Zacznijmy od początku V
opowiadania >pościel z panterą nie przespałem jak człowiek ani jednej nocy – uśmiechnął się szczerze i cóż.. też musiałam się uśmiechnąć. Miałam ochotę powiedzieć,że w moim mieszkaniu ,na mojej kanapie ,leży ta pościel. Ale ugryzłam się w język ,na szczęście.


-Wporządku Steven , nic tego nie zmieni. Jak to my mówimy ,stało się i się nie odstanie.Rozumiesz?-zapytałam go zupełnie szczerze.Bez zbędnych złośliwości.Pokiwał głową ,przekazując mi ,że tak,rozumie. Sprzedał uśmiech ,pewnie numer jeden i wziął za rękę,prowadząc na naszą ulubioną lazanie. Cholera,byłam jego.


Kolacja i wino ,było wyśmienite. Ale wina za dużo.Zdecydowanie powinnam mniej pić bo alkohol mi nie sprzyja. Bekłoty, uzewnętrznianie się to moja perfekcyjnie opanowana umiejętność po pijaku. Wygarnęłam Stevowi wszystkie żale , jak bardzo mnie zranił , jak przytulałam pościel godzinami ,gdy za nim tęskniłam i pochwaliłam się za ile sprzedałam pierścionek zaręczynowy ,gdy zabrakło mi na czynsz. Rozbawiło nas to ,nieprzyzwoicie bardzo. Zaproponował ,że mnie odwiezie do domu,taksówką oczywiście. Dawałam sobie 10 dolców,że będzie próbował wciskać mi się do mieszkania.I przegrałam fortune. Steven odprowadził mnie pod same drzwi, pocałował w policzek i pożegnał się mówiąc „do jutra”. Gdy krzyknęłam „Tylko na tyle Cię stać?” drzwi od klatki schodowej trzasnęły otrzeźwiając mnie i krzycząc „Co Ty najlepszego wyrabiasz?” ,cholera drzwi miały racje.


Wczołgałam się do domu, jak rasowy pijaczyna zwaliłam się na kanapę. Gdy moje oczy odmawiały posłuszeństwa ,mój telefon koniecznie chciał mojej uwagi. Boże, jest noc, komu może dziać się krzywda. Od razu stanęły mi przed oczami siostry.Zerwałam się na równe nogi i podbiegłam,chwiejąc się na lewo i prawo ,do torebki. Uf, nie znam numeru. To chociaż nie siostry.


„Mam nadzieję,że wieczór się udał. Ale jestem pewny ,że jutrzejszy będzie dużo lepszy. 20 godzina , Kingsway , restauracja „ Inamo” ,dobranoc Piękna” – cholera.Albert. To chyba sen.Jasne,napewno już dawno śpię.


Karina.


Pusto.Smutno.Cicho.Ciemno.Cholera jasna! – Karina siedziała na kanapie patrząc w jeden punkt. A tym punktem było wspólne zdjęcie z jej bratem. Mój brat, cholera ,bzykałam się ze swoim bratem.Łzy spływały Karinie po twarzy. Sięgnęła po telefon.


-Dzień dobry, mówi Karina Lert , polecił mi Panią stary przyjaciel , kiedy mogłybyśmy się spotkać? – Nie poradzę sobie sama,muszę porozmawiać z kimś obcym i przestać się użalać. Praca czeka,dzieciaki czekają, konkurs w toku. Nie mogę zostawić tego na głowach innych .To moje dzieło ,ja je stworzyłam i ja je skończę.


Dzień był uplany. Lipiec w tym roku dawał się we znaki. Dzieciaki szalały w parku, jeździły na hulajnogach i rowerach ,a wesołe warkoczyki dziewczynek podskakiwały w rytm kamieni na drodze parkowej. Uwielbiam ten Park. Fontannę na środku i te posągi, istne cudeńka. Tylko nikt nie zwraca na nie uwagi, może niemieccy turyści ,którzy na wszystko zwracają. Chwała im za to bo moje posągi parkowe byłby zapomniane jak tysiące innych zabytków. A potem ,że niby renowacja i skąd brać pieniądzę – Karina zamyśliła się nad organizacją Państwa i stwierdziła,że droga do Pani Żanety była za długa,żeby dała radę iść na piechotę. Musiałam wskoczyć w tramwaj i podjechać conajmniej cztery przystanki. A tak marzyłam o spacerze,to mnie odstresowuje. Budynek w którym mieściła się poradnia psychologiczna był bardzo, nazwałabym go elegancki. Rzeźbione drzwi i ramy okienne nadawały mu przyjazny wygląd i świadczyły ,że tu można uzyskać pomoc – czy ja zwariowałam do końca? Ale tak mi to wyglądało.


Byłam druga w kolejce. Wzięłam herbatę z automatu i na trzęsących nogach chodziłam po korytarzu ,udając ,że czytam informacje w gablotach.


-Proszę się nie denerwować. Wszystko się jakoś ułoży- Jakiś facet o całkiem miłej twarzy poklepywał mnie po ramieniu. Skinęłam mu przyjaźnie głową. Ale przecież nie będę z obcym gadać? Ale on miał chyba inne zdanie.


-Ja straciłem wszystko proszę Pani. Żonę,syna i rękę. Pal licho rękę,ale straty rodziny nie mogę przeboleć.Nie chcę,nie mogę tak dłużej żyć. – łzy mu popłynęły po policzkach.


O cholera ,co ja mam mu powiedzieć? Że brat mnie milion razy przeleciał ,ale ja nie wiedziałam ,że jesteśmy spokrewnieni? To naprawdę brzmi idiotycznie. Znalazłam się w dobrym miejscu.


Pulchna kobieta,chyba asystentka Pani psycholog wezwała do gabinetu Maksa Zapolskiego. To chyba mój nowy znajomy. Następna w kolejce jestem ja.


Kiedy przybity Maks wyszedł z gabinetu , pomyślałam ,że po pierwsze czas uciekać ,a po drugie ,że to chyba nie jest odpowiednia poradnia.Dlaczego on wyszedł taki smutny? Zapłakany i wyglądający jakby miał się rzucić pod pierwszy lepszy tramwaj?


-Pani Karino, zapraszam-chyba zauważyła moją minę ,ponieważ dodała – proszę się nie bać. Wszystko będzie dobrze – dotknęła mojej ręki ,a mnie wstrząsnął dreszcz , poczułam się spokojna. Ma babka to coś. Miałam ochotę siarczyście przeklnąć jak zobaczyłam podobno „cudowną,Panią psycholog”jak zarzekał się mój stary dobry znajomy Kajetan. Muszę do niego zadzwonić i pięknie go opieprzyć za sam wygląd tej baby! Od razu przed oczami stanęła mi moja nauczycielka od chemii, zresztą Kajtka też. Wysoka jak drzewo, chuda jak tyczka, kok na głowie tak sztywny jak.. a nie będę nad tym lepiej myśleć. W dodatku siwy, ta kobiecina ma ze sto lat, jak nie więcej – pomyślałam ,ale więcej mi nie pozwolono myśleć, ponieważ kazano mi usiąść. Wyraz twarzy miała przerażający.Usta tak wąskie,że zrobiło mi się jej żal. Dzieciaki napewno się jej bały na ulicy. Jak widać nie tylko dzieciaki bo ja także. I już rozumiem biednego Maksa. Zastanawiałam się czy powinnam się odezwać pierwsza czy mam czekać jak prawdziwa uczennica. Dlaczego wybuliłam na te męki moją stówkę? Buty z wystawy do mnie krzyczały „Kup mnie,weź mnie” ,a ja wybrałam zgorzkniałą psycholożkę ,co raczej na moje problemy złotej rady nie ma. Zresztą jak mam jej powiedzieć...


-Co Panią do mnie sprowadza Pani – musiała zerknąć do karty pacjenta - Karino? – pięknie.Myślałam,że będę odprężona i dostanę słowotoku, tymczasem mam stracha przed powiedzeniem „dzień dobry”.


-Dzień dobry – wydukałam. Mam problem, z którym nie potrafię sobie sama poradzić.. – Teraz albo nigdy. Rozpoczęłam od tego co jest dla mnie początkiem.Od zniknięcia ojca. A później, samo poszło. Ale nie spojrzałam na Żylęte ani razu. Ona na mnie patrzyła cały czas. Czułam to .


Basia.


Kac.Kac morderca.Gdzieś czytałam takie określenie.I dzisiaj pasuje jak ulał do mojego samopoczucia.Albo raczej jego braku. Po za odruchem iścia do toalety i kiwania głowy na boki, nie czuję nic.Aha,może odrobinkę wstydu. Co ja narobiłam.On mnie tak sponiewierał ,a ja wybaczyłam

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów