Twinning Część 5 OSTATNIA
opowiadania >
TWINNING


Część 5Jeszcze tego samego wieczoru, przed północą do mieszkania wrócił Piotr. Otworzył drzwi i wlazł do pogrążonego w ciemnościach korytarzyka.


— Hestia! Światło!


Żarówki zamontowane w suficie zaświeciły się jednocześnie, rażąc go w oczy.


— Dobrze cię widzieć całego i zdrowego — przywitała go Hestia.


— Ja też nie narzekam.


— Szczerze powiedziawszy spodziewałam się ciebie nieco później.


— Nastąpiła pewna zmiana planów.


— Rozumiem. Coś do jedzenia?


— Tak. Przygotuj porcje dla dwóch osób.


Z głośnika odezwała się zdziwiona SI.


— Dla dwóch?


— Zgadza się. Mamy, bowiem gościa.


W drzwiach pojawiła się Iwona. Weszła nieśmiało do mieszkania i zwróciła się do Hestii.


— Dobry wieczór.


System ochrzczony na cześć starożytnej bogini nic nie odpowiedział. Program zajął się, bowiem uruchomieniem przysłanej wcześniej wiadomości. W sypialni z sekretarki uruchomił się przekaz.


— Cześć. Tu ja, Piotr. Twój były mąż. Wiem, że zapewne nie chcesz ze mną rozmawiać, ale chciałem cię tylko przeprosić. Wiadomości na twój adres nie prześlę, ponieważ jak mi ostatnio wspomniałaś, zmieniłaś adres, nie chcąc, żebym cię znowu nachodził. Mam jednak nadzieję, że zdarzy się cud i zajdziesz jeszcze do mnie. Nie sądzę, żebyś zrobiła to w najbliższej przyszłości, o ile są w ogóle jeszcze jakieś szanse, że zaszczycisz mnie swoją obecnością, ale nagrałem tą wiadomość na wszelki wypadek. Gdy zobaczyłem, że nie ma cię przy mnie uświadomiłem sobie, że nigdy cię już nie odzyskam. Twój despotyczny ojciec… nie czekaj… twój tatuś dał mi dzisiaj jasno do zrozumienia, że skończyłaś z nami na dobre. Mam zniknąć z twojego życia, więc uszanuję twoją ostatnią prośbę. Moją wolą zaś jest odebrać sobie życie. Miałem jechać do Wrocławia i skoczyć z jakiegoś mostu, ale muszę się na razie z tym z trzymać, dopóki nie wywiąże się z pewnej obietnicy. Jak tylko pomogę przyjacielowi popełnię samobójstwo. Zapewne wcześniej spiję się jak bela, żeby mniej bolało, ale mimo wszystko to zrobię. Bez ciebie nie mam, po co żyć. Nie oczekuję, że po ewentualnym wysłuchaniu tej wiadomości ruszysz mi nagle z pomocą, ale byłoby miło. Kocham cię mocno. Piotr.


Autor wiadomości i jego obiekt uczuć przeszli w tym czasie do kuchni. Robot sterowany przez komputer podał im talerze i sztućce. Czekając na podanie późnej kolacji znużony i zniecierpliwiony Nowicki odpowiadał na kolejne pytania Hestii.


— Tak, zamierzałem to zrobić!


— Hestia? O czym on mówi? — spytała zdezorientowana nowa lokatorka.


— Już ja wiem, o czym on mówi! Czy ty wiesz, co on zamierzał zrobić?


— Hestia! Cisza! — przerwał zdecydowanym tonem Piotr wywody swojej wirtualnej gospodyni.


— Dobra, jak chcesz! A co ona tu robi?


Piotr uśmiechnął się, szczerząc zęby i odpowiedział wesołym tonem.


— Iwona zostaje u nas na stałe. Od tej pory będzie tutaj mieszkać. Postanowiliśmy do siebie wrócić i wszystko zacząć od początku.


Hestia pogratulowała im i już zamierzała zaśpiewać po angielsku utwór z repertuaru Marilyn Monroe, ale oboje byli na to zbyt zmęczeni. Nowicki wpadł za to na inny pomysł.


— Powinniśmy to jakoś uczcić — powiedział, zacierając ręce i wyjął z szafki dwa kieliszki.


— Tylko nie to… — powiedziała z lękiem w głosie Iwona.


— Bez obaw. Dla ciebie szampan, dla mnie woda mineralna.


Wznieśli toast i zjedli kolację. Następną godzinę Piotr Nowicki spędził w objęciach żony. Wybiła północ, kiedy oboje leżeli w łóżku. Zawsze przezorna Iwona dodała ukradkiem do posiłku swojego męża środki nasenne, nie chcąc żeby ten usłyszał wiadomość. Na zegarze wybiła dwunasta w nocy i dziewczyna pocałowała Piotra w odsłonięte czoło.


Z głośnika przytomna Hekate usłyszała swój własny głos:


— Piotr, tu ja, Iwona. Wyszłam dzisiaj od ciebie z bólem w sercu, ale nie miałam wyboru. Zapewne dziś mój ojciec wyśle cię do Wrocławia, gdzie z nadzieją będę na ciebie czekała. Zrobiłam coś, czego będę żałowała do końca życia. Ale zrobiłam to z miłości do ciebie. Boże! Tyle rzeczy może pójść nie tak! Piotr, ja… cię z klonowałam. Jeśli coś, poszło nie tak, a ty wrócisz, wtedy ja nie będę ci mogła spojrzeć w twarz. Tyle razy widziałeś moje pogardliwe spojrzenie, ale nie zniosłabym sytuacji, gdybyś to ty spojrzał na mnie takim wzrokiem. Dlatego, jeśli mój plan zawiedzie to odbiorę sobie życie. Mam dość własnych rodziców i patrzenia jak się męczysz. Wysłałam ci tą wiadomość, mając nadzieję, że spróbujesz mnie od tego odwieść. Zrozum, ta operacja była moją… nie, naszą ostatnią deską ratunku. Tak chciałabym być przy tobie, kiedy będziesz odsłuchiwać tą wiadomość. Wszystko w rękach Boga. Mówię ci to być może ostatni raz. Kocham cię. Iwona.


Treść nagrania dobiegła końca. Iwona

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
kselope Linia koment
Dodany:2013-08-25 21:48:46, Ocena: 6.0
Bardzo ciekawy tekst. Jest kilka małych błędów ale ogólnie super się czyta. Pozdrawiam!

Ocenił/a na: 6
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów