Jeszcze jeden oddech

"Proof that the dying have the most to teach us about the life". Takie zdanie spotkałam, czytając wywiady z ludźmi, którzy osobiście znali dr Paula Kalanhiti, bohatera powieści "Jeszcze jeden oddech". Trafnie oddaje sens książki. Kalanhiti, jeden z najlepszych rezydentów neurochirurgii w Stanach Zjednoczonych, człowiek niezwykle uzdolniony literacko, humanista i myśliciel, miał ludziom bardzo wiele do zaoferowania. W wieku 35 lat dowiedział się o śmiertelnym nowotworze i musiał zweryfikować swoje marzenia. Okazało się, że najcenniejszym, co dał ludzkości było głębokie i prawdziwe świadectwo umierania w zgodzie ze sobą samym. Poza tym poruszającym przesłaniem mam też sporo gorzkich refleksji, jak wygląda leczenie chorego za oceanem, a jak u nas. Lektura z założenia smutna, przejmująca, jednak niosąca nadzieję, na to, że człowiek "nie wszystek umrze".

Informacje dodatkowe o Jeszcze jeden oddech:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2016-09-29
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788308061909
Dodał/a opinię: szmaragdova

Zobacz opinie o książce Jeszcze jeden oddech

Kup książkę Jeszcze jeden oddech

Ponoć ciężkie choroby pomagają przejrzeć na oczy. Ja dowiedziałem się tylko ze umrę, ale to wiedziałem już wcześniej, nie zmienił się stan mojej wiedzy - za to kompletnie posypały się moje możliwości planowania.

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;