LONDYŃSKIE CLINERKI (CZ.5)
opowiadania >co mi chodzi i w jakiej jestem sytuacji, kiedy ten mnie zbywa faktem, że nie może mi pomóc, gdyż mnie nie słyszy (!) To tez wykrzykuje mu że to alarm, przez który za chwile mnie zamkną, ale Brajan, wspaniałomyślnie mi poleca wysłać do siebie e-mail, bo tak się nie odgadamy, on nic nie słyszy….


On nic nie słyszy, za to ja doskonale, jak policjant mówi przez megafon, że nie ucieknę gdyż budynek jest otoczony i cos tam jeszcze. Popatrzyła ostatni raz przez okno, na klucze które leżały w sklepie i usiadłam w kącie z tym odkurzaczem bezradna jak mała dziewczynka. Już nawet przeraźliwie wyjący alarm nie przeszkadzał mi w rozmyślaniu co ja teraz zrobię. Po dwudziestu pięciu minutach akcji, pojawiał się właściciel sklepu z kluczami i otworzył drzwi… Wpadło sześciu policjantów, pracownicy sklepu, właściciel, a ja tam w kącie siedział i nie wiedząc czego ciągle miamla włączony odkurzacz. Policjanci przynajmniej opuścili broń, powoli starałam się wytłumaczyć co zaszło. Nie dali chyba mi wiary do końca zaraz w biurze przeglądali nagranie. Zaraz pomyślałam, że jak mnie nie zamkną to właściciel sklepu mnie zwolni za to że czytam książkę zamiast pracować. Pracownicy sklepu, kiedy tamci poszli oglądać nagranie zadali mi w tym czasie milion pytań. Oczywiście dwóch policjantów zostało z nami, bo mogła bym uciec, albo zastrzelić kogoś tym odkurzaczem. Jeden z pracowników w końcu wyłączył to nieszczęsne urządzenie, kiedy ja usiadłam do przesłuchania z policją. Oczywiście chwile się natłumaczyłam, kiedy mieli problem żeby weryfikować moje dane. Mieli już problem, przy typowym polskim nazwisku, potem moja miejscowość, tez nie łatwiejsza w wypowiedzeniu. To charakterystyczne polskie sz ,cz, rz, mnie zgubiło. Ale policjanci okazali się nadzwyczaj wyrozumiali, nawet po długim przepytywaniu, kiedy powiedziałam im, że chce lecieć do swojego kraju nie uznali tego za próbę ucieczki. Zwyczajnie kazali mi przyjść na posterunek policji zanim odjadę, w celu potwierdzenia wszystkiego. Kiedy tamci wrócili byli już mocno rozbawieni moim przerażeniem. Cały czas opowiadali sobie, że ja tylko książkę czytałam , pokazali mi potem nawet nagranie, kiedy na zewnątrz jakaś pani się przewraca na tej cienkiej warstwie śniegu, a ja chwytam za odkurzacz i od razu wypada mi na szafkę z kosztownościami. Zadzwoniła moja szefowa, potwierdził moje egzotyczne dane. Policjanci okazali się tak mili, że stwierdzili, że nawet odwiozą mnie tam gdzie będę chciał, bo w takim szoku mogę pomylić autobusy czy coś. Nikt mnie nie zwolnił, a właściciel sklepu do ostatniego dnia powtarzał mi kod do alarmu i opowiadał wszystkim historię, jak to policja zamknęła kawałek ulicy, bo zrobiłam napad na jego sklep…


Korzystając z uprzejmości policjantów w ten jakże pechowy poniedziałek poprosiłam, żeby mnie podrzucili do kolejnego miejsca gdzie ma sprzątać. Zignorowałam sugestie mojej szefowej, która dawała mi możliwość skorzystania z dnia wolnego. Zaraz pomyślałam, ze potrzebuje pieniędzy, więc oczywiste dla mnie było, że jadę dalej do pracy. Pożegnałam się z policjantami, swoja droga bardzo miłymi i poszłam tym razem do studenckiego domu, wygrzebałam kluczyki w torebce i weszłam. Dom jak zwykle pusty. Miałam taki zły dzień i zmarnowałam tyle czasu, że stwierdziłam sprzątam, nie uczę się tylko zrobię co mam zrobić, przede wszystkim wykonam to najlepiej jak może być i wychodzę. .. piękne założenie, ale jak wspomniałam poniedziałek był to pechowy. Weszłam do pierwszego pokoju na drugim piętrze i postanowiłam zetrzeć kurze, na półce, której nigdy nie dotykałam wcześniej… Po raz kolejny zaczęły się kłopoty. Strąciłam jakieś pudło, jakby po butach. Z owego kartonu na perski kudłaty dywany, który miał z trzy centymetry minimalnie włosów wysypały się chyba wszystkie możliwe narkotyki. Ekstazy, marihuana, LSD tyle zdążyłam przeczytać, reszta to strzykawki, wężyki, lufki, papierki i niestety biały proszek z foliowej torebki na której napisane było „ pięć gram” Nie byłam szczęśliwa, byłam w tym domu zaledwie parę minut a tu takie coś. Nie przeszkadzał mi fakt obecności narkotyków, to nie moje życie nie mój dom. Ale nikt mi nie uwierzy, że w jednym dniu miałam tyle pecha. Próbowała z tego kudłatego, dodam białego dywanu wyzbierać prawdopodobnie kokainę. Szło mi strasznie opornie. Właściwie nie szło mi wcale. Wyrywała po szczypcie co się dało, ale wyciągnęłam razem z włosami, które musiałam oddzielić, tak mnie więcej połowę opakowania. Zostawić tak nie mogę, moje pierwotne myślenie, poszłam do kuchni i szukałam czegoś konsystencją podobnego do mojego rozsypanego narkotyku… No znalazłam budyń waniliowy, ale tego wsypać do opakowania nie mogłam, przez zapach wanilii głownie… Znalazłam sodę. Nie wiem po co studentom soda w kuchni, ale to dosypałam jakiemuś nieszczęśnikowi do białego proszku, który prawdopodobnie miał wciągnąć czy tez zapewne zrobił. W ty momencie byłam tak w szoku,, bliska płaczu prawie. Bo co jeszcze może mi się złego przytrafić. Odkurzyła dywan, żeby pozbyć się dowodów. Zadzwoniłam do swojej szefowej drugi raz w tym okropnym dniu i łamanym głosem ze łzami tłumionymi w gardle powiedziałam pierwszą głupotę która mi przyszła do głowy. Powiedziałam, że wychodzę z tego domu gdzie jestem, bo jest tam bardzo gorąco, musze się rozebrać, a są tam ludzie i się wstydzę… Najgłupsza głupota jaka mi do Glowy przyszła. ‘’Nieprawda najnieprawdziwsza’. Nie wiem czy moja wymówka została zaakceptowana, szefowa pozwolił mi wyjść i już nigdy tam nie poszłam.

- [1] [2] [3] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów