Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu

Facet, który gotuje i piecze to prawdziwy skarb:) Szymon Kubicki z wykształcenia jest prawnikiem, na co dzień pracuje jako redaktor muzyczny, ale jego największą pasją jest gotowanie. Efektem tego zamiłowania jest pierwsza książka, którą napisał pt.,,Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu". Zawarł w niej 130 autorskich przepisów na śniadania, dania główne, przystawki, sałatki, zupy, desery i koktajle, które z pewnością będą atrakcyjne nie tylko dla osób na diecie bezglutenowej, ale dla wszystkich, którzy chcą zmienić sposób odżywiania, pobudzić swoją kreatywność w kuchni i wykorzystywać świeże produkty sezonowe. Książka podzielona jest na 20 rozdziałów, w których zawarte są przepisy na dania z bobu, groszku, szparagów, cukinii i jej kwiatów, pomidorów, truskawek, malin, jagód, wiśni, dyni, jabłek, gruszek, marchwi, buraczków, ziemniaków, batatów, porów, szpinaku, jarmużu, soczewicy, kasz, ryżu, komosy ryżowej, mąki, jaj, serów, ryb, owoców morza, mięsa, bakalii oraz czekolady i kakao. Co podoba mi się szczególnie w tej książce kucharskiej? To, że autor dobierając przepisy pokazał, że dieta bezglutenowa wcale nie musi być uboga, niesmaczna i nudna. Pokazał, że produkty bezglutenowe mogą być łączone ze sobą na wiele różnych sposobów i tylko od nas zależy jak to zrobimy, i jaką potrawę z nich ,,wyczarujemy". Wskazał jak przygotowywać wartościowe posiłki z nieprzetworzonych i dobrych jakościowo składników. Szymon Kubicki opracował bardzo dużo przepisów na dania jarskie i całkowicie się z nim zgadzam, że warzywa i owoce mogą być podstawą posiłku, a nie tylko dodatkiem, czy ozdobą talerza. Jego przepisy można traktować jako źródło inspiracji i tworzyć na ich bazie własne zgodnie z indywidualnymi preferencjami smakowymi. Książka zachwyciła mnie dopracowaną szatą graficzną, pięknymi zdjęciami potraw, jakością wydania. Naprawdę warta jest swojej ceny i myślę, że byłaby też bardzo dobrym prezentem. http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/

Informacje dodatkowe o Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-09-24
Kategoria: Kuchnia
Dodał/a opinię: jeke5

Zobacz opinie o książce Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu

Kup książkę Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu