Opis ksiązki

Kup Teraz

Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-11-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788308055380
Liczba stron: 58
Dodał/a książkę:elibri
Jan Sztaudynger
Recenzja - Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków

Ukazujący się w 45 lat po śmierci pisarza zbiór wierszy dla dzieci Jana Sztaudyngera, czyli najlżejszych i najbardziej uroczych ,,piórek" mistrza gatunku. Po dziecięcych strofach młodych czytelników oprowadzać będzie Dorotka, postać wzorowana na wnuczce słynnego fraszkopisarza, dla której przed laty powstawały te niezwykłe rymowanki. W bogato ilustrowanej przez Jonę Jung książeczce znajdą się utwory pochodzące m.in. z tomów: Moja wnuczka, Zwrotki dla Dorotki, Dróżką przed siebie, Kasztanki, Narodziny obłoczka czy Muchomory. Nie zabraknie też wierszyków dotąd mało znanych, jak odnaleziony niedawno przez spadkobierców poety w czasopiśmie ,,Tęcza" z 1930 roku Konik polny

Macie w domu małych wielbicieli Brzechwy i Tuwima? Z pewnością pokochają też wiersze Jana Sztaudyngera!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monweg plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,Egzemplarz recenzencki,Mam,
Jan Sztaudynger (1904-1970) - legendarny mistrz fraszek i jego wielobarwny zbiór wierszy dla dzieci. Wyboru dokonała Anna Sztaudynger-Kaliszewicz, córka mistrza. Wiersze zostały napisane specjalnie dla wnuczki Pana Jana, Dorotki. Krótkie i sympatyczne, które nie zmęczą waszych latorośli - czterdzieści cztery wierszyki, wiersze i fraszki, zabawne rymowanki, które mogą bawić nie tylko dzieci.

W tym cudownym zbiorze znajdziemy prawie wszystko: zwierzątka, kwiatki, niebo, słońce, trawę, księżyc, las i ogród, a także wnuczkę mistrza, Dorotkę. Zwrotki dla Dorotki są piękną, kolorową książeczką, opatrzoną uroczymi rysunkami autorstwa Jony Jung, jednej z najważniejszych współczesnych ilustratorek książek dla dzieci.

Książki dla dzieci, obojętnie czy to proza, czy poezja powinny bawić i uczyć. Taka właśnie jest ta książeczka, krótka, piękna i mądra. Życząc sobie i kolejnym pokoleniom więcej takich cudowności - nie tylko dla dzieci - zapraszam do lektury Zwrotek... i gorąco polecam.

Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/11/28/zwrotki-dla-dorotki-arcyksiaze-fiolkow-jan-sztaudynger/
jeke5 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,

,,Zwrotki dla Dorotki. Arcyksiążę fiołków" to zbiór 58 wierszyków dla dzieci napisanych przez Jana Sztaudyngera (1904-1970). Utwory te powstały dla wnuczki autora-Dorotki. Kiedyś dziadek pokazywał dziewczynce otaczający świat i prowadził z nią rozmowy, a teraz Dorotka oprowadza jakby za rączkę małych czytelników po kolejnych strofach. Myślę, że wiele osób zna te popularne i wesołe wierszyki, ale w nowym zbiorze, który ukazał się 45 lat po śmierci pisarza, znalazły się też niedawno odnalezione wiersze np. ,,Konik polny" z 1930 roku.Książeczka jest starannie i pięknie wydana, a ilustracje wykonała Jona Jung. Można też obejrzeć zdjęcia Jana Sztaudyngera z wnuczką. Dla mnie są przepiękne:)Wiersze jak najbardziej są warte polecenia dla małych smyków:)


Więcej informacji o tej książeczce znajduje się tutaj: http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/2015/10/zwrotki-dla-dorotki-arcyksiaze-fiokow.html#gpluscomments


AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów