Rozstanie. Prolog.
opowiadania >niego odchodzi. Coś lekko szarpnęło jej sercem, ale umysł za chwilę zdefiniował wyrzuty sumienia i odepchnął je mocno.


- Połóż się spać. Wyglądasz na zmęczoną. – Troska w jego głosie zawierała coś więcej… Może żal? Pokręciła przecząco głową, aby odegnać od siebie tą myśl. Czy to możliwe, aby jedna, świadoma i w pełni przemyślana decyzja zamknęła ją w zdradzieckich mackach stawania się ofiarą? Nie mogła na to pozwolić.


- Sebastian, możesz mi powiedzieć co myślisz? Proszę… - Urwała, błagając go niemal o pozwolenie. Potrzebowała jego zgody i aprobaty.


- Nie jestem zaskoczony. – Odparł spokojnie. – Oboje wiedzieliśmy, że kiedyś do tego dojdzie. Nie jestem głupi Iza – wiem, że nie byłaś gotowa na poważne podejście do naszego związku. Chciałbym jedynie, abyś była szczęśliwa. Jeżeli uważasz, że tak będzie lepiej, to odejdź.


- Tylko czy ty również będziesz szczęśliwy? – Powiedziała bardziej do siebie niż do niego, ale usłyszał jej pytanie i przez jego twarz przepłynął kolarz różnych emocji i stanów.


- Maleńka… - dotknął jej policzka i zajrzał do oczu. – Nawet jeśli ciężko mi będzie na początku, to się pozbieram i będzie dobrze. Nie musisz się o mnie martwić, bo twardy ze mnie facet – wbrew pozorom.


Iza uśmiechnęła się z wdzięcznością. Wiedziała, że sobie poradzi. Nie mogło być inaczej w końcu to Sebastian. Przypomniała sobie, trudne chwile, przez które razem przebrnęli. Śmierć jego ojca, zwolnienie jej z pracy… Wtedy myślała, że spędzi z nim całe życie a dziś? Dziś szukała czegoś lepszego, ważniejszego. Czegoś dzięki czemu będzie mogła stawić czoło swojej przeszłości.


Gdy poszła pod prysznic on pościelił łóżko i posprzątał po kolacji. Przebrał się w pidżamę usiadł wygodnie w fotelu przy oknie. Iza szybko się wykąpała i gdy wróciła do pokoju zobaczyła go – nieruchomego, z przepełnionymi bólem oczami. Chciała, żeby był szczęśliwy i wiedziała, że ona nie da mu tego szczęścia. Nie będzie potrafiła stać się dla niego kobietą, która poprowadzi dom. Nie wiedziała nawet czy będzie w stanie to zrobić dla kogokolwiek.


- Seba… - Szepnęła, dotykając delikatnie jego ramienia. – Chodźmy spać.


- Za chwilę kochanie. – Boleśnie przepchnął przez gardło ostatnie słowo. – Połóż się, za chwilkę do ciebie dołączę.


- Dobrze, ale nie siedź za długo. – Wsunęła się pod kołdrę i spojrzała na niego. Był przygarbiony i wyraźnie smutny. Wiedziała, że to przez nią, ale wiedziała też, że musiała to zrobić. Zasnęła…Następnego ranka, kiedy otworzyła oczy mieszkanie było puste. Zajrzała do łazienki i zrozumiała, że on już nie wróci…- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
Whistler61 Linia koment
Dodany:2016-06-16 01:53:38, Ocena: 5.0
Whistler61 Linia koment
Dodany:2016-06-16 01:56:24, Ocena: 5.0
Przypomina mi pewną niedawną sytuację... i imię... do tego napisane w prosty, choć opisowy sposób. Ale co najważniejsze mówi, że obie strony w związku mają uczucia i że każde z nich może być zranione sytuacją rozstania.
Whistler61 Linia koment
Dodany:2016-06-16 01:56:44, Ocena: 5.0
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów