Zapiski filozofa z wolnego wyboru
opowiadania >
A teraz koniec żartów: przejmuję władzę psychiczną - dokładnie pod każdą postacią.

Ludzie, którzy posiadają godność, honor i dumę - potrafią z ogromną pokorą przyznać się do całkowitej porażki.

I jak to się mówi po ogromnej prawdzie: ostatni, jednak ze wszystkich najważniejszy.

A oto moje bardzo silne hormony: wciąż żyję (oczywiście, mówię bez jakiejkolwiek, jakby inaczej - ironii).

Szacunek więzienny jest wart tyle, ile mucha kąpiąca się w gorącym gównie, szacunek kościelny tyle, ile pies na krótkiej smyczy, natomiast szacunek wynikający ze szczerości serca tyle, ile słów, gestów i czynów za tym pójdzie.

A oto metaforyczny dowód na podstawie okrągłego zegarka, że ostatni jest najważniejszy: liczba dwanaście jest wyżej od, a jakby inaczej - niejakiej liczby jeden. Zresztą, ostatni ten z dołu ma wszystko pod kontrolą: widzi, że ogromny środek jest wpatrzony na tego pierwszego z góry. I po raz kolejny powtarzam: warto być Alfą lub Omegą, natomiast przenigdy - Betą!

Tak więc dlaczego kobiety bardzo uwielbiają kwiaty? Po prostu doskonale wiedzą, że ich hormony między nogami w żadnym wypadku nie produkują miłego zapachu.

Człowieku, zawsze uważaj na ludzi, którzy próbują ci wmówić, że masz bardzo duży problem - oni tak naprawdę pragną zdominować twoją wolę.

Zamiast używać zwrotu: mój drogi panie, mam wyjątkowo pilną sprawę, mogę poprosić o kilkadziesiąt wolnych minut? Psycholog najprawdopodobniej nauczy mnie mówić: kurwa twoja mać! Po prostu zostanę rozebrany na pierwsze czynniki: okradziony z elokwencji - ze zdolności wysławiania się w sposób bardzo kulturalny.

Tak więc najpierw ktoś musi się mną zainteresować, zrozumieć i zaakceptować, wtedy naprawdę będę czuł się bardzo wyjątkowo - potrzebny. A nie tak jak teraz, abym to ciągle był tym pierwszym inicjatorem i dobrowolnie poświęcał się za wszystkich, szczególnie - umiłował duchowych ludożerców, leniwych pasożytów, podstępnych krwiożerców, a także - żywych trupów.


- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów