Lista Schindlera

Książka zawiera historię człowieka, którego większość ludzi powinna kojarzyć. Chociażby przez to, że dzięki jego zakładom (obozom) pracy bardzo duża część Żydów przeżyła Holokaust podczas II Wojny Światowej. Powieść została napisana w całkiem ciekawy sposób. Wydarzenia nie zawsze zostały przedstawione chronologicznie i co jakiś czas możemy przeczytać zdanie wtrącone przez autora, odnoszące się do przyszłych wydarzeń. Z jednej strony to całkiem interesujący zabieg, ale z drugiej, dla czytelnika, który nie zna dobrze wydarzeń z tego okresu, tylko takie bardziej pobieżne szczegóły, książka może zbyt wiele zdradzać. Chociaż z mojej strony, przez te wtrącenia nie dowiedziałam się niczego, czego wcześniej bym się nie domyślała albo bym nie wiedziała. Styl książki i język nie jest zły, ale chwilami trochę męczący. Czasami miałam go już dość i musiałam na niedługo chwilę odłożyć książkę. Ale moim zdaniem warto się chwilę pomęczyć bo książka i wydarzenia w niej zawarte są naprawdę bardzo interesujące i zdecydowanie warte przeczytania.

Informacje dodatkowe o Lista Schindlera:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka