....
opowiadania >ma takich spodni,chwile później ta osoba się do mnie odwróciła,była to Oliwia.
- Cześć,z kim jesteś? - zapytała .
- Cześć? sama,a ty? - odpowiedziałam.
- z Natanem,chciał mi coś kupić,zaraz tu przyjdzie - zaśmiała się.
- Z Natanem? moim bratem?- zapytałam zdziwiona.
- Tak,co w tym dziwnego? - spojrzała na mnie.
- Nie nic,a spał z tobą? - spojrzałam na nią,liczyłam na odpowiedzieć,nie wiedziałam o co zapytać.
- Tak,spędził ze mną noc - uśmiechnęła się.
- A,to ładnie - spojrzałam na nią,udawałam szczęśliwą.
Chwile później przyszedł.27.
W galerii stałam wryta jak w mur chyba z pięć minut,nie pojmowałam dlaczego on tutaj jest z nią,przecież wieczór miał spędzić ze mną,gdyby dotrzymał obietnicy tego wszystkiego by nie było,nie przespałabym się z Fabianem,jednak całej win
y nie mogę zrzucić na niego,mogłam pomyśleć zanim wpuściłam go do domu.
- Co ty tutaj robisz? - zapytał się Natan.
- Przyszłam na zakupy? w pewnym sensie gdzieś Ciebie szukałam,miałeś przyjść na wieczór.
- Po co mnie szukałaś? - spojrzał na mnie ze zdumieniem.
- Może pogadamy na osobności? na pięć minut - zapytałam z nadzieją , że się zgodzi,nie chciałam nic mówić przy Oliwii.
- Okej,na pięć minut,Oliwia poczekaj - spojrzał na nią i odszedł w moją stronę i usiedliśmy kilka ławek dalej.
- Jak ty mnie traktujesz? - zapytałam go.
- Ja Ciebie? Sylwia,weź przestań,fajnie się bawiłaś w nocy? - zapytał z wielkim żalem.
- Kto? ja ? ... fajnie , mam nadzieję,że ty też - odpowiedziałam,wiedziałam,że też się z nią przespał.
- Ja? nie za bardzo,ale cieszę się twoim szczęściem - powiedział i odszedł,zrobiło mi się wstyd,pochodziłam może po paru sklepach zajęło mi to wszystko godzinę,kupiłam nowe trampki i bluzkę,nie miałam siły ani ochoty więcej chodzić po sklepach,poszłam po warzywa,miałam ochotę dzisiaj zrobić sobie coś na zdrowo do jedzenia,nie liczyłam,że Natan przyjdzie na obiad,jednak kupiłam na zapas,miałam nadzieję,że przyjdzie i porozmawia,przecież mnie z Fabianem nic nie łączyło? to nie ja chciałam z nim być,to zrobił wszystko alkohol,nie ja. - broniłam siebie.
- Halo! Coś tobie wypadło.. - krzyknął do mnie jakiś chłopak,odwróciłam się,leżała tam moja niedawno kupiona bluzka,
uśmiechnęłam się leciutko,jednak nie chciałam poznawać nowych ludzi,bo jeszcze się zakocham,wmieszam jeszcze go,chociaż go nie znam,za dużo sobie wyobrażam,nie chciałam na ten moment poznawać jakiś chłopaków,tym bardziej przystojnych.
- Dzięki - mruknęłam.
- Nie ma sprawy,widać,że wyleciałaś w niebiosa - uśmiechnął się do mnie,włosy miał koloru brązowego,oczy miał brązowe,przystojny był fakt,ale tym razem nie będę patrzyła tylko na wygląd,nie rozumiem tych wszystkich chłopaków,którzy pojawiają się na mojej drodze kiedy mam kryzys.
- Tak,tak...w niebiosach,chciałabym,jestem zawalona problemami,za bardzo kuleje przeszłością - spojrzałam na niego.
- To tak jak ja,nie mogę odpocząć,za bardzo zawalony jestem tym wszystkim,rozumiem Cię,chociaż nie wiem w jakiej sytuacji się znajdujesz - uśmiechnął się.
- Dobra,ja już lecę,miło było Ciebie poznać - uśmiechnęłam się i powoli odchodziłam.
- Koleżanko? - zawołał mnie jeszcze raz.
- Tak? - odwróciłam się.
- Nic,chciałem jeszcze raz Ciebie zobaczyć .. - sytuacja wydała mi się dziwna,wydawało mi się,że go znam,ale skąd?


28.
Nie miałam czasu na oglądaniem się za innymi chłopakami,chciałam jak najszybciej wrócić do domu,położyć się,odpocząć,jutro przed nami ciężka wycieczka,nie mam pojęcia czy Natan pojedzie,całym sercem modlę się,żeby jednak się pokazał w d
omu i normalnie porozmawiał,wiem,żę zrobiłam błąd,jak zwykle,najlepiej zostałabym w bidulu i nigdy z niego nie wychodziła,jednak pobyt u tej rodziny dał mi wiele do zrozumienia,jak trzeba dbać o prawdziwych przyjaciół i o miłość,od dzisiaj się zmienię,zobaczycie,może obiecałam to sobie 100 razy jednak.... dzisiaj nie chcę go stracić,powoli dochodziłam do przystanku,słuchawki miałam w uszach,w dupie miałam co mnie otaczało i kto koło mnie przechodził w słuchawkach miałam tylko Christine Perri,chciałam jak najszybciej wrócić do domu,jednak autobus dopiero miał przyjechać za dwadzieścia minut,czekałam,usiadłam na przystanku i rozglądałam się dookoła,nic mi do robienia innego nie zostało,nie miałam komu się wypłakać z kim pogadać,jedynie mogłam liczyć na dobre serce mojego pieska jak przyjadę,jednak pewnie on będzie negatywnie reagował na mój powrót,bym wyjechała stąd,chociaż nie chce żeby Alina się na mnie zawiodła,i uświadomiła sobie,że słowa dyrektorki były święte i prawdziwe,chce zacząć wszystko od nowa,jednak myślę,że mam szansę,że mogę,że potrafię,dwadzieścia minut później przyjechała dwudziestka,usiadłam z tyłu,na następnym przystanku weszli jacyś staruszkowie,usiedli na przeciwko mnie,cieszyli się,śmiali się do siebie,a co najważniejsze trzymali się za ręce,zazdroszczę cholernie takiej miłości...Wysiadłam na moim przystanku i poszłam w kierunku domu,po drodze było pusto,niby godzina 16,jednak na ulicach zero śladu,otworzyłam bramę i weszłam do środka. W domu chyba nikogo nie było,a nie był Natan,nie chciałam mu przeszkadzać dlatego po cichu weszłam na górę i od razu otworzyłam drzwi do mojego pokoju,rozebrałam się,pościeliłam łóżko,włączyłam laptopa,przebrałam się w ciuchy po domu,czyli jakiś luźny dres,za męską koszulkę i papcie. Po chwili dostałam sms od Fabiana z treścią : " Sylwia nie bój się,nic między nami nie zaszło,tylko ze sobą leżeliśmy w jednym łóżku " byłam szczęśliwa,nawet nie byłam zła na niego,powiedział prawdę,nie myślałam teraz o tym,żeby zrobić mu wielką zadymę. Dopiero później zrozumiałam,że to bluzka Natana,poczułam od razu jego zapach,uśmiechnęłam się do siebie,kochałam jego perfumy.. A ta bluzka którą mam na sobie była jego ulubiona,zawędziłam mu gdy się pakował do Hiszpanii,byliśmy wtedy tacy szczęśliwi,pomyślałam,że wejdę do niego do pokoju i zapytam siię czy by nie miał ochoty zjeść ze mną warzyw,wyszłam z pokoju i zapukałam,przez chwilę była cisza,jednak się odezwał.
- Wchodź! - krzyknął - weszłam bez słowa,spojrzałam na niego i leciutko się uśmiechnęłam,zauważył moją bluzkę i odwrócił się do okna by się uśmiechnąć,widziałam to bardzo dokładnie,na jego policzkach pojawiły się dołeczki,można było to zauważyć..
- Natan? - zapytałam - Strasznie Cię przepraszam..Spałam z Fabianem w jednym łóżku ale do niczego nie doszło,ale z tego co słyszałam świetnie się bawiłeś z Oliwią.
- Daj spokój,powiedziała,że jak jej coś postawię w galerii da mi święty spokój,kupiłem jej dwie sukienki i buty i się odczepiła.
- Zaniemówiłam.


29.
- Czyli przez cały czas spędzałeś z nią czas żeby odegrać... tak zwany 'dług' przecież,to był szantaż - odpowiedziałam zdenerwowana,byłam w szoku,że zrobił to dla mnie.
- Tak,chciałem żeby się ode mnie odczepiła,chciałem być z tobą,a ty
cały czas z tym Fabianem,jutro jest wycieczka
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów