Okładka książki - Zwycięstwo orłów

Zwycięstwo orłów

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2009-08-01
ISBN: 978-83-7510-362-5
Tytuł oryginału: Victory of Eagles
Tłumaczenie: Jan Pyka
Dodał/a opinię: Katarzyna Piotrowska

Zaskoczyła mnie szybkość akcji w powieści. Błyskawicznie przenosimy się z miejsca na miejsce w Anglii. Można przeczytać zarówno o bitwach morskich jak i lądowych. Sam miałam wrażenie że faktycznie wpadłam w wir wojny. A także doskonale jest przedstawiony motyw zdrady oraz posunięć wewnątrz rządu oraz wojska.

Kup książkę

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Przyszedł ten moment, którego angielscy politycy się obawiali: Napoleon rozpoczął inwazję na Brytanię, zajmując nie tylko wybrzeże, ale i Londyn. Król wraz z wojskiem wykonali taktyczny odwrót do Szkocji, by tam zebrać siły i przegrupować się przed walną bitwą. Temeraire organizuje smoki z terenów rozpłodowych w samodzielną grupę działającą niezależnie od wojsk angielskich, a wkrótce razem z Laurence'em, warunkowo dopuszczeni do działań wojennych, gnębią oddziały wroga skutecznie, choć niehonorowo. (Ocena: 5/6) Więcej tutaj: http://www.granice.pl/recenzja,smok-jego-krolewskiej-mosci,8512.
Wybrana
Naomi Novik0
Okładka ksiązki -  Wybrana

Agnieszka kocha swój dom w dolinie, cichą wioskę, lasy i błękitną rzekę. W pobliżu stoi złowrogi Bór pełen złych mocy. Jej lud może liczyć...

Smok Jego Królewskiej Mości
Naomi Novik0
Okładka ksiązki - Smok Jego Królewskiej Mości

Niezwykłe połączenie fantastyki z powieściami historycznymi z czasów napoleońskich Załoga HMS Relianta przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej...