Okładka - Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z północy

ISBN: 978-83-7686-006-0
Dodał/a książkę:Kassandra08763
Dodał/a opinię:Sylwia Wytrwał
Recenzja - Zwiadowcy. Czarnoksiężnik z północy
Coś zgrzytało w tej części. Nie podobała mi się taka wyrwa czasowa w życiu Willa. Wolałabym wiedzieć co działo się po kolei, a tutaj mamy jakieś dziwne wspominki. Żałuję też, że jest tu tak mało Halta, który, jak widać po poprzednich tomach, dodaje Zwiadowcom uroku i dużej dawki humoru. Will za to jakoś zgnuśniał, czasami był irytujący. Ale Allys stała się ciekawą postacią.
Podobało mi się wytłumaczenie wątku Czarnoksiężnika i to jak ładnie autor wplata w swoją literaturę treści wysoce dydaktyczne; by nie oceniać po wyglądzie, by nie kierować się plotkami, by szanować każdego "odmieńca".
Ogólnie wciąż jest to bardzo dobra książka, jednak czytało się nieco gorzej niż poprzednie.
KittyAilla + 1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w ciągu roku,
Hm, życie mistrala jest bardzo ciekawe, nic dziwnego, że Willowi się zaczęło podobać. Nie podoba mi się jednak ten przeskok aż 4 lata do przodu bez żadnego wyjaśneinia....
Cartercon plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
"Pochłaniałam" - strona po stronie, rozdział po rozdziale. Uwielbiam książki z serii o Zwiadowcach. I oczywiście grzechem byłoby nie wspomnieć o wymyślonej przez Will'a piosenki o Halcie. Świetny pomysł.
Faraons plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2015 roku,Posiadam,
Ta część "Zwiadowców" znów przyniosła bardziej wartką akcję. Przede wszystkim Will staje się już pełnoprawnym zwiadowcą i wyrusza na swoją pierwszą placówkę, do lenna Seacliff. Po drodze ratuje poturbowaną suczkę owczarka i w ten sposób powiększa się jego menażeria. Towarzyszy mu bowiem nieodłącznie jego konik Wyrwij. W Seacliff zastaje wojsko w zupełnym rozprężeniu. Zmiana następuje dopiero po ataku Skandian, przed którymi ratuje ich Will. Monotonne dni młodego zwiadowcy ulegają zmianie, gdy z tajnymi informacjami przybywa jego przyjaciółka z dzieciństwa, teraz kurierka, Alyss. Will wyrusza jako minstrel do lenna Norgate, gdzie dzieją się dziwne rzeczy, zakrawające na czarną magię. Okazuje się, że za wszystkim stoi Keren, kuzyn lorda Ormana zarządzającego zamkiem, który chce przejąć władzę. Pojawia się również tajemniczy, legendarny czarnoksiężnik Malcallam, przez którego dzieją się dziwne rzeczy w lesie w pobliżu zamku i wioski i przez co las ten zostaje uznany za nawiedzony. Okazuje się, że tak naprawdę zamieszkuje tam sympatyczny Malcolm, który przygarnia istoty odrzucone przez społeczeństwo i przez różne sztuczki próbuje odstraszyć od swojej kryjówki okoliczną ludność. Alyss również udaje się do lenna Norgate, udając lady. Gdy ich prawdziwe zamiary wychodzą na jaw, Alyss zostaje uwięziona przez Kerena w zamkowej wieży. Willowi nie udaje się jej uwolnić. Kontynuacja zapewne w następnym tomie.
Vilsa plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
roksana85 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Tym razem Will ma przed sobą do rozwiązania zagadkę, gdzie zdolności łucznicze i umiejętność maskowania się mogą nie wystarczyć. Czy z pomocą przyjaciół Will poradzi sobie z zadaniem? Czy znajomi z przeszłości nie pokrzyżują jego planów? I kim tak naprawdę jest człowiek z Północy?
Drugastronak plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Z biblioteki,
Niesamowita opowieść, ten tom wyróżnia się na tle innych!
lisek1313 plusminus Linia koment
Minęło pięć lat kiedy Skandia i Araulen podpisali traktat pokojowy.
Przez ten czas ten młody wychudzony sierota, który w pierwszej części nie wiedział co ze sobą zrobić w tej księdze jest już pełnoprawnym zwiadowcą i należy do elitarnego Korpusu! Dostaje nawet własne lenno Seacliff mimo że nic się w nim nie dzieje, Will nie będzie narzekał na brak przygód gdyż wyruszy w dość niebezpieczną (jak zwykle) podróż wraz ze swoją przyjaciółką Alyss w celu sprawdzenia dziwnych pogłosek na temat Czarnoksiężnika, który objął we władanie okoliczne ziemie...
Przygód jak zwykle nie zabraknie, będą chwile grozy, i to coś co nie pozwoli oderwać Ci się od książki nawet na chwilę!
Cassidy95 plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-05-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Cala seria jest super!
kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Bardzo fajne seria :)
saphereaude Linia koment
Przeczytane:2017-02-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - fantastyka 2017",Mam,
Reev Linia koment
Przeczytane:2017-02-02, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Dla młodzieży,Fantasy,Mam,
Kai Linia koment
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2012-11-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,do kupienia,gimnazjum,podstawówka,
Atyrius Linia koment
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Twiggy Linia koment
Przeczytane:2015-05-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Aramina Linia koment
Przeczytane:2015-04-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
radex Linia koment