"Jesienny koktajl"
opowiadania >– Dziewczyny podzielę się z wami, moim sekretnym przepisem. Dopracowałam go w jesieni mojego życia. Sprawił, że jesień okazała się najpiękniejszą porą roku. Jestem szczęśliwa.
Życie każdego z nas – to książka napisana przez wielu autorów. Przez naszych dziadków, rodziców, rówieś-ników w każdym wieku. Trochę napisze przypadek, dobry lub zły fart. Czasami znajdziemy się nie w tym miejscu, nie o właściwej porze, spotkamy nie tych ludzi i oni dopiszą swoich parę stron, kartek, nawet roz-działów. Nie wiadomo dlaczego los, lub nasza głupota, a może przeznaczenie – zmieni nam niespodziewanie wątek i zamieni komedię w tragedię. Farsę w dramat.
Zmieniająca się aura kolejnej pory roku, dopisze trochę przygnębiających stron lub wprost przeciwnie pełnych nadziei.
Najpierw jesteśmy za młodzi, potem w ciągłym czekaniu na lepsze jutro, nie zwracamy uwagi na piękne chwile mijającego, dzisiejszego dnia. Marnujemy wiosnę, narzekając, że kapryśna. W lato raz psioczymy na skwar, by innym razem złorzeczyć na deszczowe dni. Jesienią rozmawiamy o wstrętnym listopadzie. Zapominając o ciepłym słonecznym wrześniu i złotym październiku pod nogami. Dopiero zimą, jak dożyjemy, myślimy rano tylko – o dziś. Zadając sobie często pytanie, czy dożyjemy do wieczora. Dopiero zimą –
jutro schodzi na dalszy plan.
Ja ocknęłam się jesienią. Zrozumiałam, że w życiu jest bardzo dużo trosk, przykrych niespodzianek, czasami ciężkich przeżyć. Te pielęgnujemy w sobie, codziennie je podlewamy, by żyły w nas jak najdłużej. Zamykamy w swoim sejfie i strzeżemy jak najdroższy skarb.
Jest też w naszym życiu bardzo wiele powodów do radości, zadowolenia, miłości i przyjemności – te trak-tujemy po macoszemu. Lekceważymy, mijamy w pośpiechu, szybko o nich zapominając. Wszystkiego w życiu mamy wiele. Zapominamy, że tylko życie – mamy jedno.
Chciałabym byście wy obudziły się wcześniej. Od już zaczęły dostrzegać, każde szczęśliwe chwilki. One są. Codziennie. Zatrzymajcie się, otwórzcie oczy i dostrzeżcie je jak najszybciej. Zapiszcie łopatologiczny przepis.

Mikstura szczęścia na każdą porę roku.
Koszt: 0,00 zł.
Czas przygotowania: 0,00 minut
Składniki:
1 wiadro dystansu /najlepiej do wszystkiego/
1 chochla optymizmu /trzymamy zawsze w zasięgu ręki, oczywiście nie chochlę/
Duża porcja nadziei /wszystko jedno na co/
5 uśmiechów codziennych /nawet do sera/
1 łyżka wazowa humoru /jak nie mamy, pożyczamy, od kogo się da/
1 łyżka od zupy /z dużym czubem/ zadowolenia z siebie /jak nie mamy dzisiejszego, bierzemy wczorajsze, nawet sprzed paru dni, nie psuje się/
– Mieszamy dokładnie. Trzymamy pod ręką. Pijemy nawet wtedy, gdy mamy zaciśniętą krtań i tchawicę tak, że trudno odetchnąć.

Dłuższą chwilę milczałyśmy...


koktajl

Tekst ten stanowi fragment powieści "Jesienny koktajl", która ukazała się nakładem wydawnictwa MG. Aby wziąć udział w konkursie, przedstaw w komentarzu (możliwość skomentowania po prawej stronie, pod avatarem Autorki) swój przepis na miksturę szczęścia! Podaj również swój adres e-mail, byśmy mogli łatwo się skontaktować. Autorzy najlepszych przepisów otrzymają egzemplarze powieści Jolanty Kwiatkowskiej oraz książek Wydawnictwa MG

O książce "Jesienny koktajl":

Jolanta Kwiatkowska napisała powieść, która jest niczym ożywczy, pobudzający do życia koktajl.

Kiedyś ktoś z recenzentów napisał, że książki Moniki Szwaji działają jak prozak. Bardzo mi się wtedy spodobało to trafne określenie.

I teraz powiedziałabym, że „Jesienny koktajl” to podwójna dawka prozaku.I właśnie ta powieść uczy nas jak czerpać radość z każdego dnia. Jak można jesienią życia powrócić do wiosennej pogody. Świetna lektura na szare długie wieczory.


Przeczytaj recenzję tej książki zamieszczoną w naszym wortalu - kliknij TUTAJ
- [1] -
Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Nie możesz komentować twoje konto ma ograniczoną funkcjonalność za naruszenia.
Ewa Linia koment
Dodany:2009-10-20 11:05:13, Ocena: 6.0
Świetny tekst! I cudowna recepta. Takie właśnie książki to najelpszy sposób na chandrę i recepta na miksturę szczęścia radości. Pozdrawiam!
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-20 12:35:49, Ocena: 6.0
Dziękuję za pozdrowienia i polecam przepis na koktajl zamieszczony na wstępie książki "Jesienny koktajl" . Smakuje nie tylko w porze jesieni.
Marta M. Linia koment
Dodany:2009-10-20 14:31:10, Ocena: 6.0
ja jak mam chandre to zawsze czytam ksiazki Moniki Szwaji Sa takie radosne, optymistyczne, kazdy znajdzie tam cos dla siebie. A opis jest po prostu smakowity az chce sie skosztowac
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-20 15:12:35, Ocena: 6.0
Pani Marto. Narratorka "Jesiennego koktajlu" to wyznawczyni poglądu "szklanki zawsze w połowie pełnej". To nic nie kosztuje a często bardzo pomaga. Warto przynajmniej próbować. :D
daria Linia koment
Dodany:2009-10-20 17:29:47, Ocena: 6.0
Na chandrę najlepiej pomaga bliski człowiek - przyjaciel, ktoś kto nas zrozumie, czasem pocieszy, czasem rozśmieszy a jeszcze jak możemy razem poczytać tak urokliwą powieść to napewno chandra i złe samopoczucie odejdą w niepamięć! Bardzo optymistyczna książka, dobra na każdą porę roku!
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-20 17:35:53, Ocena: 6.0
P.Dario. Zgadzam się w zupełności. Przyjaciel to antidotum na chandrę. Bliski człowiek -- bezcenny. Z wypowiedzi wynika, że czytała Pani ksiażkę. Miło mi, że się podobała. Pozdrawiam.
ce-ha Linia koment
Dodany:2009-10-20 18:36:44, Ocena: 6.0
Obiecujący i tryskający optymizmem jest fragment książki ,który właśnie przeczytalam.Muszę ją kupić koniecznie. W taki deszczowy dzień lampka wina i pogodna książka to mój przepis na zimową chandrę. .
Asia Linia koment
Dodany:2009-10-20 20:13:18, Ocena: 6.0
Przepis na miksturę szczęścia? Po pierwsze musimy uświadomić sobie, że idealność jest jedynie częścią naszej wyobraźni i tym powinna pozostać. Następnie przydałoby się uwolnić od bycia sędzią, chodzącym stereotypem, jezdnią tudzież monotonnym schematem. Po tym należy w końcu uświadomić sobie, że to wiara czyni cuda, a nie cuda wiarę, i że bez nadziei świat i ludzie szarzeją jak w reklamie proszku. Najważniejsze zostaje na koniec - miłość. Najprostsza z prostych prawd - bez miłości życie nie ma sensu. Nie trzeba zaraz szukać sobie faceta/kobiety. Wystarczy pokochać wszystko to, co nas otacza, co jest obrzydliwie łatwe, jeśli spełnimy warunki powyżej. (: Pozdrawiam serdecznie! (:
justa21 Linia koment
Dodany:2009-10-20 21:12:16, Ocena: 6.0
Przepis na miksturę szczęścia tak naprawdę zna kakży z nas, ale przygotowanie wymaga wiele cierpliwości, której w obecnych czasach tak nam brakuje. Dla tych, którzy chcą odnależć nową jakość życia, przypomnieć sobie klimat rodem z babcinych opowieści proponuje nastepujący przepis: - 100 uśmiechów skierowanych do nieznajomych ludzi na ulicy (tylko za to, że są); - 1 dobry, bezinteresowny uczynek (może być więcej - dozować wg. smaku); - 24 godziny dobrego humoru bez dąsów, narzekania i grymasów; - 1 piękny kwiat cieszący oczy i oszałamiajacy zapachem; - męskie oczy (2 sztuki) w których możemy zatopić spojrzenie; - 1 bijące gorące serce wzruszające w swojej niewinnosci, czyste i szczere; - szczypta uścisków dla bliskich; - kilka przypomnień "kocham Cię" skierowanych do tych, którym mówimy to nie dość często; - 2 telefony do przyjaciół, do których nigdy nie mamy czasu zadzwonić; - 1 spojrzenie w lustro, uśmiech satysfakcji ze swojego odbicia i słowa "piękny dziś dzień!". Składniki wymieszać, lekko wstrząsnąć i pić co rano przed śniadaniem, najlepiej codziennie. Doskonałe nie tylko na jesienne smutki, ale na wszelkie kłopoty i przeciwnosci losu! Powodzenia i smacznego!
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-20 23:11:10, Ocena: 6.0
W ramach równouprawnienia w przepisie Justy 21 "męskie oczy (2 sztuki) w których możemy zatopić spojrzenie" dodałabym alternatywnie: kobiece oczy - i tą drogą przesyłam dla Justy dwa uśmiechy i jednego kwiatka ( co da nam 21). :)
jolunia559 Linia koment
Dodany:2009-10-21 08:00:52, Ocena: 6.0
Jesiń życia powinna wszystkie nas natchnąć optymizmem.Tak na zdrowy rozum to mamy wszystkie atuty do tego by być szczęśliwą.Dzieciaki usamodzielnione,my beztroskie ,bo obowiązków mniej jednak na siwiejącej głowie.Facet przy boku sprawdzony/od lat ten sam /No,chyba,ze poszedł w siną dal bo wg.starego przysłowia-wlos siwieje....Jeżeli tak to można go zamienić na kota/wysterylizowanego,bo cieplutki,milutki i trzyma się domu/I te jesienne iweczory!!!!Kocyk,ksiązka,kot lub facet!Następnego dnia -facet,kocyk,kotek,książka.I tak naprzemiennie,by się nie znudzić!Miodzio! Koktajl jesienny-mile widziany,pod warunkiem,że ze szczyptą chęci do życia, z tym w jesieni zycia bywa róznie,doprawiony!
misiowa Linia koment
Dodany:2009-10-21 10:29:24, Ocena: 6.0
Szczęście jest blisko nas, tylko dlaczego uporczywie staramy się go nie dostrzegać? Jak szaleni pędzimy za "jutro" nie zwracając uwagi nam tu i teraz. Jako dzieci z niecierpliwością czekamy aż dorośniemy, jako dorośli pragniemy wrócić do dziecięcych lat beztroski, a jednocześnie jak chomiki obracamy się w zaklętym kręgu codziennych obowiązków-praca-dom-zakupy. Kiedy zdarzy nam się coś niedobrego to rozpamiętujemy to czasem latami, umykają nam chwile codzienne, na które patrzymy ze wzgardą, że szare, bure, a godny zauważenia jest weekend albo urlop.. Zauważyłam u siebie tę przypadłość podczas zeszłorocznego pobytu w szpitalu, miałam tam duużo czasu na przemyślenia. Nauczyłam się chwytać każdy dzień, smakować każdą minutę i godzinę. Zwracać uwagę na małe cuda, które nas otaczają-uśmiech dziecka, słoneczna pogoda za oknem, tajemnicza mgła, śpiew ptaków, ożywczy deszczyk, miłe słowo usłyszane od drugiej osoby. Szczęście dla mnie to umiejętność cieszenia się małym, dystans do własnej osoby, szczypta ironii i poczucie humoru - nie ma nic bardziej żałosnego niż człowiek, który bierze wszystko na poważnie i nie potrafi się śmiać z samego siebie.. A wracając dziś z poczty zauważyłam, że na plecaku usiadła mi piękna biedronka, dla której być może była to wyprawa życia.. Życzę wszystkim pogody ducha, bo to ona daje siłę do działania :)
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-21 11:08:25, Ocena: 6.0
Jolunia559. Czyżby "Jolunie" były trzy razy na tak w spojrzeniu na życie? Narratorka "Jesiennego koktajlu" tak mowi o sobie do młodszych bohaterek: "Ja jestem jesień. Już sie naumiałam, skutecznie zapyliłam, spełniłam obywatelski obowiązek (ha,ha,ha). Już nic nie muszę. Jesień życia to WMN. To znaczy...
Ajulitka Linia koment
Dodany:2009-10-21 11:51:20, Ocena: 6.0
Też mam swój przepis na szczęście: bierzemy dwa serca, dodajemy szczyptę zazdrości, garść namiętności i pełną szkalnkę przywiązania. Długość gotowania zależy od ciepłoty serc: jeśli są gorące raz dwa zaczynają wrzeć. Do tak otrzymanego wywaru miłości dorzucamy ziarenko dziedzięctwa. I szczęście gotowe!
jazzu Linia koment
Dodany:2009-10-21 13:44:37, Ocena: 6.0
http://www.granice.pl/poezja.php?id=51&id2=25864&autor=jazzu ,gdy szukamy szczęścia warto spojrzeć w dół.
justynapp Linia koment
Dodany:2009-10-21 14:13:23, Ocena: 6.0
A oto i mój przepis na miksturę szczęścia: • co rano gorący kubek kawy ze śmietanką czułości • bułeczka z dobrym uśmiechem na śniadanie • kanapki z plasterkiem zaufania do pracy • w ciągu dnia kilka okruchów tęsknoty rozsypanych po drodze • na kolację solidna porcja zainteresowania, gotowanego przynajmniej przez kwadrans w wywarze ze zrozumienia, serwowanego wraz z musującym kieliszkiem sympatii • wieczorem kąpiel z bąbelkami radości • w nocy pościel wykrochmalona w namiętności i poduszka pełna szeptów Nie zaszkodzi codziennie w umiarkowanych dawkach stosować: szczyptę szaleństwa, kilka łyżeczek fantazji, kroplę zazdrości ( nie za często), garść miłych niespodzianek, szklankę rozsądnego kompromisu, miarkę lojalności, ziarenka dobrego humoru, aromat ciepłych uczuć :))) Pozdrawiam
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-21 14:27:43, Ocena: 6.0
justynapp. Całuśne są: "okruchy tęsknoty rozsypane po drodze" :- D
Krzysiek Linia koment
Dodany:2009-10-21 14:31:49, Ocena: 6.0
Przepis na szczęście. Składniki: zapach mięty o świcie,która pobudza wyśmienicie, tęcza za oknem,dzieki której się rozweselicie, przynajmniej jeden,ale słodki całus ukochanejukochanego dany skrycie, 2 promyki słońca,co zadowala znakomicie, kilka uśmiechów po przebudzeniu,dzięki którym poczujecie się jak na szczycie, 2 zalotne spojrzenia ukochanejukochanego,dzięki którym szybko sie obudzicie, odrobina ekstrawagancji, szczypta romantyzmu, trochę pietyzmu. Składniki połączyc według gustu i uznania,smakowac powoli,delektowac się nimi przez cały dzień.
aeljot Linia koment
Dodany:2009-10-21 17:30:44, Ocena: 6.0
Sposób na szczęście to ciepłe kakao w ulubionym kubku a w ręku ciekawa i pogodna książka. Całość powinien dopełniac wieczór i miejsce w ulubionym fotelu.
Paulina Linia koment
Dodany:2009-10-21 17:37:44, Ocena: 6.0
Oto ingrediencje mojej recepty: pełny kubek gorącej czekolady z cynamonem i kardamonem, 6 kostek mlecznej czekolady z rodzynkami, ciepły koc (kolor dowolny), 1 świeca zapachowa o aromacie wanilii, notes z numerami telefonów do przyjaciół, mruczący kot na kolanach (rasa dowolna), szczypta uśmiechu oraz odrobina wiary w lepsze jutro. Wszystkie składniki wymieszać i... gotowe! Naprawdę działa!
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-21 18:56:42, Ocena: 6.0
Płęć męska + romantyzm = ważny skladnik mikstury szczęścia. A jeszcze ten zapach o świcie!!! Już poczułam "miętę". Stawiam \%/.
lubuska Baba Jaga Linia koment
Dodany:2009-10-21 19:06:49, Ocena: 6.0
Przepis na szczęście:1 dodatkowe serce (to najukochańsze) 1 książka 1 koc Sposób wykonania:usadowić się wygodnie jak najbliżej ukochanej osoby, przykryć wspólnym kocem; w wolnych chwilach można używać książki ;)))
Mukusia Linia koment
Dodany:2009-10-21 20:35:12, Ocena: 6.0
Miksturę szczęścia sporządzam codziennie rano. Do największego garnka jaki mam w domu wrzucam promień słońca przebijający się przez szparę w zasłonie, uśmiech syna wołającego do mnie z łóżeczka:" Mama gę gę", zapach kawy przygotowanej przez męża, telefon od córki jadącej właśnie autobusem do pracy i dokładnie mieszam. Pijam często w ciągu dnia, kiedy tylko mam pragnienie. I....jestem szczęśliwa :)
Julita Giers Linia koment
Dodany:2009-10-21 20:55:43, Ocena: 6.0
*** po parku hulał wiatr z czupryn drzew liście kradł liście skąpane w żółci w czerwieni liście jak listy od pani jesieni ja jeden wzięłam pod płaszczem schowałam na szczęście zaklęłam i tobie oddałam
Paulina Linia koment
Dodany:2009-10-21 22:07:04, Ocena: 6.0
Spacer po parku. Delikatnie muskając różnokolorowe listki, czuć, jak kropelki rosy delikatnie spływają między palcami, mocząc rękaw kurtki. Zanurzyć się w melancholii i nucąc pod nosem ulubioną piosenkę, uśmiechać się do przyrody. Potem zajść do ulubionej cukierni... Tam oddać się niepowtarzalnemu smakowi ulubionego deseru. To mój przepis na chandrę ^^
astrzelec Linia koment
Dodany:2009-10-22 06:54:57, Ocena: 6.0
A dla mnie - wianuszek małych i dużych serduszek, do których można zadzwonić, porozmawiać o wszystkim i uśmiechnąć, słuchając ich opowieści...Pies - który jest zawsze gotowy na spacer, przytulenie i wzrusza swoją niezaprzeczalną wiernością...Wieczorem - czerwone wino, kadzidełko - muzyka np. L.Cohena :) dobra książka, a rankiem gorące kakao stawia na nogi i do przodu ! Jesień może być piękna !
Beatricze Linia koment
Dodany:2009-10-22 09:05:31, Ocena: 6.0
Przepis na miksturę szczęścia to: zobaczyć uśmiech ukochanego przy porannej kawie, cały dzień myśleć o nim i się uśmiechać wrócić do domu i móc się do niego przytulić i spędzić z nim wieczór poza tym świadomość że ktoś się o ciebie martwi (chodzi mi tu ogólnie o bliskich sercu ludzi) a dla mnie jeszcze to że mój facet lubi jeść to co zrobię :) Pozdrawiam
Magdalena Linia koment
Dodany:2009-10-22 09:10:12, Ocena: 6.0
Mój przepis na miksturę szczęścia (sprawdzony i gotowy do powielania:))- -Własny spokojny,przytulny kąt przepełniony aromatem kawy -Dwa cudowne uśmiechy na pyzatych buźkach moich Maluszków -Pocałunek na dzień dobry od Wymarzonego Mężczyzny -Przyjaźń (ale taka na całe życie) -Chwila przed snem z książką w ręku -Dużo,dużo zdrowia -Radość z krótkich chwil i małych rzeczy -Mniej martwienia się o drobiazgi
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-22 11:28:35, Ocena: 6.0
astrzelec. Od bohaterki "Jesiennego koktajlu" nauczyłam się zamieniać myślenie "może być" na "musi być". U mnie już parę razy zadziałało, czego najlepszym dowodem jest ta ksiażka. :DDD
marida Linia koment
Dodany:2009-10-22 11:52:19, Ocena: 6.0
Miewam chandrę jesienią,lecz staram się codziennie zamykać "Ją"w szczelnym worku,tam gdzie już jest smutek,pesymizm,rozczarowanie i takie tam...Worek zawiązuje uśmiechem,ciepłem z kominka,świeczką cynamonową i przyjacielem obok,który okryje nogi kocem,gdy czytam książkę. Polecam te worki!
basia25 Linia koment
Dodany:2009-10-22 18:22:56, Ocena: 6.0
http://www.granice.pl/poezja.php?id=51&id2=30781&autor=basia25
basia25 Linia koment
Dodany:2009-10-22 18:33:10, Ocena: 6.0
http://www.granice.pl/poezja.php?id=51&id2=30781&autor=basia25
Małgosia Linia koment
Dodany:2009-10-22 21:54:05, Ocena: 6.0
Mój przepis (każdego roku lekko modyfikowany i w zależności od stanu ducha przyprawiany pieprzem lub wanilią) : garść dobrych wspomnień, 1 litr spokoju, kilka kawałków fantazji, trzy duże rozbrajające uśmiechy od ucha do ucha
Małgosia Linia koment
Dodany:2009-10-22 21:56:43, Ocena: 6.0
Mój przepis (każdego roku lekko modyfikowany i w zależności od stanu ducha przyprawiany pieprzem lub wanilią) : garść dobrych wspomnień, 1 litr spokoju, kilka kawałków fantazji, trzy duże rozbrajające uśmiechy od ucha do ucha
Małgosia Linia koment
Dodany:2009-10-22 21:57:32, Ocena: 6.0
czarna_hanka Linia koment
Dodany:2009-10-23 14:24:07, Ocena: 6.0
Mój eliksir szczęścia: -uśmiech niekoniecznie czystej buźki Kubusia - ząb, który wypadł Bartkowi tydzień temu (a Wróżka Zębuszka ukryła go w mojej torebce) -1 godzina spędzona na oglądaniu GŁUPICH wg płci męskiej seriali (chociaż i tak zawsze wiedzą, że Hanka pije, a Marek ją zdradza...) -10 stron z wymemłanej od ciągłego czytania Chmielewskiej -jeden pączek zeżarty w sekrecie przed wygłodniałymi latoroślami -nieskończoność pewności , że twój facet Cię kocha... Wszystko zmieszać, wstrząsnać, wrzucić w kocioł polskiej rzeczywistości, zatkać uszy i czekać na efekty!!!!!
mistic Linia koment
Dodany:2009-10-23 16:11:40, Ocena: 6.0
Najlepszy przepis na szczęście to grono przyjaciół, z którymi można poczytać książkę wyjść na spacer, wypić kawę, a jak ma się jesienna depresję wpaść do nich i dostać porządnego kopa by wstać i uśmiechem zarażać innych. TAKIEGO SZCZĘŚCIA I PRZYJACIÓŁ ŻYCZE KAŻDEMU. serdecznie pozdrawiam
kamilka_509 Linia koment
Dodany:2009-10-25 01:56:50, Ocena: 6.0
Recepta?? KOchać i być kochanym... To remedium na każde zło... :)
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-25 12:41:56, Ocena: 6.0
Małgosiu. Uśmiech to dobry podarunek, który zawsze mamy pod ręką. Najważniejsze, ze możemy sami sobie go sprawić. Pozdrawiam.
katechetka Linia koment
Dodany:2009-10-25 13:54:59, Ocena: 6.0
Lek na chandrę i jesienne szarugi składa się z zaledwie 5 składników: 1. Uśmiech na ustach. 2. Radość w oczach. 3. Wyciągnięta pomocna dłoń. 4. Pewny krok. 5. Świadome działanie. Tak niewiele potrzeba a efekt jest stuprocentowy :)
Małgosia Linia koment
Dodany:2009-10-25 18:42:17, Ocena: 6.0
Szkoda,ze system nie zamieścił dalszej części mojego przepisu :((
agusia32a Linia koment
Dodany:2009-10-26 00:46:02, Ocena: 6.0
Garść uśmiechów, garść czaru zmieszaj ze sobą śmiało Nadzieję dorzuć - niewiele, lecz by się wyczuć dało Atrakcyjności nie żałuj, przyjaźni garnuszek spory Miarką bardzo uważnie odmierz miłość, splendory Dorzuć do tego zdrowie drobniutko pokrojone Podawaj w dużych ilościach, najlepiej dobrze schłodzone ;)))
Onka Linia koment
Dodany:2009-10-26 14:58:16, Ocena: 6.0
Mikstura szczęścia: kilka pocałunków od Ukochanego wymieszać ze spokojem ducha, odrobiną czasu dla bliskich i na sprawy wiecznie niezałatwione dodać do tego promyk słońca, uśmiech na twarzy rodziców i porządną dawkę zdrowia.
eliza88 Linia koment
Dodany:2009-10-27 15:33:41, Ocena: 6.0
Mój sposób na szczęście to uśmiech poranny o słońca wschodzie i takiż sam o jego zachodzie to blask oczu bijący i dobry humor nie ustający to optymizm w każdej minucie życia-wtedy wszystko jest do zdobycia!
Ewelina Linia koment
Dodany:2009-10-29 13:30:04, Ocena: 6.0
Moja mikstura szczęścia przyrządzona jest według banalnej receptury - robię to co kocham, kocham tego, którego wybrałam, wybrałam tak, że każdy dzień jest błogosławieństwem...
pioge7 Linia koment
Dodany:2009-10-29 15:07:52, Ocena: 6.0
MIKSTURA SZCZĘŚCIA? Trzeva spełniać swoje marzenia i cieszyć się z tego co się ma! Jedynie tak mozemy być szczęśliwi. :)
Anka N. Linia koment
Dodany:2009-10-30 16:33:14, Ocena: 6.0
Mój przepis na miksturę szczęścia? Wciąż go szukam... zmieniam... udoskonalam... Moze keidyś go dopracuję i będę mogła udostępnić szerszej rzeszy ludzi. Na razie korzystam ze sposobu mojej najukochańszej babci: 1. Bądż zawsze sobą. 2. Pozostań wierna swoim ideałom, choćby Cię krajano. 3. Szukaj przyjaciół wśród ludzi podobnych sobie. 4. Nie odrzucaj miłości, nigdy nie wiesz, czy to nie ta najważniejsza. 5. Miej kota lub psa- w zależnosci od upodobań 6. Szczęście lubi pogodnych- uśmiechaj się, żatruj, otaczaj się optymistami. 7. Drobne gesty, zyczliwe dla innych ludzi, wrócą do Ciebie. Nie szczędź ich. 8. Latem módl się do słońca, jesienią spaceruja po żółtych lisciach, zimą kochaj śnieg, wiosną czekaj na pioerwiosnki i jaskółki. 9. Ucz się dobroci przez całe zycie. 10. Nie pozwol się krzywdzić- i nie krzywdź innych. Rady sprawdzone, moja babcia była bardzo mądrą kobietą, zawsze pogodną i majacą czas dla każdego.
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-30 17:39:56, Ocena: 6.0
Do AnkiN. Moja mówiła: "przemysl, zastanow się, podejmij decyzję i... nie żałuj jej. W danym momencie ta była najwłaściwsza". Do dziś słyszę jej słowa. Pozdrawiam.
marcellka Linia koment
Dodany:2009-10-30 22:09:10, Ocena: 6.0
Nie istnieje takie coś jak miksura na szczęscie,tego nie ma. Szczęscie przycodzi tylko do tych,którzy mają to zapisane w niebiosach.
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-10-31 10:20:28, Ocena: 6.0
Można powiedzieć, że w niebiosach wszyscy maja zapisane szczeście. Czytać trzeba ze zrozumieniem.
mmamma Linia koment
Dodany:2009-10-31 17:10:56, Ocena: 6.0
Rzadko się to niestety zdarza, ale relaksu i spokoju zażywam jedynie wtedy gdy słyszę ciszę, wsłucham się w spokojny sen moich dzieci oraz zasmakuje słodyczy ust mego męża. pozdrówka
lizzie Linia koment
Dodany:2009-10-31 19:38:41, Ocena: 6.0
Przepis na szczęście jest bardzo łatwy: Wlej w garnek wyciąg z radosnej dziatwy, Dolej łyżkę wzruszenia na twarzy, wsyp szczyptę swoich najskrytszych marzeń, Dorzuć garść piękna dokoła siebie, Wyobraź sobie, że jesteś w niebie, Wymieszaj wszystko bardzo sowicie, Potem miłością posyp obficie. I już na szczęście przepis gotowy. Chcesz - to wypróbuj! Efekt bombowy!
wega Linia koment
Dodany:2009-10-31 19:46:42, Ocena: 6.0
Bardzo dużo radości, moc szczęsliwej miłości, kilka marzeń spełnionych i przyjaciół sprawdzonych Ciągle cos do odkrycia wielka miłość do życia Znajomosć dietetyki, troszeczkę gimnastyki Wstrząśniete lub zmieszane codziennie zażywane
onlyme30 Linia koment
Dodany:2009-10-31 19:55:54, Ocena: 6.0
Mikstura szczęścia: Dwa uśmieszki od ucha do ucha przepleść z czarującym spojrzeniem. Dwie garście porannego oddechu połączyć z serca uniesieniem. Dwoje zamyślonych oczu złączyć lekkim westchnieniem. Dwie szalone myśli pokruszyć z zapomnieniem. Dwa razy wszystko wymieszać, do dwóch szklanek przelać. Dwa razy dziennie tym szczęściem się polewać;)
Vanillivi Linia koment
Dodany:2009-11-06 01:07:10, Ocena: 6.0
http://www.granice.pl/wiersze.php?id=51&id2=31529
Boik Linia koment
Dodany:2009-11-08 11:58:42, Ocena: 6.0
Witam i pozdrawiam Panią Jolę Kwiatkowską. Książki niestety nie czytałem, może kiedyś mi się uda. Nie wiem czy mam prawo, w końcu jestem mężczyzną a książka kierowana jest do kobiet, zabierać głos w tej sprawie. Pomyślałem sobe, że jednak szczęście należy się wszystkim, bez względu na płeć i postanowiłem się odezwać. Mikstura szczęścia jaką Pani proponuje, może nie jest zła, może nawet i działa (jest bardzo atrakcyjna ze względu na koszt) ale jej przygotowanie zajmuje zbyt wiele czasu. Potrzebne jest wiadro, chochla, łżka wazowa i łyżka do zupy. Skąd to wszystko wziąć np. w biurze, podejrzewam, że mikstura powinna być świeża, bo po terminie gwarancji pewnie nie będzie działać lub nie daj boże wystąpią jakieś skutki uboczne. Moim zdaniem najlepszy eliskir szczęścia znajduje się już w nas samych, tylko trzeba go zacząć zużywać. Im wcześniej to zrobimy, tym lepiej dla nas. Jak to zrobić? Po prostu pamiętać, że 1) mamy tylko jedno życie 2) uśmiech przyciąga uśmiech 3) szczęście przyciąga szczęście, no i po czwarte – nie ma tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Kłaniam się oczywiście z uśmiechem Boik.
jolaKwiatkowska Linia koment
Dodany:2009-11-08 12:44:19, Ocena: 6.0
Odpowiedź dla Boika. Meżczyzna ma takie same prawa. Prawie mamy równouprawnienie ( "a prawie robi..."). Na szczęście - szczęście jest pojęciem bezpłciowym. W biurze ( wbrew pozorom) samo "bycie" też nie przynosi "szczęścia". Dylemat braku "chochli" to pikuś w porównaniu z zastanawianiem sie "co to jest chochla"? Termin gwarancji w ostateczności mozna przestęmplować (w tym przypadku nie zaszkodzi). Jaestem siedem razy - za (pkt1,2,3,4, przymrużenie oka,poczucie humoru i dystans. Tymbardziej, że podobno nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. I oczywiście na uśmiech odpowiadam :-DDD
KapitanJoanna Linia koment
Dodany:2009-11-17 16:24:14, Ocena: 6.0
Oto mój prywatny przepis: Ciężarówka nie myślenia o problemach, wymieszanego z optymizmem w proporcjach 1:1 Ugotować, dodać poczucie bezpieczeństwa, spokój i towarzystwo bliskich ludzi (po jednej szklance) i dwie duże stołowe łyżki poczucia własnej wartości. Dodać łyżeczkę "Carpe Diem". Do smaku warto poeksperymentować i dołożyć do tego kostkę czekolady, albo zrobić coś, co lubi się robić. Działa :)
granat86 Linia koment
Dodany:2009-11-17 19:29:38, Ocena: 6.0
W moim przypadku nie ma to jak kufelek ciemnego piwka i dobry film, zawsze skutkuje.
Ewqa Linia koment
Dodany:2009-11-18 14:46:23, Ocena: 6.0
Wieczór, w kominku trzaskają zapalone polana, ja siedzę w bujanym fotelu a na moich kolanach śpi mój NAJWIĘKSZY SKARB- roczny synek Emanuel. Wtedy uciekają ode mnie wszelkie smutki, chandry i depresje, bo wiem że jest na świecie ktoś, kto kocha mnie miłością czystą i bezinteresowną.
Dorota Linia koment
Dodany:2009-11-25 10:33:52, Ocena: 6.0
mikstura szczęścia: jeden, ale najważniejszy składnik: dostrzeżenie, że nawet najmniejsza kałuża odbija niebo. czyli w każdej, nawet najmniejszej czynności, zdarzeniu dostrzeżemy radość i pozytywne fluidy. Życie składa się z drobnych zdarzeń. Jeśli każde będzie nas napawało optymizmem, szczęście jest nasze!!!
Dorota Linia koment
Dodany:2009-11-25 10:34:11, Ocena: 6.0
mikstura szczęścia: jeden, ale najważniejszy składnik: dostrzeżenie, że nawet najmniejsza kałuża odbija niebo. czyli w każdej, nawet najmniejszej czynności, zdarzeniu dostrzeżemy radość i pozytywne fluidy. Życie składa się z drobnych zdarzeń. Jeśli każde będzie nas napawało optymizmem, szczęście jest nasze!!!
w_justyna1 Linia koment
Dodany:2009-12-13 15:44:05, Ocena: 6.0
Najlepszym sposobem na zły nastrój jest dla mnie sen- gdy tylko mogę chowam się glęboko pod kołdrę i spię , śpię,śpiś
mariel78 Linia koment
Dodany:2010-01-02 17:59:07, Ocena: 6.0
Witam , książkę na pewno przeczytam bo zdecydowanie warto ... co do mikstury na szczęście to zwyczajnie cieszyć się z rzeczy małych , drobnostek ...doceniać najbliższych , bo często jest tak , że nie umiemy się cieszyć z tego co mamy dopóki tego nie stracimy , gdy jest mi źle przychodzi mi na myśl fragment wiersza ks. Twardowskiego "kiedy Bóg drzwi zamyka to otwiera okno", właśnie gdy mi jest ciężko i wydaje mi się , że już dalej nie dam rady często sięgam po jego wiersze napełniają mnie optymizmem i dają ogromną siłę ...co najważniejsze mam dwie cudowne osoby wokół siebie , na które zawsze mogę liczyć i które nigdy nie pozwalają mi upaść Angelina moja siostra i Kubuś mój narzeczony Dziękuje że jesteście !!!
EmnildaAmelberga Linia koment
Dodany:2010-01-13 23:47:15, Ocena: 6.0
Gdy się raz poczuje ten słodki smak szczęścia , odkryć można w sobie niepohamowane pragnienie na więcej . Zaspokoi je każda radość która zjawi się w naszym życiu . Tak więc spijajmy z życia jak najwięcej możemy . Niech każda książka w której świat się zagłębimy przyniesie nam radość . Niech dźwięki muzyki uspokoją naszą zmęczoną duszę , a dobry film oderwie od codziennych przykrości i trosk . Bo nawet te najmniejsze radości umieją zagłuszyć pragnienie . A czasem zdarza się że są najlepszą na nie miksturą .
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów