Znak Ateny

ISBN: bd
Dodał/a książkę:czytam
Dodał/a opinię:Paulina Balcerzak
Recenzja - Znak Ateny
Percy czeka na swoich przyjaciół z Obozu Herosów. Wie, ze przepowiednia każe by herosi greccy i rzymscy połączyli siły, bo w innym przypadku nie pokonają gigantów. Jednak jak tego dokonać, przecież te dwie różne kultury walczą ze sobą przy każdej możliwej okazji. Po przybyciu Annabeth i jej przyjaciół rozmowy wyjątkowo przebiegają bardzo pomyślnie i wydawać by się mogło, ze uda się namówić Rzymian do współpracy, do czasu... Ktoś ze statku greków zaczyna atakować obóz i to przeważa szale. Siedmioro herosów musi uciekać by spełnić przepowiednię, tylko czy im się uda? Jak poradzą sobie zdani tylko na siebie? Czego żąda od Annabeth Znak Ateny?

Co tu się działo to nawet sobie nie wyobrażacie! Akcji jest tu pełno, że czasami trudno ogarnąć co się dzieje. Bardzo fajne jest to, że herosi w różnych przystankach muszą się rozdzielać i możemy śledzić ich przygody dzięki wielu perspektywom. Można martwić się potrójnie!

Nawet nie wiecie jak sie cieszę, że nie przestałam czytać tej serii po pierwszym tomie! To co tutaj Pan Rick wymyślił, przechodzi wszelkie moje wyobrażenia, a końcówka... Oj tak się nie robi dobrym bohaterom. Choć jak mówi wujek Google on nigdy nie umrze, to i tak można dostać palpitacji przy tym co on musi przejść!

Tak jak wspominałam w poprzednich tomach, bardzo nie podoba mi się to, że muszę znosić obecność Piper i Jasona. Strasznie mnie irytują i sprawiają, że nie mogę dać książce oceny większej niż 9/10. To wszystko przez nich, przez ich głupie zachowanie, te ciągłe tajemnice, ślamazarstwo, i ociąganie się. Wiem, że Jason z Percym potrafią zrobić wiele, ale i tak go nie lubię. Kurcze oni ciągle wpadają w kłopoty i trzeba ich ratować, jak damy z opresji. Reszta jest świetna <3 Percy i Annabeth, ta ich miłość, poświęcenie dla innych, szlachetność i troska, to to za co ich pokochałam w poprzedniej serii i to się nie zmienia <3 Leo też rządzi. To pozytywna i zabawna postać, która ma najciężej ze wszystkich, a jednak mimo tego nie załamuje się <3

Co mogę jeszcze powiedzieć? Zakończenie mnie dobiło bardzo, bo tego się nie robi, jednak podejrzewam jaki plan ma wujek na zakończenie i jak to się sprawdzi i może być najlepsze zakończenie w historii zakończeń serii!!! Także naprawdę musicie koniecznie przeczytać wszystkie książki Ricka Riordana, bo to co tworzy autor w nich to istna perfekcja dla fanów fantastyki i dobrych lektur. I powiem szczerze, że jeszcze nie spotkałam się z negatywnymi opiniami na temat jego książek, a to coś znaczy <3
paulina0944 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016r.,Wyzwanie - fantastyka 2016,

roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Autor po raz kolejny funduje nam wędrówkę po cudownym świecie greckich i rzymskich mitów. Zgrabnie operuje językiem, bardzo ciekawie opowiadając przygody siódemki herosów w trzecioosobowej narracji. W "Znaku Ateny" skupił się przede wszystkim na greckich półbogach: Piper, Leo, Annabeth i Percym.
wera_2002 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-28, Na półkach: Przeczytałem,
Trzecia część serii "Olimpijscy Herosi" spod pióra Ricka Riordana jest opowieścią o tytułowym Znaku Ateny. Gdy pewnego dnia Annabeth spotyka w metrze rzymską wersję swej matki, a ona podarowuje jej niezwykłą drachmę, jej życie, które już jest zagrożone, wywraca się do góry nogami. Na domiar złego jej chłopak, Percy Jackson, sześć miesięcy temu stracił pamięć i przez Herę, czy też Junonę, został przeniesiony do Obozu Jupiter. Córka Ateny ma wątpliwości, czy jeszcze ją kocha, a przynajmniej pamięta.
Kilka dni później, wraz z przyjaciółmi - innymi półbogami na statku "Argo II" wyruszają do rzymskiego obozu, by razem z jego mieszkańcami stawić czoła Gai i jej sługom. Niestety, wystąpiły pewne komplikacje...
Mnie osobiście ta książka bardzo się podoba. Zachwycają mnie niespodziewane zwroty akcji i paraliżują straszliwe momenty grozy. Sam język, używany przez autora jest ciekawy i zrozumiały dla współczesnej młodzieży.
Podsumowując, każdy powinien przeczytać, lecz oczywiście po przeczytaniu poprzednich części!
Annabeth plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
genialna książka pełna akcji. ma dużo śmiesznych , ale też trochę smutniejszych momentów.
KittyAilla plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w ciągu roku,
No cóż, akcja mi sie podoba, choć na pewno jest ciut poplątana przez aż 7 głównych bohaterów
blackithilien plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-05, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,Mam,
Dalszy, ciekawy rozwój historii. Na uwagę zasługują zwłaszcza rzymska postać Bachus, Acheloos i Nemezis. Wątek z bliźniętami jest jednak nieco idiotyczny i irytujący, zdecydowanie wolałabym żeby zostali przedstawieni mniej hmm... 'cyrkowo'. Najbardziej porusza jednak wyobraźnie opis Ateny Partenos.
dunia20002 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,