Król
opowiadania >nóg czy palców oraz niepowstrzymane dreszcze. Nie była w stanie wydobyć z siebie żadnego głosu. Wielkim wysiłkiem podniosła oczy, które do tej pory wpatrywały się nieustannie w czerwień jej własnego płaszcza. Kiedy to zrobiła, pierwszą rzeczą, którą zauważyła była właśnie owa koszula i jego szyja wystawiona na mróz.


Wiedziona pierwszym instynktem podniosła się z ławki, na której siedziała, podeszła do Króla i zawiązała mu jego szalik, po czym zapięła mu płaszcz.


- Przeziębisz się… - wyszeptała. – Nie chcę, żebyś się przeziębił…Meteorolodzy długo spierali się później między sobą co do przyczyn takiej a nie innej aury tamtego dnia. Jedni twierdzili, że to Golfsztrom płynący przez Atlantyk spowodował wszystkie anomalie. Inni upierali się, że to masy kontynentalnego powietrza znad Azji Centralnej odpowiadały za niepojęte zjawiska. Jeszcze inni jako winnych wskazywali burze piaskowe na Saharze, choć nie bardzo potrafili uzasadnić, dlaczego je wybrali.


Fakt pozostawał jednak faktem: mimo bardzo niskiej temperatury i śnieżnych chmur znajdujących się nad królestwem jeszcze rankiem, przed południem niebo zupełnie się rozjaśniło, a promienie słoneczne stopiły wszelkie plamy śniegu, jakie zdążyły powstać. Po południu z kolei chmury powróciły, jednak przyniosły tym razem rzęsisty deszcz, który dokładnie obmył wszystko, na co spadł.Z podziękowaniami dla A.S.


Kraków, 5-6 styczeń 2015


- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów