Tunel
opowiadania >przybrały stan poprzedni. Postanowiła wracać do domu. -Może Daniel się o mnie martwi- pomyślała.


W czasie, kiedy nie było Glorii- Daniel skontaktował się z Katiną. Była dobrą koleżanką. Chciał, żeby poznały się z Glorią. Katina zgodziła się pomagać Danielowi. Znają się dość długo. Jest jedną z zaufanych nieśmiertelnych czarownic w mieście.


-Dobrze, będę u was jutro o piętnastej. Nie mogę się już doczekać aż poznam Glorię- cieszyła się Katina.


-Na pewno ją polubisz- mówił Daniel. Wtedy weszła Gloria- zdyszana, kierowała się prosto do łazienki. –To do zobaczenia- pożegnał się Daniel.


Położyli się późno. Długo rozmawiali -o samopoczuciu Glorii, o czasie kiedy Daniel zniknął. Przeżyli trudne chwile, kiedy nie byli razem. Znikanie anioła często było prostszym sposobem na złagodzenie konfliktów. Czasami nie potrafił odpowiedzieć na pytania. Na niektóre nieraz sam nie znał odpowiedzi. Zbliżyli się do siebie w tempie błyskawicznym. Miłość rozkwitła tak szybko. Daniel poinformował Glorię o jutrzejszym gościu. Nie chciał, żeby Katina przyszła bez uprzedzenia Glorii. Dziewczyna ucieszyła się na tę wiadomość. Nie zna nikogo oprócz swojego Struża- uśmiechnęła się myśląc o Danielu.


Nad ranem Gloria się obudziła. Było jeszcze trochę ciemno. Wyszła na balkon. Wciągnęła w płuca wilgotne, pachnące świeżością powietrze. Znowu doznała zawrotu głowy i jednocześnie poczuła, że źrenice zmieniły kolor, zarówno paznokcie zalśniły złotem. Poczuła niepokój. Oddychała szybko. I w jednej chwili- wszystko się uspokoiło. Dzisiejszej nocy i poprzedniej nie śniła już o tunelu, czy o mężczyźnie którego nie rozpoznawała. Wszystko minęło. Gorączka też. Ale miała wyższą temperaturę ciała niż zwykle. Jakieś 38 stopni. Czuła się dobrze, więc zawracanie głowy Danielowi, nie miało sensu.


Weszła do sypialni. Daniel już wstał- jest aniołem, nie potrzebuje tyle snu co człowiek. Może wcale go nie potrzebuje- pomyślała. Postanowiła poleżeć, było jeszcze wcześnie. Dwie godziny później poczuła głód .Wstała i ubrała obcisłe miętowe rurki, zwiewną pastelową bluzkę i upięła niechlujny kok na głowie. Poczuła dolatujące z kuchni cudowne zapachy. I ruszyła w tamtą stronę.


-Dzień dobry- przywitał ją słodko Daniel, kiedy weszła do kuchni i pocałował ją.


-Omlety? Z owocami?- zachwycała się Gloria. –Za to Cię kocham- zachichotała. Rzuciła się ukochanemu na szyję i pocałowała go.

Rozdział 8Chociaż śniadanie było pyszne, Gloria zjadła mało. Mniej niż zwykle. Uwielbia omlety z owocami. Ale nie mogła nic przełknąć. Nawet Daniel zmusił się do jedzenia. Nie potrzebuje jeść, jest istotą nieśmiertelną. Chciał, żeby Glorii było raźniej. Chyba sprawiłam Danielowi przykrość, że prawie nic nie zjadłam- ze smutkiem pomyślała.


-Źle się czujesz? Co się dzieje?- zapytał i wziął ją w ramiona.


-Nie wiem- odpowiedziała. I spojrzała Danielowi prosto w piękne niebieskie oczy. Położyła głowę blisko szyi chłopaka i poczuła ten wstrętny głód, co wcześniej. Musnęła jego szyję delikatnie. Później jeszcze raz. Coś ją przyciągało do gładkiej szyi Daniela. Zaczęła całować go z całkowitą przyjemnością. Daniel zamknął oczy i odchylił głowę do tyłu. Gloria czuła coraz większą przyjemność. Wtedy Daniel zatoczył się w tył.


-Coś nie tak? Daniel?- pytała zaniepokojona. Podeszła błyskawicznie do anioła.


-Zakręciło mi się w głowie- odparł.


-Odpocznij- mówiła przejmująco Gloria i pomogła dojść Danielowi do łóżka. Położyła się obok chłopaka i myślała nad tym, co się przed chwilą wydarzyło. Nie czuję już głodu. Coś się dzieje ze mną niedobrego.


Nadeszła wizyta Katiny. Daniel zdążył wydobrzeć. Nie trwało to długo. Dzwonek do drzwi zadzwonił. Daniel otworzył drzwi. Katina uścisnęła Daniela.


-Wejdź ,proszę- zaprosił znajomą. Katina weszła nieśmiało i uśmiechnęła się serdecznie.


-Witaj, jestem Katina- wyciągnęła rękę w stronę Glorii.


-Gloria- odparła z uśmiechem i odwzajemniła uścisk dłoni. Według Glorii to całkiem miła dziewczyna. Ładna. Daniel zaprosił dziewczyny do kuchni na obiad.


-Pyszny- stwierdziła Katina. –Kto tak gotuje? Daniel wyszczerzył się do koleżanki. I zerknął ukradkiem na Glorię.


-Daniel, oczywiście- uśmiechnęła się Gloria.


-Ach, tak. Moje gratulacje- rzekła znajoma.


-Gloria trochę mi pomagała- stwierdził Daniel. –Prawda?- zmusił ją do kiwnięcia, łapiąc za dłoń. Tak naprawdę Gloria nie miała na to czasu, umyła tylko warzywa i przyprawiła pieczeń. Do tego zauważyła ukradkiem, jak Daniel przyprawia ją po swojemu.


Kiedy Gloria krzątała się w kuchni, Daniel odbywał rozmowę z koleżanką.


-Nie mogę niczego znaleźć na temat informacji podanych przez ciebie. To trudne- mówiła Katina.


-Nie zauważyłem niczego niepokojącego w zachowaniu Glorii. Jest taka jak przedtem. Chociaż… przestała jeść. Praktycznie nie ruszyła dzisiaj śniadania- poinformował Daniel.


-Miej ją na oknu. Nie wiadomo co się z nią dzieje. Jak coś zauważysz to daj znać. A tak poza tym, to nie mam pojęcia skąd wzięła się u niej tak wysoka temperatura. A do tego demon, który na nią polował. Martin może mieć rację…


-Tak, wiem. Gloria rano zostawiła na wierzchu termometr. Ma 38 stopni. Powinna być rozgorączkowana. Jak widać czuje się dobrze- mówił.


-To może być sprawka demonów. Może kontaktują się w inny sposób ze swoimi ofiarami i… - nie dokończyła Katina, bo nadeszła Gloria.


-Tutaj jesteście- powiedziała, wychodząc na balkon. I przytuliła się do Daniela.


-Kochani, muszę już wracać. Do następnego spotkania- pożegnała się i mrugnęła do Daniela ukradkiem po czym zniknęła za drzwiami.


Daniel spojrzał głęboko w oczy Glorii. I wyszeptał:


-Kocham Cię, najbardziej na świecie- -pocałował ją ciepło. Gloria nie odpowiedziała tym samym. Odwzajemniła tylko pocałunek.


Weszli do środka.


Daniel całował Glorię coraz namiętniej. Zdjął bluzkę. Niespodziewanie Gloria go odepchnęła.


-Zostaw mnie!- krzyknęła. Odwróciła się napięcie i wyszła z sypialni. Daniel poszedł za nią.


-Przepraszam. Stanęli i spojrzeli na siebie. - Nie chciałem… cię skrzywdzić- tłumaczył.
I podszedł bliżej. Gloria rzuciła się w szerokie ramiona anioła. Wiedziała, że przy nim jest najbezpieczniej.


-Zaraz wracam, ubiorę się- rzucił Daniel. Gloria zatrzymała go.


-Co masz na plecach? Spojrzała na Daniela badawczo. Dotknęła jego

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów