywane s± ofiary i czasem pope³nionych zbrodni. Kiedy w baga¿niku jego samochodu policja znajduje cia³o kolejnej ofiary jego wina wydaje siê byæ przes±dzona. Przy okazji prowadzonego ¶ledztwa policja wraca do nierozwi±zanej zagadki sprzed lat, która dotyczy rodziny Connolly. Pewnego popo³udnia siostry Quinn i Whitney zaginê³y bez wie¶ci, wracaj±c do domu ze szko³y. Jak siê okaza³o zosta³y porwane przez Nathana Chase'a, który obecnie odsiaduje wyrok, i choæ uda³o im siê uciec porywaczowi i po kilku dniach bezpiecznie wróci³y do domu, nikt nie wie co siê tak naprawdê wtedy wydarzy³o. Ju¿ od pierwszych stron czytelnik zostaje "wrzucony" w wir wydarzeñ. Kolejna ofiara, kolejna nie pasuj±ca do niej d³oñ, kolejna zaginiona kobieta. £añcuch przyczynowo-skutkowy doskonale zachowany. W±tek poboczny dotycz±cy S³otnika potwierdza wielowymiarowo¶æ pracy policji. Choæ ksi±¿kê czyta siê szybko jej lektura nie sk³oni³a mnie do jakichkolwiek refleksji. Postacie wydaj± siê "papierowe". Niewiele wiemy o ofiarach jak i o g³ównych bohaterach. Nie ma, czego oczekuje siê po kryminale, nag³ych zwrotów akcji. Morderca, w toku rozgrywaj±cych siê wydarzeñ, nasuwa siê w³a¶ciwie sam.

Informacje dodatkowe o Z³odziej d³oni:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2010-01-13
Kategoria: Krymina³, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-238-5908-6
Doda³/a opiniê: Katarzyna Szczurkowska

wiêcej
Zobacz opinie o ksi±¿ce Z³odziej d³oni

Kup ksi±¿kê Z³odziej d³oni

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Recenzje miesi±ca