Tunel
opowiadania >Co by powiedział lekarz, gdyby zobaczył Glorię?- pomyślał. Położył się obok dziewczyny i przytulił ją delikatnie, żeby się nie obudziła.


Kilka godzin później, Daniel obudził się i sprawdził jak czuje się Gloria. Otworzyła oczy i uśmiechnęła się do niego.


-Lepiej się czujesz?- zapytał.


-Tak. Już mi lepiej. Ale dziwnie się czuję- odpowiedziała z grymasem.- Wciąż boli mnie głowa. I czuję silny ucisk w klatce piersiowej- poskarżyła się. Daniel bez namysłu przyciągnął powoli do siebie Glorię i ucałował ją w czoło.Rozdział 6Tej nocy, Daniel nie mógł zostawić Glorii samej- postanowił zostać z nią. Gloria już dawno spała- z wyczerpania przespała cały dzień. Anioła trapiła myśl o gorączce dziewczyny. Leżał obok ukochanej i rozmyślał. Nigdy nie słyszał, aby ktoś przeżył temperaturę powyżej 40 stopni. Zdarzają się wysokie temperatury, ale nie aż tak.


-Jak dobrze, że nic Ci się nie stało, kochana- szepnął Glorii do ucha i ucałował w policzek. Po czym wstał. Chodził po sypialni w jedną i drugą stronę. Przypomniał sobie o swoim przyjacielu- Martinie. Kiedyś byli jak bracia. Ale zadania dane im przez Agatona- rozdzieliły ich więzi. Muszę Cię odnaleźć- pomyślał.


Udał się do znajomej imieniem Katina. Przyjaciółka pomogła zdobyć Danielowi adres przyjaciela. Musiał się pospieszyć, aby dotrzeć do Martina jeszcze tej nocy. Martin mieszka niedaleko Nowego Jorku. Ale nie może zostawić Glorii na długo. Obawiał się najgorszego. Gdy dotarł do Martina, ucieszył się na jego widok. Przyjaciel też jest Aniołem stróżem z tą różnicą, że przydzielono mu dziecko pod opiekę. Czuwa nad sześcioletnim chłopcem.


Po wielu latach rozłąki aniołów- spotkanie trwało krótko, z tego względu, że Daniel musiał wracać do Nowego Jorku. Niestety Martin nie przekazał istotnych informacji na temat choroby Glorii- jeśli w ogóle można nazwać to chorobą.


-Nie mam pojęcia, co może kryć się za objawami Glorii. Wiem na pewno, że nie jest to normalne- mówił Martin.- Obserwuj ją, a ja spróbuję się czegoś dowiedzieć. Aniołowie mają we krwi pomaganie sobie nawzajem. Są rodziną. Nie ważne czy anioł jej wyższej rangi. Czy pomaga osobie dorosłej, czy dziecku. Są równi wobec siebie- Kodeks Aniołów nakazuje jednoczyć się w każdej sytuacji. Zakazane jest krzywdzenie innych i spiskowanie. Karą za niepożądane czyny jest wygnanie z Niebios.


-Dzięki. Nie wiem co robić. Postaram się dojść ładu z tym wszystkim- rzekł Daniel.


-Daniel…- ciągnął Martin. -… może Gloria przechodzi pewnego rodzaju przemianę?


-Ale… to możliwe?- zaniepokoił się Daniel.- Byłem przy niej … tylko, że- wiesz już, że dałem jej drugie życie? Z powodu Demona, opanował jej duszę.


-Tak. Katina wspominała. Myślę, że to może mieć coś wspólnego z Demonem... Musisz uważać- poinformował anioł.


-Wiem. Nie będzie łatwo…- Zakochałem się- nieśmiało wyznał Daniel.


-Cholera!- krzyknął anioł. –Jak mogłeś? Wiesz co…- nie dokończył.


-Wiem!- ryknął Daniel. – Ale nie znasz jej, jest taka… inna, jest człowiekiem.


-Człowiekiem! Z którym nie masz prawa się wiązać. Nie będę tego słuchał.


Aniołowie szybko zakończyli spotkanie. Martin nie chciał słuchać Daniela. Obaj dobrze wiedzieli, że bliższe stosunki z człowiekiem- z kobietą są zabronione. Ale to już się stało… Są razem.


Rozdział 7Anioł nie był zadowolony ze spotkania z Martinem. Ale wiedział, że posunął się za daleko w stosunku do Glorii. Kocha ją całym sercem i nie zrezygnuje z niej tak łatwo. Nie jest łatwo zajmować się ochroną ukochanej i szukać jakichkolwiek poszlak związanych z jej chorobą. Nie może czekać, aż wszystko samo się wyjaśni. Teraz jednak musi wracać do niej i zająć się nią.


Wylądował na balkonie. Dostrzegł zapaloną lampę w sypialni. Powoli rozsunął szklane drzwi i ujrzał roztrzęsioną Glorię.


-Gdzie byłeś?- zapytała. Dostrzegł łzy płynące z oczu dziewczyny. I szybko przysiadł obok niej.


-Jestem z powrotem. O nic się nie martw. Musiałem wyjść. Już jestem i nigdzie się nie ruszam- powiedział i przytulił Glorię do siebie.


-Bałam się. Myślałam, że znowu mnie zostawiłeś… samą- płakała.


Rano Gloria nabrała sił. Czuła się już dużo lepiej. Ale bez pomocy Daniela mimo wszystko nie poradziłaby sobie. Wstała i ogarnęła się. Zjadła śniadanie. Po czym poszła so łazienki.


-Poradzisz sobie?- zapytał Daniel troskliwie.


-Tak. W razie czego, zawołam Cię- odparła z uśmiechem i powoli weszła do łazienki. Była rozpalona. Temperatura spadała, ale powoli. Kiedy schłodziła twarz wodą, zakręciło jej się w głowie. Trąciła ręką szklany flakonik z perfumami, który spadł na podłogę i rozbił się na kawałki. Usłyszała Daniela.


-Co się dzieje?


-Jest w porządku- odparła w pospiechu.- Pobiłam tylko flakonik. Podparta na prostych rękach o umywalkę, spojrzała w lustro. Jej zielone oczy nie są zielone. Przyjrzała się dokładnie i ujrzała wyłaniające się z nich złoto. Zdziwiła się na widok koloru swoich źrenic. Mrugnęła i kolor oczu wrócił do poprzedniego stanu.


-Chyba coś mi się wydawało- stwierdziła. Wróciła do zamierzeń. Musiała się wykąpać. Po całym dniu, jaki przeżyła była wykończona i śmierdząca.


Dzień mijał spokojnie. Cieszyła się, że jest z nią Daniel. Postanowiła wyjść na chwilę z domu. Daniel nie był pewien czy to dobry pomysł. Ale się zgodził. Gloria chciała pobiegać. Trochę pobyć w samotności. Przebrała się i wyszła zaczerpnąć świeżego powietrza. Powoli się ściemniało, ale widoczność była dobra. Daniel poprosił, żeby nie oddalała się za bardzo. I tego się trzymała.


Biegając ,Gloria czuła się swobodnie. Mogła trochę pomyśleć w spokoju. Nie żeby Daniel jej przeszkadzał. Kocha go. Jest dla niej najważniejszy. Najcudowniejszy w całych Stanach. A może na całym świecie. Opiekuje się nią zawsze, kiedy tego potrzebuje i wtedy, kiedy nie potrzebuje. Przystanęła na chwilę, i dostrzegła, że jej paznokcie błyszczą jak brokat- na złoto. Jak jej oczy.


-Co się ze mną dzieje?- powiedziała do siebie. Trwało to tylko chwilę. Wszystko wróciło do normy. Paznokcie

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów