OGRODNICZKA. Króliczki
opowiadania >
KRÓLICZKI


Cała noc minęła Ogrodniczce na podekscytowaniu. Chodziła z kąta w kąt, a to zerkała na zgaszone szkiełko ( w końcu w nocy nic ciekawego w nim nie ma miała bowiem ustawiony wygaszacz na obraz księżyca w pełni) ) , a to wychodziła na ganek i zerkała w dal a to cofała się i patrzyła na swoją busolę ścienną. To już drugi czar .Najpierw tajemnicza Kołomyjka teraz echolalie głosowe. Ale co tam. Ogrodniczka już od piątej rano włączyła teleprzekaźnik , by nieustannie wśród domowych obowiązków spoglądać na niego .


Oczywiście czas wypełniania pisaniem na mobilu , a także komunikacją głosowymi z wybranymi Kniaziami. Już wcześniej założyła plan, iż będzie prowadzić co najmniej godzinne poranne dysputy na tematy ogólno- społeczne na przemian z Kandydatami. Wieczorem także sesja minimum godzinę W ten sposób nie zauważała ortografii w ich wypowiedziach a raczej zwracała uwagę na składnię i inteligencję którą chyba jednak podzielić się nie mogli. To , że mieli mózg w formie sześcianu i kuleczkę która odbijała się o ścianki wcale nie przeszkadzało jej. Ale cóż najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze. Chłopcy bezustannie napierali na kolejne randkowanie. Na razie Ogrodniczka postanowiła jednak sobie darować takie amory , choć planowała już namiętny wieczór choć z jednym z nich. Nie liczyło się uczucie a raczej pierwotna dzika natura która w kompozycji z otaczającym Ogrodniczkę pejzażem niewątpliwie dawała o sobie znać. Po za tym, generalnie była osobą nie co dziwną , i jedynym jej dialogowym partnerem . oprócz Królewiczów zapatrzonych przez słynne różowe okulary ( w końcu Królewicze nie noszą innych) firmy Optical Zamaz ,który prowadził z nią konwersacje - była Ona sama.Z niecierpliwością i z błyskiem w oczach położyła się na kanapie cała drżąc z ciekawości i już przed ósmą wpatrzyła się w szkiełko. Wcześniej nakarmiła słoninką ze świeżego uboju ptaszątka tak licznie zgromadzone na małym tarasiku. Które z ciekawością zerkały przez okienko na na to co się dzieje świergoląc do siebie trutu srutu tutu .


Rozpoczęła się audycja. Na ekranie pojawiła się czołówka cyklicznego programu „Hobby i Biznes w krainie Człapaczy ” prowadzącymi byli wybitni znawcy każdego tematu ,wszechobecni na każdym kanale Ambroży Wypisz – Weksel oraz Dalmatynka Przekręt – Żyrantówna.


Program rozpoczynał dokument o życiu Króliczków . A właściwie ich tragedii. O bezdomności – gdy zamiast norek i jam muszą szukać swojego schronienia w miejscach nie dla nich przeznaczonych. O tym jak są traktowani przez plebs i plebejuszy , którzy polując na nie pragną je usmażyć i upiec. O tym jak zdezorientowane uciekają z wymyk biegnąc na oślep wpadając wprost w paszczę niedźwiadków. O ich hodowli i genetycznych aspektach kolorystyki ich sierćsiuszek , o diecie bez horesterolu, oraz opłacalności bez gotówkowej.


Potem nastąpił komentarz prowadzących i rozmowa z gośćmi. Jak pomagać króliczkom. Jak stworzyć własny domek dla nich połączony z treningiem i biznesikiem. Oczywiście jako hobby.Ogrodniczka była urzeczona. Tak tak - klaskała w rączki podskakiwała jak małe dziecko. Nawet wzięła hula hop i wrzuciwszy na bioderka wywijała nim od stópek do główki. Tak to będzie moje hobby. Ja , króliczki i królewicze. Pozostawało stworzyć biznes plan, reklamę i zaistnieć. Szlag trafi wszystkich i wszystkie te łachudry z pobliskich Królestw – pomyślała.


No dobrze . Skoro już wiem co zrobię Czas na relaks. Postanowiła uczcić swój pomysł wieczorynką z jednym z Królewiczów.
.- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
jablkowa Linia koment
Dodany:2014-04-12 10:48:10, Ocena: 6.0
Napisz co myślisz o tym tekście...
jablkowa Linia koment
Dodany:2014-04-12 10:49:48, Ocena: 6.0
Gratulacje
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów