Po złej stronie lustra

"Po złej stronie lustra" jest drugą książką w dorobku autorki piszącej pod pseudonimem K.C. Hiddenstorm. Jest to książka niebanalna i wyjątkowa. Nie ukrywam, że napisanie do niej recenzji jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Jak bowiem w prostych słowach opisać rzeczywistość nierealnie realną? Brzmi to niczym z wkładu z filozofii, ale ma to jednak sens. Jakby się okazało, że my też żyjemy w takiej rzeczywistości rodem z "Matrixa" braci Wachowskich czy pokoju "1408" Stephena Kinga? Głowna bohaterka, Lisa Johnson jest typem kobiety, która ma wszystko - pieniądze, sławę i bogactwo. Wszystko zmienia się, gdy na planie swojego najnowszego filmu ulega wypadkowi. W szpitalu, jak i po opuszczeniu go doświadcza pewnego rodzaju wizyty w innej rzeczywistości, traci często przytomność. Nie rozróżnia jawy od snu. Z biegiem czasu i rozwoju wydarzeń Lisa znajduje się na krawędzi obłędu. Dostaje propozycję od tajemniczej Kobiety w Bieli... K.C. Hiddenstorm posługuje się błyskotliwym stylem, od którego nie sposób się oderwać. Uważam, że pod tym względem autorka wysoko podniosła poprzeczkę od czasu wydania jej "Władczyni roku". Każde zdanie jest tu dokładnie przemyślane i widać ogrom pracy, jaki włożyła w napisanie tej książki. Fabuła nie jest prosta i brawa za to, że podołała wyzwaniu i nie dała się pogubić poszczególnym wątkom, co zdarza się nawet doświadczonym pisarzom. Bohaterowie tej fantastyki są dobrze wykreowani, każdy z nich jest wyjątkowy. Przyznam, że czytając książkę miałem wrażenie, że będzie to gra jednego bohatera. Pomyliłem się, choć wiem, że i pod tym względem autorka napisałaby świetną książkę. Dużym plusem są także dialogi, które oddziałują pozytywnie na jakość czytania. Nie znajdziemy tu niepotrzebnych opisów czy wstawek, które nic konkretnego nie wznoszą do fabuły. Tajemnica, niepewność i trochę magicznego klimatu towarzyszy nam od początku czytania. Autorka umiejętnie wciąga nas w wir wydarzeń, gdzie rzeczywistość przestaje dla nas istnieć. Przechodząc do zakończenia, które jest zwieńczeniem całej książki... jest nieprzewidywalne. K.C. Hiddenstorm zostawiła czytelnika z pewnym niedosytem i to jest jedyny minus, którego się tutaj doszukałem. Wszystko się kończy, ale nie do końca. Tak jak z tą rzeczywistością - niby jest, ale jej nie ma. Mam wrażenie, że autorka zostawiła sobie otwartą furtkę do napisania sequela. Może kiedyś będziemy mieli okazję go przeczytać. W końcowym rozrachunku "Po złej stronie lustra" można polecić każdemu, nawet - a zwłaszcza - tym, którzy za fantastyką nie przepadają. Autorce z pewnością nie brakuje wyobraźni, a ta książka jest z tych, które na pewno nie zrujnują wam psychiki. Warto z nią spędzić trochę czasu, potem zamknąć i kiedyś wrócić, przy okazji pokazać komuś innemu.

Informacje dodatkowe o Po złej stronie lustra:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2017-06-20
Dodał/a opinię:

Zobacz opinie o książce Po złej stronie lustra

Kup książkę Po złej stronie lustra