Tunel
opowiadania >pleców i głaskała je delikatnie.


-To… miejsce, gdzie ukryte są skrzydła. Gloria oglądała małe, ale widoczne gołym okiem zgrubienia na łopatkach.


-Boli cię?- zapytała z przejęciem. I pocałowała jedno z nich.


-Nie. Oszalałaś?- zażartował z uśmiechem.


-Kocham Cię- wyszeptała z uśmiechem. -Bardziej- stwierdziła odchodząc w stronę łazienki. Daniel spojrzał na dziewczynę -dokładnie jej się przyglądając.


Noc mijała spokojnie. Daniel nie mógł spać. Męczyło go zachowanie Glorii. Nie zmieniło się aż tak, ale nawet kiedy jej dotykał, czuł że jej ciało jest inne niż kiedyś. Coś jest nie w porządku. Wiedział to. W końcu udało mu się zasnąć. Jako anioł, mógł dzielić sny z Glorią. Raz już tak zrobił. Postanowił spróbować i tym razem. Powoli wnikał do świadomości dziewczyny. Ale Gloria nie wpuszczała go do swojego snu. Nigdy tak nie było. Tak jakby się broniła. -Nie będzie jej męczył- pomyślał. -Spróbuje innym razem.


Gloria obudziła się w środku nocy. -Daniel śpi- pomyślała. Wymknęła się powoli na balkon i zamknęła drzwi. Spojrzała w szybę… oczy nabrały złotego koloru, paznokcie się świecą . To już kilka dni. Coraz mocniej odczuwała okropny głód. Kiedy próbowała coś jeść, nie mogła tego przełknąć. Przypomniała sobie, że kiedy przygotowała sobie wieczorem kąpiel… rozebrała się i zauważyła coś na swoim lewym boku. Jakby złota nić, wijąca się wzdłuż boku. Tatuaż, którego nigdy nie miałaby odwagi zrobić. Pojawił się znikąd i był całkiem ładny. Na podobieństwo wijących się kwiatów. Złoty, błyszczący niczym gwiazdy na niebie. Idealnie łączył się z kolorem oczu i paznokci. Te wszystkie zdarzenia przyprawiały ją o niepokój. Martwiła się tym, czy powinna powiedzieć o wszystkim Danielowi. Gdy wszystko wróciło na miejsce, Gloria położyła się blisko Daniela i zasnęła.


W południe Daniel zabrał Glorię w miejsce, gdzie mogli pobyć sami. W ciszy pospacerować i posłuchać śpiewu ptaków.


-Wiosna to piękna pora roku- z uśmiechem stwierdziła Gloria, spacerując z Danielem. Daniel złapał ją za rękę i szli dalej razem. Nagle zatrzymał się i spojrzał Glorii głęboko w oczy.


-Chcę zostać z tobą na zawsze- wyznał. Gloria wpatrywała się w niego, aż poczuł się niespokojnie. Przytuliła się do niego nie odpowiadając. Chciała trwać tak w ciszy… na zawsze.


Wieczorem szli brzegiem morza. Trzymali się za ręce. Daniel szeptał Glorii komplementy. Oglądali piękny zachód słońca. Dotarli do koca, na którym przygotowana była już kolacja. Gloria ucieszyła się na ten widok. Po kolacji żartowali i wygłupiali się. Daniel łaskotał Glorię, aż pojawiły się łzy na jej policzkach.


-Przestań, proszę- błagała. Więc chłopak postanowił dać odetchnąć dziewczynie. Zaczęli się całować. Wtedy Gloria poczuła ostry głód. Przesunęła usta na szyję anioła. I całowała go . Poczuła się bardzo spragniona. Poczuła powiększone źrenice i dostrzegła złoty kolor paznokci. Nie mogła przestać dotykać szyi Daniela. Czuła, jak energia powoli wędruje w jej stronę. Daniel był spokojny. Niczego się nie domyślał. Widocznie sprawiało mu to przyjemność tak jak Glorii. W końcu poczuła się nasycona.


-Wracajmy już- ponagliła chłopaka, wstając.


-Dobrze. Chodźmy- zgodził się anioł.


Droga powrotna nie zajęła parze dużo czasu. Byli już na miejscu. Podczas kąpieli, Gloria zerknęła na lewy bok. Tatuaż powiększył się i był już na łopatce. Miała wyrzuty sumienia, że Daniel o niczym nie wie. Poiła się jego energią. A on niczego nie zauważył.-Nie mogę tego robić!- przemawiała sobie do rozsądku. Spojrzała w lustro- oczy nabrały kolorów. Tatuaż cudownie błyszczał. Do oczu napłynęły jej łzy. Nie mogła uwierzyć, że robi to miłości swojego życia. Aniołowi, który dba o nią jak tylko potrafi-najlepiej.Rozdział 9Dni mijały, a Gloria czuła potężny głód. Potrzebowała energii. Nie miała pojęcia, czy może pozyskiwać ją od ludzi, czy tylko i wyłącznie od aniołów. Bezsilność nie dawała jej spokoju, była wyczerpana. Daniel obserwował ją podczas wypadów do miasta i dostrzegł, że dziewczyna niknie w oczach. W ostatnich dniach wychudła i zbladła. Starał się jej pomagać. Ale była na tyle mizerna, że całe dnie spędzała w łóżku. Nie miała ochoty rozmawiać.


Daniel odbył w tym czasie kilka rozmów z Katiną i Martinem. Jedyną rzeczą jakiej się dowiedział to, to że Gloria prawdopodobnie jest ofiarą demona. Możliwe, że przechodzi przemianę. Dowodem jest podwyższona temperatura ciała. A także dziwne zachowanie, jakie się pojawiło.


Gloria leżała w swoim łóżku, zrobiło jej się zimno. Nie mogła dłużej tego znosić. Musi się pożywić i to jak najprędzej. W tej samej chwili do sypialni wszedł Daniel. Przysiadł obok niej na łóżku.


-Wyjdziemy gdzieś?- zapytał, gładząc jej włosy. –Jest piękna pogoda, szkoda dnia na siedzenie w domu.


-Nie. Nie czuję się dobrze- odparła drżącym głosem. Zamknęła oczy i pomyślała o energii, którą jakiś czas temu pożywiła się od Daniela. Poczuła silną ochotę, żeby skorzystać z tego, że Daniel siedzi obok.


-Ubierz się. Wyjdziemy chociaż na chwilę- rzekł i kierował się do wyjścia. –Nie będę patrzył jak się wykańczasz. Nic nie jadłaś od kilku dni- stwierdził z przykrością.


-Zaczekaj…- wyjąkała i wstała z łóżka. Podeszła bliżej i przytuliła się do niego mocno. Musnęła szyję anioła, który gładził jej plecy. Poczuła ogromną ulgę. Wpijała się w szyję chłopaka. Chwilę później leżeli na łóżku. Daniel zamknął oczy a Gloria korzystała z jego uległości. Na reszcie nadszedł moment, w którym Gloria może pozyskać energię na tyle, by odzyskać formę.


Gloria poczuła jak źrenice się rozszerzają i nabierają barw, a tatuaż powiększa
i znajduje się już na obojczyku. Podczas zwiększania się powierzchni tatuażu, czuła łaskotanie. Błyszczał się cudownie. Paznokcie też zaczęły się świecić. Niespodziewanie Daniel się ocknął i otworzył oczy. Był przerażony. Dostrzegł złote oczy Glorii i zerwał się na równe nogi. Zareagował szybko i przygwoździł dziewczynę do ściany. Jedną ręką chwycił jej szyję,

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów