Zacznijmy od początku V
opowiadania >II część


Basia.


Cholera jasna! – Basia wkroczyła do firmy z wielkim hukiem. Wszystkie torby jej wypadły ,a zawartość – czytaj dietetyczny lunch , coca cola zero oraz najnowsza gazetka o modzie wylądowały pod stopami Alberta. Baśka chciała jak najszybciej zapobiec żenującej sytuacji i zaczęła nerwowo zbierać swoje sekretne rzeczy. Tak tęskniła ,żeby zobaczyć, tylko troszkę popatrzeć na swojego kierownika ,a zastępcę głównego dyrektora ,a teraz.. leży przed nim i walczy z sosem ,który wylał się z pojemnika z sałatką. Swoją drogą po co sos w dietetycznym lanczu?


„Pani Krysiu ,potrzebujemy pomocy!” – krzyknął Albert,a ja się zrobiłam cała czerwona.Przysięgam stopy też miałam czerwone ! Pani Krysia to najwspanialsza osoba w tej firmie , sprząta za nas wszystkie brudy ,a przy tym nigdy ich nie pierze. Jeśli wiecie co mam na myśli. Pani Krysia to jedyna kobieta ,która nie plotuje o niczym. Ucina temat ,gdy tylko to głupie krówsko Marzenka ją dopada na korytarzu „Krysiu ,a widziałaś najnowszą dziewczynę Rysia? A widziałaś Laurę i jej nowy samochód?”- Ja,Marzenka i Krysia jesteśmy jedynymy pracownikami z Polski. Marzenka z jakiejś wsi .Nie,żebym coś do wsi miała bo uwielbiam jeździć ,świeże powietrze , piękne widoki,ale bez przesady! Od razu widać ,że nic sobą nie reprezentuje,a pracę ma bo Albert ma jakieś korzenie w jej rodzinie. I tak im nie wierzę ,pewnie wskoczyła w jego rezydencji gdzie trzeba .Ale niech wie,że do mnie też nie ma co przychodzić , bo ja ostrożna jestem odkąd..


Witamy Cię Basiu – uściskała mnie po matczynemu Krysia ,w końcu to już wiekowa babka. Mogłaby być moją matką,napewno. Poczułam na policzkach ślady jej ulubionej czerwonej szminki i wcale nie było mi z tym źle. Oszalałam zdecydowanie.


Dzień Dobry Pani Krysiu, przepraszam, narobiłam kłopotu , ja ,ja.. – zaczęłam bełkotać ,gdy sos znikał razem z kilkoma ruchami niezawodnej Krystyny. Na odchodne dostałam siarczystego całusa i słowa Alberta „ Faktycznie , Mon cheri, Marzenka miała rację. Pięknie wyglądasz po tym urlopie” i zniknął . Po prostu wyparował w swoim gabinecie. Starałam się nie pokazać jak cholernie mi się to podobało. Skinęłam głową ,co chyba miało oznaczać, dzięki ,ale obawiam się,że nie zauważył. Może jego to też dużo kosztowało? Swoją drogą miło ze strony krówska ,że takie newsy sieje po firmie. Ale krową wciąż zostanie.


Ściany mojego gabientu przypominały, cholerną Kalifornię. Ten obrzydliwy żółty kolor skojarzył mi się z tym przeklętym miejscem. Od razu pomyślałam o siostrach i obiecałam sobie,że do nich zadzwonię jak tylko uwinę się ze stertą tekstów na biurku. Zawsze lubiłam ten kanarkowy odcień,ale dzisiaj.. Muszę poprosić o zmianę.Teraz i już.


Basia chciała się przywitać z dyrektorem „ Berlitz” .Ich fantastycznego wydawnictwa w którym pełniła rolę tłumacza . Kiedy postanowiła zmienić swoje życie i wyjechać za granicę ,zaproponowano jej praktyki w firmie Pana Claytona. Odrazu zyskał jej sympatię i chyba z wzajemnością.Po odbyciu stażu zaproponował jej pełen etat, z własnym gabinetem, laptopem ,telefonem, samochodem? Nie,nie to za dużo.Ale Basia i tak promieniała ze szczęścia. Była taka młoda ,taka niedoświadczona ,a los jej zssyła Pana Claytona. Clayton jest przemiłym starszym Panem, o zawsze nienagannym wyglądzie.Swoje siwe włosy farbował na modny brąz ,a zarost miał jak Brad Pitt w „Przekręcie” ,uwielbiam ten film! No Brada jasna sprawa,że też. Jego żona, Roxana pomaga mu prowadzić firmę ,chociaż wcale nie musi tego robić. Jest babcią dla conajmniej dzięsięciorga wnuków. Wszystkie zdjęcia małych blondasów wisiały w gabinecie Pana Claytona. Kocha je, widać, gdy tylko przekroczysz próg jego Królestwa.


Basia zapukała energicznie do drzwi i ,aż serce jej podskakiwało ze szczęścia. Nie każdy może się szczycić takim uczuciem – tęsknić za szefem, a to Ci dopiero ! Donośne i radosne „Proszę!” rozeszło się po piętrze.


Basia ujrzała Pana Claytona i odrazu pożałowała,że tu przyszła. Nie,nie szef wyglądł świetnie.Facet siedziący naprzeciwko niego także.A przynajmniej jego plecy. Ale ona znała te plecy,zbyt dobrze znała.Przytulała się do nich co noc , całowała je z ogromną namiętnością. A ta koszula..Sama ją wybrała na gwiazdkę, no trzy lata będzie temu. Gdy mężczyzna zaczął się odwracać, Basia postanowiła zawrócić.Ale jak? Nie mogła.Musiała być dumna i nie pokazać ,że .. że co? Że jest zdziwiona? Jest jak cholera!


Basieńko witaj! Ależ pięknie wyglądasz! Opaliłaś się? Schudłaś? – Kochany Frank,wie jak dotrzeć do serca kobiety.


Dzień dobry Panie Claytona ,dziękuje za wszystkie miłe słowa – wyciągnęłam do niego rękę ,a on ku mojemu zaskoczeniu objął mnie. Lubię szefa ,ale czy ,aż musiał mnie tak przytulać? Dziwne to było! Baśka na chwilę zapomniała o , o..


Basiu świetnie,że przyszłaś. Poznaj naszego nowego pracownika. To Steven , będzie pracował jako grafik komupterowy. Blisko Twojego gabinetu ,więc dobrze, gdybyście się polubili – roześmiał się serdecznie ,a mnie zatkało. Ot tak ,zatkało.


Steven próbował rozładować sytuację, ponieważ Pan Claytona zauważył conajmniej dziwny wyraz mojej twarzy.


To moja była dziewczyna Panie Frank, Basiu witam Cię po raz kolejny – szarmancko zarzucił mój były chłopak. Myślałam ,że go zabije ,zniszczę ,a dopiero potem zabiję. Żeby cierpiał tak jak ja! Sukinsyn! Wiedział gdzie pracuje ,wiedział ! Dlaczego mi to zrobił?


Witam Steve ,fajnie,że będziemy razem pracować . – Tylko tyle zdołałam z siebie wykrztusić. Widziałam jak patrzą na siebie z zaskoczeniem. Ale co mnie to obchodzi, gówno! Nienawidze Steva i nic tego nie zmieni.


Wróciłam do swojego gabinetu i gapiłam się w moje żółte ściany. Nawet one były lepsze niż Steven ścianę obok. Poprosiłam Marzenkę by zrobiła mi kawę „taką jak zwykle” ,byle bez środków przeczyszczających. Taki żart stosowałam wobec Marzenki, nigdy nie wiadomo co takiej do głowy przyjdzie. Steve, oh Steve po co się tu pojawiłeś...


Stoje sama . Zupełnie sama.No dobra ,z walizką... ogromną. W ręku mam bilet . W jedną stronę. Ręcę mi się trzęsą. Nigdy nie leciałam samolotem ,nie potrafię pojąć czego mogę się spodziewać. A Londyn wydaje mi się taki odległy. Nadchodzi odprawa. Nie wiem co mam robić. Ale idę,idę przed siebie,aż zabierają ode mnie bagaż , sprawdzają dokumenty i pokazują gdzie mam iść dalej. Wciąż idę i ..


„Ej uważaj trochę,dobra?” – Piękna czarno włosa dziewczyna zbierała swój bagaż,chyba podręczny ,ponieważ Baśka jej nie zauważyła.Wpadła na nią ,nawet nie przeprosiła.Mruknęła coś i poszła dalej.


„A gdzie przepraszam koleżanko?” – darła się za nią nieznajoma zwracając uwagę wszystkich innych pasażerów. Zrobiło mi się

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów