Przezwyciężyć obawy
opowiadania >- Muszę tam iść. Muszę iść do prosektorium, muszę wiedzieć jak on się czuje! – Abby bełkotała głośno chodząc wzdłuż korytarza.Wzięła głęboki oddech i stanęła przed drzwiami windy. Gdy już do niej wsiadła i nacisnęła guzik żeby zjechać na dół zaczęła się trząść.- Cholera, Abbs, jesteś żałosna. Na co dzień przecież widzisz śmierć, a paraliżuje Cię strach z powodu jednego koszmaru – łajała się w duchu.Oparła się o ściankę i na chwile przymknęła oczy. Koszmar znowu błysną w jej umyśle. Widziała siebie leżącą na stole w prosektorium Ducky’ego w trakcie sekcji. Jej otwarte, przeszklone oczy rejestrowały całe otoczenie także jej własne ograny wewnętrzne. Potrząsnęła głową jakby chciała z niej wyrzucić te wszystkie przerażające wizje i próbowała skupić się na Gibbsie i tych dobrych czasach, które spędzili razem w pracy. Dziewczyna za wszelką cenę musiała się dowiedzieć i to właśnie od niego, że wszystko jest w porządku. Żywiła do niego uczucia, ale problemem było to jak je nazwać. Zastanawiając się nad tym dłużej, doszła w końcu do sedna sprawy. Gibbs był dla niej kimś więcej niż szefem czy przyjacielem i to ją przeraziło. Zupełnie nie wiedziała co robić. Czy mu o tym powiedzieć, czy ignorować.- Oh, Abbs, przestań! Jesteś idiotką. Myślisz, że będziesz w stanie to ignorować? W tej chwili próbujesz oszukać samą siebie. Boisz się, że go stracisz chociaż nawet go nie masz, a to na pewno coś znaczy – pomyślała.Drzwi windy w końcu się otworzyły, a ona praktycznie przez nie wypadła i jak najszybciej pobiegła do prosektorium. Wtedy też zobaczyła Gibbsa. Łatwo można było się domyślić, że jest ranny. Byli z nim Tony i lekarz. Ten pierwszy trzymał maskę z tlenem, która obejmowała usta i nos Jethra. Widząc to wszystko Abby niemal się rozpłakała. Mimo to uśmiechnęła się, bo widziała, że Jethro już ją zauważył. Natomiast Tony usilnie próbował zatrzymać szefa, gdy zobaczył, że Gibbs chce wstać.- Szefie nie możesz jeszcze chwilę zaczekać?? – westchnął.Wtedy i on zobaczył swoją przyjaciółkę, która przy nich stanęła. To ona była powodem tego, że Jethro chciał tak uparcie się podnieść. Widać było, że tych dwoje od dawna łączy jakaś więź.- Teraz widzę, dlaczego tak bardzo chciałeś tu siedzieć zamiast jechać do szpitala – powiedział Tony z uśmiechem.Gibbs strzelił mu rażące spojrzenie, a Abby uśmiechnęła się pół nieśmiało, pół złośliwie.- To prawda Tony??Jethro zdjął maskę tlenową i nie mógł powstrzymać uśmiechu. Potem zrobił coś, co całkiem ich zaskoczyło – oddał ją DiNozzowi. Tony spojrzał na niego niespokojnie.- DiNozzo, mam się dobrze. Mogę oddychać.


- Skoro tak mówisz szefie.Gibbs spojrzał uważnie na dziewczynę, która przez chwilę poczuła, że gubi się w jego niebieskich oczach. Następnie zaczął używać języka migowego, aby powiedzieć coś, co było przeznaczone tylko dla niej.- Moja dzielna dziewczynka.Abby tylko się uśmiechnęła, a Tony westchnął ciężko.- Znowu to robicie.


- Co takiego? – oboje odwrócili się jednocześnie w jego stronę.


- Pójdę zobaczyć co robią Ducky i Kate. Jak będziecie potrzebować pomocy to krzyczcie.Wyszedł z prosektorium z niejasnym wrażeniem, że Ci dwoje nawet nie słyszeli co powiedział. Jakby znajdowali się już we własnym świecie. Abby i Gibbs patrzyli jak Tony wychodzi, a wkrótce dziewczyna wtuliła się w ramiona Gibbsa i dała upust stresowi, który nagromadził się w niej w czasie tych kilku godzin.


Mężczyzna objął ją i delikatnie zaczął gładzić po włosach.- Hej Abbs, mam się dobrze. Już w porządku. Nic mi nie grozi.


- Tak strasznie się bałam.


- Wiem, ale już dobrze.


- Nie, nie jest. On uciekł i w każdej chwili może wrócić.Abby natychmiast pożałowała wypowiedzianych słów. Widziała po Gibbsie, że strasznie przeżywa to, że terrorysta uciekł.- Jestem zła na siebie, gdyby nie ten koszmar…


- Gdyby nie on byłabyś na miejscu Kate Abby…Ostatnie słowa wypowiedział ledwo dosłyszalnie, więc Abby pomyślała, że znowu ma kłopoty z oddychaniem.- Na pewno wszystko w porządku?? – zapytała zaniepokojona.


- Jest lepiej niż dobrze, bo tu jesteś.


- Gibbs??


- Tak Abbs?? – zapytał cicho całując jej włosy/


- Muszę Ci coś powiedzieć – zaczęła i spuściła wzrok.Jethro delikatnie umieścił palec pod jej podbródkiem i uniósł jej twarz, aby ich oczy ponownie się spotkały.- Mnie możesz powiedzieć wszystko. Wiesz o tym prawda??


- Tak wiem. Zawsze jesteś, gdy Cię potrzebuję i nikomu tak nie ufam jak ufam Tobie. Widzisz czuję coś do kogoś, a w zasadzie to niedawno zaczęłam czuć. Chciałam to zagłuszyć, ale nie dam rady Gibbs.


- Jakie to uczucia?? – zapytał.


- Miłość – ponownie spuściła wzrok.


- Abbs, spójrz na mnie – domagał się delikatnie, ale stanowczo.


I tak zrobiła. Kochała te jego duże, niebieskie oczy, w których można było się zatracić. Gibbs uśmiechnął się tym uśmiechem, który zapierał jej dech w piersiach.- Powinieneś się częściej uśmiechać. Wyglądasz na dużo młodszego. Nie myślę, że jesteś stary oczywiście.


- Postaram się zapamiętać. A teraz mi powiedz czemu nie powiesz temu facetowi co czujesz??


- Bo się boję – przyznała nieśmiało.


- Ty się boisz? Mowy nie ma.


- Co?? To, że

- [1] [2] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
just_monca Linia koment
Dodany:2013-03-18 14:24:16, Ocena: 4.0
Jeśli młoda osoba wg Ciebie ma 25 lat, to jest mi bardzo miło z tego powodu. Poza tym jak już nadmieniłam w pierwszym opowiadaniu - tworzę fanfiction. Na podstawie serialu Agenci NCIS - stąd dziwne imiona.
violabu Linia koment
Dodany:2013-03-15 12:50:51, Ocena: 4.0
Och, jakie romantyczne...! Wręcz naiwne. Widać, że pisała ten tekst osoba młoda. Dlaczego takie dziwne imiona? Polskie są "drętwe"? Niemodne? Zwróć też uwagę na interpunkcję, ponieważ masę takich błędów jest. Styl pisarski - ciekawy w odbiorze, wnikliwie przestawione sytuacje. Za to duży plus.

Ocenił/a na: 4
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów