Myśli filozofa uniwersalnej miłości
opowiadania >
Komu więc przeszkadza, że stworzyłem sobie pracę intelektualną jako osoba w pełni dojrzała, świadoma i mądra? I moja twórczość w żadnym wypadku nie posiada charakteru przymusowego, niewolniczego i służalczego - pracuję po prostu dobrowolnie na rzecz bezmyślnego społeczeństwa.

I po raz kolejny muszę przypomnieć: łaskawie proszę traktować moje zapiski jako rodzaj męskiego pamiętnika - weterana szermierki słownej, a nie jakiegoś tam ucznia zaczynającego dopiero karierę literacką. Dodam jeszcze z całą mocą, że wiedzę zdobywałem samodzielnie dekadę temu - z pierwszego, drugiego i trzeciego obiegu wydawniczego. Z uwagi na powyższe należy moje słowa traktować bardzo poważnie - nikomu nic nie zawdzięczam: szkole, bibliotece i kościołowi.

Tak więc trzeba było człowiekowi o ponadprzeciętnej sile (ciało), wszechstronnych zdolnościach (umysł) i uniwersalnej miłości (dusza) pozwolić funkcjonować naturalnym rytmem życiowym, a nie w sposób psychomanipulacyjny rozbierać jego zdrową energię na czynniki pierwsze, aby potem całkowicie utracił pełną świadomość nad własną istotą - podmiotem boskim o nowatorskim, swobodnym i oryginalnym charakterze twórczym. Czy warto dodawać, że głównym celem wyżej wymienionego zabiegu zawsze było, jest i będzie przejmowanie kontroli nad cudem (ciałem, umysłem i duszą), aby potem oświecone siły inteligencji wrodzonej skierować na nic nie znaczące szczegóły bytowe - bardzo śmiertelną rutynę? Proszę więc teraz łaskawie wziąć odpowiedzialność za powstałe choroby ciała, umysłu i duszy (cud), oczywiście, w żadnym wypadku nieuleczalne - psychosomatyczne.

Tak więc rozmawiać można o historii, kulturze, sporcie, polityce, literaturze, filozofii, geografii, architekturze, filmie, teozofii, religii, urbanistyce, seksuologii, psychologii, naturze, socjologii, muzyce, kabale, słowem - humanistyce, a nie o rutynowym życiu - nim się po prostu żyje!

A oto najgorsza choroba psychiczna: bardzo głęboko skrywana, a jakby inaczej - zazdrość.

I mówiąc okrutną prawdę: mam ogromne powodzenie u dziewczyn, jednak - ktoś nimi kieruje we własnym interesie: dupy specjalne?

Wiesz, kochanie, jeśli naprawdę pragniesz zrobić z prawdziwego mężczyzny służącego, to musisz najpierw całkowicie nago wydawać mu rozkazy.

Tak więc dużo więcej jest warta umiłowana śmierć: po prostu zahamuje upodlające cierpienie duchowe, a jakby inaczej - całkowicie niewinne.

Człowieku, zawsze unikaj ludzi, którzy w pełni świadomie podpalają dom, a potem wskazują na ruinę z płaczem, bezradnością i smutkiem: błagam, zrób coś, błagam...

Tak więc prawdziwy złodziej posiada na swój sposób honor, słowem - ludzką przyzwoitość, natomiast wszyscy ci, którzy okradają biedaków, niepełnosprawnych i słabych - są po prostu zwyczajnymi śmieciami, pasożytami i tchórzami.

A oto metody zamieniana rozumu w wiarę: papka mózgowa, zmowa milczenia i kaczka dziennikarska.

Tak więc prawdziwy mężczyzna od czasu do czasu: po prostu musi napić się bardzo czystej gorzałki, ostro poprzeklinać cały świat, dać komuś zwyczajnie po mordzie, skorzystać z usług agencji towarzyskiej i trzy dni bez boga na krzyżu spać - inaczej dostanie zwyczajnej - depresji.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów