Miłość w mieście Paryżu - Emocje
opowiadania >z dzieł był „Siedzący skryba z Sakkary” i wiele innych iż te muzeum liczy sobie około trzysta tysięcy eksponatów – nie sztuka wszystko zapamiętać. Obejście całego Luwru zajęło mi około trzech godzin i naszczęście, że tylko tyle bo równo o dwudziestej drugiej musiałem opuścić ściany tego budynku z powodu jego zamknięcia. W hotelu byłem blisko jedenastej, zajechałem jeszcze po drodze po jakieś kwiaty, czekoladki – na jutrzejsze spotkanie - i oczywiście piwo, które przydało mi się do oglądania powtórki meczu AC Milan vs Juventus Turyn. Spać poszedłem późno, gdyż nie mogłem spać martwiąc się jak będzie wyglądało i czy uda mi się jutrzejsze spotkanie z piękną modelką jaką była Daria – bardzo chciałbym by coś z tego wyszło.


Obudziłem się dość wcześniej, na śniadanie miałem jeszcze wczorajszą jajecznicę, która o dziwo się jeszcze nie zepsuła. Do spotkania dzieliło mnie kilkadziesiąt godzin więc miałem jeszcze dużo czasu by się przygotować. Zdążyłem na spokojnie się wykąpać, niestety nie zastałem pod prysznicem ciepłej wody, ponieważ z tego co się dowiedziałem od portiera nad ranem pękła rura w piwnicy, a ciepłej wody nie będzie do wieczora. Po nieprzyjemnej i zimnej kąpieli zacząłem wybierać strój jaki mógłby być idealnym ubiorem do kina. Moim dylematem był wybór spodni, gdyż nie wiedziałem czy wybrać siwe jeansy czy może czarne w paski. Dobór koszuli był już dużo prostrzy iż ubrałem moją ulubioną krótką, czarną z napisem „Love You” na plecach, patkami na barkach, zwężanej na pasek przy biodrach. Nie ubrałem się jednak w te rzeczy od razu, a połozyłem je na swoim łożku, a sam w ręczniku powędrowałem przed telewizor – w końcu byłem u siebie i nie mialem potrzeby się ubierać, aż do wieczora, ponieważ postanowiłem większość dnia spędzić w domu. W telewizji nie było nic ciekawego, nastawiłem sobie budzik na siedemnastą, włączyłem obojętnie jaki program naukowy i zasnąłem. Tak spędziłem czas aż do godziny siedemnastej.


Na moje szczęście miałem lekki sen, mój budzik dzwonił tak jakby chciał, a nie mógł – nie wiem jakbym sobie wybaczył wystawienie tak cudownej dziewczyny jak Daria. Zjadłem zamówioną na szybko pizze, ubrałem się w moje eleganckie ubrania wcześniej przygotowane, na nogi nałożyłem lakierki ze skóry węźa i poszedłem na spotkanie w nadziei, że się uda, zadając sobie tym samym pytanie – Jak potoczy sie moje spotkanie?. Z takimi myślami doszedłem pod dom mojej ślicznej koleżanki, gdzie czekała mnie nielada niespodzianka...


1* Combien je dois à mon collègue pour les achats?- ile jestem winien koleżance za zakupy?


2* Trente-huit euros et quarante-trois cents - trzydzieści osiem euro i czterdzieści trzy centy


3* Je vous remercie aussi beau, je l'espère que bientôt nous nous reverrons. - Ja również dziękuję przystojniaku, mam nadzieję, że niedługo znów się spotkamy.- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Kerina Linia koment
Dodany:2015-08-21 10:45:01, Ocena: 3.5
Gratuluję pomysłu. Bardzo lekko się czyta - a to dobrze. A że mi apetyt rośnie w miarę czytania, to czekam na cięg dalszy :) Tym bardziej że trzymasz w napęciu jakbyś miał już kolejną część w głowie ;)
kosmicznalazania Linia koment
Dodany:2015-09-16 23:19:34, Ocena: 3.5
Po pierwszej części myślałem, że nie przeczytam już nic gorszego. Źle myślałem
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów