Obietnica gwiezdnego pyłu

Lektura obowiązkowa! Mało która książka budzi tak wiele emocji i na tak długo zapada w pamięć. Trzeba ją przeczytać. To trudna lektura bo porusza kontrowersyjne tematy aborcji i eutanazji.Ale to przede wszystkim przepiękna historia o miłości, o walce do końca- nawet gdy rodzina staję przeciw nam. Matt i Elle mają wszystko, prócz dziecka. Gdy w końcu okazuje się że Elle jest w ciąży, ulega wypadkowi w wyniku którego zapada w śmierć mózgową.Wszyscy znający przeszłość Elle wiedzą, że jednej rzeczy której bała się najbardziej na świecie to powolnej śmierci. Nie chciała być ratowana za wszelką cenę i utrzymywana przy życiu przez aparaturę- jak dawnej jej matka. I gdy przychodzi do podjęcia decyzji Matt wie co ma robić, do momentu gdy okazuje się, że Elle jest w upragnionej ciąży. Wtedy jej mąż za wszelką cenę próbuje utrzymać żonę przy życiu tak długo, by dziecko miało szansę na przeżycie. Jego decyzja wzbudza sprzeciw jego matki, która w sądzie walczy o odłączenie Elle od aparatury podtrzymującej życie bo została do tego zobowiązana w "testamencie życia". Matt musi zmierzyć się ze stratą żony, mając przeciw sobie wszystkich- na czele ze swoją matką i dziennikarzami wietrzącymi w tej tragedii kolejny temat. Dwoje ludzi, ogromna miłość,marzenia, strata i ogrom emocji. Przepięknie opowiedziana historia, chwyta za serce, nie pozwala się oderwać, zmusza do myślenia i stawiania się w sytuacji bohaterów. Trudne wybory, niekończący się konflikt moralny, heroiczna walka o miłość, o życie, o marzenie, ogromny ból, strata i jeszcze wiele innych znajdziecie w jednej książce. Jedna z niewielu książek, które u mnie trafiają na półkę "do ponownego przeczytania". Polecam, polecam, polecam.

Informacje dodatkowe o Obietnica gwiezdnego pyłu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2013-11-06
Dodał/a opinię: godmyt

Zobacz opinie o książce Obietnica gwiezdnego pyłu

Kup książkę Obietnica gwiezdnego pyłu