....
opowiadania >wybrać,ja nie chciałam Oliwii on nie chciał Fabiana,nic specjalnego,mogłam się spodziewać,powoli kierowaliśmy się w stronę swojego pokoju,nagle dostałam wiadomość na facebooka od Natana :
- " Sylwia,co ty na to?" - napisał.
- " Na co? " - napisałam.
- " Kogo zabieramy?" - odpisał.
- " Natan,strasznie ci zależy na Oliwi? " - zapytałam.
- " Nie,na niej nie,na tobie mi zależy " - odpowiedział.
Zamurowało mnie,nie wiedziałam czy chodzi mu o tą całą więź między nami? czy o jakiś poważny związek? Byliśmy przecież rodzeństwem,niby nawet nie przyrodnim,ja byłam dla niego obcą osobą,ale jak to?


15.
- Udałam,że nie zauważyłam wcale tej ostatniej wiadomości,nie chce żeby coś się między na mi popsuło,nie chce zapominać też o Fabianie,mamy spędzić RODZINNĄ wycieczkę,dlatego ani Fabian ani Oliwia na nią nie pojadą..Spakowałam się,zabra
łam ze sobą najróżniejsze rzeczy,w tym zdjęcie Fabiana,wydrukowałam sobie,żeby o nim nie zapomnieć,może to dziecinne i denne ale tak mi będzie lepiej,nie chce o nim zapominać,dochodziła godzina 19,poszłam wziąć prysznic,przebrałam się w piżamkę i umyłam zęby,nie miałam ochoty schodzić na śniadanie,napisałam sms Alinie,że dzisiaj jestem w złym humorze,napisała,że jak będę miała ochotę mam do niej przyjść i z nią porozmawiać,może z tego skorzystam,ale jeszcze nie teraz,a co z Natanem? Pójdę do niego.
- Natan,mogę? - krzyknęłam za drzwiami.
- Tak,jeśli masz ochotę to wchodź - odpowiedział.
- Weszłam i usiadłam na jego łóżku,nie wiedziałam za co mam się pierwsze brać? może jak z Oliwią?
- Natan,słuchaj - powiedziałam i rozpuściłam włosy.
- Tak? słucham Cię bardzo uważnie - odpowiedział.
- Jak z Oliwią? Ale nie kłam,że dobrze,proszę,zaufaj mi. - spojrzałam na niego z nadzieją,że mi wszystko powie.
- Słuchaj,pojawiłaś się w naszym życiu niepotrzebnie,nie wiem po co tu jesteś,co tutaj robisz,najlepiej było żebyś znikła,przepraszam,nie chce żebyś została moją siostrą - mruknął.
- Strasznie mnie to zabolało Natan,postaram się zniknąć z twojego życia,ale zachowuj się jak dorosły człowiek,za 9 miesięcy skończę 18 lat,wtedy stąd się wyprowadzę,będziesz miał mnie z głowy - odpowiedziałam i wyszłam z pokoju,strasznie mnie to dobiło,nie wiem co on sobie wyobraża,jednego dnia jest kochany,miły,a drugiego? nie rozumiem jego zachowania,miałam nadzieję,że to się więcej razy nie powtórzy,poszłam spać.
Obudziłam się o 3 w nocy,nie mogłam zasnąć,chciałam się gdzieś przejść,ubrałam dres,zamknęłam dom i spacerowałam po osiedlu,usłyszałam kłótnie,podeszłam bliżej,nie wierzyłam własnym oczom,stała tam Jagoda z Fabianem,rozmawiali o czymś,kłócił się z nią,że tego nie zrobi...16.
- Stałam chyba dwadzieścia minut wpatrzona w niecodzienny widok,Jagoda z Fabianem? Co oni chcieli mi zrobić? dlaczego? Jagoda była moją najlepszą przyjaciółką,broniłam ją zawsze,stałam po jej stronię,byłam dla niej szczera,pomocna,przyj
acielska,a z jednego dnia straciłam najlepszego przyjaciela i wszystkich wokół,mogłam stracić jeszcze Fabiana i Natana przez moją głupotę,dlaczego wszystkim dookoła sprawiam przykrość,ale przecież ja nic nie robię,zadawałam sobie to pytania odkąd kiedy mama zginęła w wypadku samochodowym,zawsze miałam żal do siebie,że wtedy nie kazałam jej zostać w domu,ale przecież nie mogłam tego wszystkiego przewidzieć,pożegnałam się z nią jak zwykle,dałam jej buzi w policzek i powiedziała do mnie " Kocham Ciebie " pożegnanie jak pożegnanie,jednak później po wypadku śniła mi się jak mówiła do mnie,że mam się nie poddawać,że mam ją odwiedzać,że ona jest przy mnie,do teraz słyszę te słowa kiedy mam złe dni..Żałuję,że nie mam normalnej rodziny,że nie mogę przytulić się do własnej mamy i ją pocałować,przytulić,wygadać się jej,zawsze zazdrościłam dziewczyną z mojej szkoły,że miały rodziców,tylko ja i Jagoda byliśmy inne,same,mieliśmy tylko siebie,myślałam,że teraz będzie inaczej,że będę miała normalną rodzinę,normalnego chłopaka,brata,znajomych,jednak wszystko odwróciło się do góry nogami,ale dam radę,obiecałam mamie. Podeszłam bliżej,miałam odwagę .
- Cześć kochani,dawno was nie widziałam - powiedziałam i uśmiechnęłam się..
- Sylwia? co tutaj robisz? jak nas znalazłaś? - odpowiedział Fabian,był strasznie zaskoczony.
- Mam swoje sposoby,akurat w tym momencie stoję koło was i nie mam pojęcia co wy wyprawiacie,dlaczego mi to robicie?-spytałam.
- Nie wiedziałem,że tu przyjdziesz,przepraszam - spojrzał na mnie.
- Boże,skończycie tą scenkę? - zapytała Jagoda.
- Ty się lepiej nie odzywaj - odpowiedziałam.
- Zabronisz mi? - spytała.
Nic nie odpowiedziałam,parsknęłam tylko leciutko śmiechem.
- Dajcie spokój - spojrzał na mnie Fabian.
- Ja wam dam,obiecuję - łzy napłynęły mi do oczu,byłam dzielna,nie rozpłakałam się.
- Sylwia,wstyd mi za siebie - przybliżył się do mnie Fabian.
- Ale co ty robisz? myślisz,że się do mnie zbliżysz ja ci szybciutko wybaczę,będzie super? nie ... nie jestem taka Fabian,zraniłeś mnie,wiesz kim ona dla mnie jest?- spojrzałam na Jagodę.
- Nikim - odpowiedziała za mnie.
- Wiesz co? nie powiem,że jesteś dla mnie nikim,bo stanowiłaś bardzo dużą rolę w moim życiu,i zawsze będziesz,podnosiłaś mnie zawsze na duchu,wstyd by mi było teraz powiedzieć,że jesteś dla mnie nikim,nadal jesteś moją najlepszą przyjaciółką,mimo,że mnie zraniłaś,ale pieprzyć to... - spojrzałam na nią,była smutna,przygnębiło ją to,i dobrze..o to chodziło.
- W takim razie już wam nie przeszkadzam,róbcie nadal na mnie dziwaczny plan,żeby mnie się pozbyć,może wam się uda,poczekajcie jeszcze chwilkę - syknęłam.
Powiedziałam i odeszłam,w stronę? właśnie,w którą stronę?


17.
- Szłam,szłam,szłam,sama nie wiem do kogo,gdzie,po co,musiałam to sobie wszystko przemyśleć po raz setny,mijałam dużo ludzi,szczęśliwych,nieszczęśliwych.Po godzinie 21 ktoś do mnie zadzwonił,odebrałam.
- Halo? - zapytałam.
Przez chwile
nic nie słyszałam,nikt się nie odzywał,chciałam się rozłączyć,ale jednak coś mi nie pozwalało.
- Sylwia,przyjedź,błagam Ciebie....- odezwała się jakaś dziewczynka,może miała czternaście lat,może trzynaście,przypominałam sobie skąd znam jej głos? kim ona jest? byłam w szoku,jednak zaczęłam rozmawiać.
- A kto mówi? - spytałam.
- Adrianna,pamiętasz mnie jeszcze? - odpowiedziała dziewczynka.
Pewnie,że ją pamiętałam,jednak w jej głosie było coś strasznego,coś ją gnębiło,coś się stało.
- Pewnie,że Cię pamiętam,co się stało? - od razu szłam w kierunku przystanku,żebym mogła szybko dojechać do bidula.
- Wiem,że się przyjaźniłaś z Jagodą,jest z nią problem,zacięła się w ubikacji,nie wiem co z nią robić,jest w szoku,coś się stało,nie powiadomiłam dyrektorkę,boję się - opowiadała.
A co mnie obchodzi Jagoda?- zadawałam sobie pytanie w głowie,jednak nie mogłam jej tak zostawić.
- Zaraz będę - odpowiedziałam stanowczo.
- Czekam na Ciebie - powiedziała z pewną nadzieją.
Na autobus czekałam 5-10 minut,dojechałam tam o 22 ,nie było problemu żeby mnie wpuścili,wszyscy nie zdawali sobie sprawy,że odeszłam,oni tego nie kontrolują,nie obchodzimy ich. Nie chciałam nikogo pobudzić małe dzieci już dawno śpią,nastolatki
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów