Tunel
opowiadania >mi. Proszę… Dlaczego nic nie pamiętam?- Daniel nie potrafił przyznać się do tego, że sprawił, że Gloria nic nie pamięta. Nie mógł jej powiedzieć.


-Lepiej, żebyś wiedziała jak najmniej. Nie powinnaś o nic pytać. Na razie- odparł i przygarnął ją do siebie.


Tulili się do siebie przez jakiś czas, kiedy Daniel pochylił lekko głowę- dotykając policzka Glorii i wyszeptał:


-Kocham Cię, Glorio.- I zniknął.


-Danielu… -załamanym głosem wołała Gloria. Dlaczego mi to robisz?- płakała.- Czym sobie na to zasłużyłam? Dlaczego?- powtarzała rozpłakana.


Daniel był tam. Był tam i spoglądał na ukochaną. Nie mógł jej pocieszyć. Zrobił o wiele za dużo. Wymazał Glorii wspomnienia z poprzedniego życia. Mógł postąpić inaczej. Walczyć z Demonem w poprzednim życiu dziewczyny, albo dać jej nowe, w którym będzie bezpieczna. Chciał dla Glorii jak najlepiej, ale nie zawsze mu to wychodziło. Dziewczyna za każdym razem próbowała czegoś się dowiedzieć. Rozumiał ją… też chciałby wiedzieć, dlaczego życie potoczyło się w taki, a nie inny sposób.-Victor. Imię, które dostał stamtąd- Daniel spojrzał w niebo. Przyglądał mu się badawczo, chociaż znał je i wiedział o wszystkim, co się tam działo. Dawno już go tam nie było. Odkąd dostał od Agatona- najwyższego rangą Anioła- zadanie, aby pozbyć się Demona z ciała Glorii, ma obowiązek być na ziemi. Nie może dopuścić by coś stało się dziewczynie. Już wieki temu, każdy Anioł wiedział, że nie powinien dopuścić do bliższej znajomości z człowiekiem. To tylko pogarsza sprawy. Im anioł jest bliższy człowiekowi, tym Demon prędzej odnajduje osobę, której poszukuje. Żaden spośród Aniołów nigdy nie dowiedział się, dlaczego ludzie są dręczeni przez istoty nie ludzkie- demony, bez pohamowań.


Daniel nie potrafił znieść nawet najkrótszej rozłąki z Glorią. Pokochał ją. Dopiero teraz zrozumiał, że postąpił źle. Naraził się Niebiosom. Agatonowi- temu, który jest dobry- dla tego ,który jest czystym złem- Demonowi. Musi uważać, inaczej Gloria będzie w niebezpieczeństwie. Anioł może podarować człowiekowi drugie życie tylko jeden raz. Wykorzystał już szansę… I pokochał człowieka.


Długo się nie spotykali. Dni mijały, dłużyły się koszmarnie. Wiedział jednak, że jest zmuszony do oddalenia się od dziewczyny. Tylko dla jej dobra. Gloria próbowała kontaktować się z Danielem, natomiast on pozostawał w ukryciu. Oboje ciężko znosili rozłąkę, ale to było najlepsze wyjście.Noc. Gloria śniła... o tunelu. Biegła szybko. Nie mogła złapać tchu. Upadła. W oddali zauważyła postać…


-Daniel!- zawołała. Nikt nie odpowiadał. Poczuła ciepły dotyk na prawym ramieniu. Zamarła. Odwróciła się powoli w prawą stronę. To Daniel.


-Co się dzieje?- zapytała z ulgą.


-Jestem w twoim śnie…- odparł spokojnie. Przytulił Glorię do siebie. I szeptał:


-Bardzo za tobą tęskniłem. Nie mogę zostać długo…- rzekł. Przy Glorii czuł się jak w niebie. Nie chciał, aby coś przerwało sielankę. Ale… wiedział, że nie może przebywać z dziewczyną za długo. Ta chwila nie może się skończyć- pomyślał.


-Ja Ciebie też kocham- ciągnęła z uśmiechem Gloria. –Wcześniej nie zdążyłam powiedzieć Ci tego. Dlaczego zniknąłeś?- zapytała przejmująco.


Daniel nie widział co ma, lub co powinien w tej chwili odpowiedzieć. Nie chce okłamywać najważniejszej osoby w swoim życiu. Ale nie może wyjawić całej prawdy- to zbyt zawiłe i… niebezpieczne. Tak jak cały świat-te sekrety, kłamstwa. To wszystko, co może w tej chwili zrobić, aby uchronić Glorię… musi robić to co do niego należy- inaczej… Glorię może odnaleźć Demon i wyssać z niej życie. Jedyne życie, które jej pozostało, i które otrzymała od Daniela- ostatnie.


-Glorio, to wszystko nie jest takie proste…- mówił niespokojnie.


-Powiedz mi… zrozumiem wszystko.


-Muszę odejść na jakiś czas. Wrócę i… - zwrócił się do Glorii plecami.


-I tak już wiem… co mnie spotkało, dlaczego nie mogę poznać prawdy?- rozpłakała się. Daniel ruszył wzdłuż korytarza, poruszał się powoli, nie zwracał uwagi na słowa Glorii.


-Daniel!- krzyknęła. –Znowu mnie porzucasz! To są twoje sposoby na problemy?! Tak chcesz załatwiać sprawy?! Odchodząc?- szlochała. Ale on powoli rozpływał się. Zniknął.


Gloria obudziła się zdyszana. Po policzkach spływały łzy. Czuła się bardzo niespokojna. Dlaczego mi to robisz?- pomyślała. Właśnie wtedy, kiedy potrzebuję Cię najbardziej- znikasz.


Minęło kilka tygodni. Daniel ani razu nie dał znaku życia. Gloria czuła pustkę. Przez cały ten czas ,nie czuła niczyjej obecności. Miała sny, które każdego dnia wyczerpywały ją. Odbierały jej ostatnie siły. Była pewna, że jest źle. Coś jest nie tak. Któregoś dnia, obudziła się całkiem bezsilna. Nie mogła zejść z łóżka. Musiała jednak wstać. Resztkami siły podniosła się powoli na łokciu, ale to na nic. Nie dała rady. W tej samej chwili, poczuła tętniący ból w głowie. Pociła się jak nigdy dotąd. A ból rozsadzał jej głowę.


-Danielu, gdzie się podziewasz?- mówiła do siebie.- Tak mi sła… - przerwała. Poczuła delikatny dotyk na swoich policzkach.


-Jestem tutaj. Przepraszam, że nie było mnie przy tobie- wyszeptał.


Daniel nie miał pojęcia jakim powodem może być choroba Glorii. Nie był z siebie zadowolony, że pozwolił na to, by ukochana się rozchorowała. Zajął się nią. Zmierzył temperaturę i nie wierzył w to, co zobaczył. Gorączka była na tyle wysoka, że Gloria powinna już nie żyć. Elektryczny termometr wskazywał 44 stopnie .


-Jak to możliwe?- zapytał siebie.


Przysiadł obok dziewczyny i spojrzał na nią z niedowierzaniem. Spała, ale nie dość spokojnie. Co jakiś czas wierciła się. Pojękiwała. Daniel robił jej zimne okłady na zbicie gorączki. Ale to na nic. Wysoka temperatura utrzymywała się nadal. Nie wiedział co ma robić… Winił siebie za całe zdarzenie. Może gdyby był tutaj- z nią… nie rozchorowałaby się. Głowił się nad tym, jak możliwa jest tak wysoka temperatura. Chciał poradzić sobie z tym sam.

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów