Tunel
opowiadania >a drugą trzymał na biodrze.


-Kim ty jesteś?!- zapytał gniewnie. Nie zwolnił uścisku. Spojrzał głęboko w złote oczy. Glorię ogarnął strach. Daniel nigdy się tak nie zachowywał. Nie mogła wykrztusić słowa. Ściskał jej szyję tak mocno. Bała się, że nie opanuje złości i ją udusi. Ale zwolnił lekko uścisk i wykrzyczał:


-Odpowiedz, potworze… Co to ma znaczyć?!- przyglądał jej się z pogardą.


-Daniel…- wyszeptała Gloria. Łzy zalały jej oczy. Rozpłakała się, co nie zrobiło wrażenia na aniele.


-Więcej razy nie zapytam- groził. –To twoja ostania szansa- oznajmił. Nie chciał dłużej torturować dziewczyny, więc puścił ją gwałtownie. Chuda sylwetka Glorii zsunęła się na podłogę.


-Nie jestem potworem… Nie wiem jak to się stało. Pomóż mi… Proszę- błagała
i opadła na podłogę, uderzając głową.


Obudziła się kilka godzin później. Głowa jej pękała. Leżała w swoim pokoju. Obok- na fotelu siedział Daniel i obserwował ją. Nie mogła podnieść głowy. Momentalnie zakręciło jej się w głowie.


-Nie odpowiedziałaś na moje pytanie… nadal- wyznał. Nie mógł przestać myśleć
o tym, co zobaczył rano. Gloria nie była sobą. -Co stało się z jego Glorią?- zastanawiał się ze smutkiem.


-Nie wiem, co mam Ci powiedzieć. To wszystko stało się za szybko. Straciłam poprzednie życie, tkwię tu sama. Któregoś dnia obudziłam się z potężnym bólem głowy i gorączką. Nagle sny ustały, a moje ciało pokryło się tatuażem. Oczy nabrały złotej barwy. Nawet paznokcie też…- wyjaśniała, gdy Daniel jej przerwał.


-Jak długo to się dzieje?- zapytał i podszedł do łóżka.


-Kilka tygodni… bałam się przyznać, że coś złego się ze mną dzieje. Nie mogłam jeść. Żywię się energią, którą… -urwała.


-Pobierasz od żywych istot… Nie mogę w to uwierzyć. To ten demon. On ci to zrobił- ciągnął. Gloria ukryła twarz w dłoniach. Daniel podszedł jeszcze bliżej i przytulił ją do siebie i pocieszał.


-Przepraszam… Daniel. Ja nie chciałam cię skrzywdzić- tłumaczyła.


Daniel postanowił znaleźć sposób na cofnięcie tego wszystkiego. Musi poradzić się przyjaciół, co robić dalej. I tak zrobił. Katina potwierdziła przypuszczenia Martina. Gloria dokonała przemiany. Nie wiadomo kim jest, ale prawdopodobnie żywi się energią nieśmiertelnych, żeby żyć. To trudne do zaakceptowania. Ale muszą sobie
z tym jakoś poradzić. Znajdą dowody na to, że demon jest sprawcą przemiany Glorii
i unicestwią jej dalsze postępy. Nieśmiertelni spotykali się w sprawach dotyczących dziewczyny. -Ciężko jest szukać czegoś, o czym nie ma się pojęcia- pomyślał Daniel.


-Więc mamy gorączkę, żywienie się energią nieśmiertelnych, tatuaż zwiększający powierzchnię ,oczy i paznokcie świecące w czasie głodu i podczas pożywiania się- wyliczała Katina.


-No nieźle, braciszku- zaszydził Martin. –Ale się wkopałeś. Uniósł brwi.


-Sprawia Ci to przyjemność?!- zdenerwował się Daniel. Nie masz pojęcia…


-Martin! Daj spokój…- przerwała Katina. -To nie jego wina. Demon polował na Glorię już dawno.


-I mamy tego efekty- zaśmiał się Martin. Założył ręce i przyglądał się Danielowi.


Daniel poczuł się bardzo urażony przez Martina. Kochał go jak brata. Nikt nigdy nie był mu bliższy. Martin miał prawo do złości, ale nie kosztem Daniela. Starał się jak mógł, aby dobrze chronić podopieczną. Ale rozkwitło pomiędzy nimi uczucie. I tym sposobem, demon otrzymał przepustkę do zawładnięcia Glorią.


-Myślę, że demon buduje swego rodzaju armię… która pochłania energię albo ludzką, albo nieśmiertelną- zauważyła Katina. –Jesteśmy w niebezpieczeństwie. Gloria nam zagraża. Musimy coś z tym zrobić…


-No, brawo. A ty pozwoliłeś na to wszystko… do czego Ci ona jest potrzebna? To potwór- szydził dalej Martin. Miał gniewną minę.


-Zamknij się! To nie jej wina. To On zrobił z nią to wszystko! Odebrał jej marzenia- zniszczył ją!- wykrzyczał Daniel z żalem. Podszedł bliżej Martina i patrzył mu w oczy, które dawniej były życzliwe, teraz już takie nie są.


-A teraz Ona zniszczy nas!- warknął anioł. - Nas wszystkich. Pozwól jej na to! Na co czekasz?!- rzucił. I pchnął Daniela z całej siły. Po czym Daniel zrobił to samo z podwojoną siłą. Wzburzył się jak nigdy. Nikt nie będzie obrażał Glorii- myślał. Katina starała się załagodzić konflikt między aniołami. Jednak doszło za daleko. Daniel nie wytrzymał i wybiegł z magazynu- w którym często nieśmiertelni spotykali się potajemnie- nie zwracając uwagi na prośby wiedźmy.


Anioł pokochał Glorię jak nikogo w życiu. Dziewczyna ma w sobie coś… co przyciąga Daniela. Silne uczucie do dziewczyny pojawiło się błyskawicznie. Nie ma osoby, którą był by w stanie pokochać tak samo.


Późnym wieczorem Daniel wrócił do mieszkania Glorii. Spała już. Nie chciał jej obudzić, więc położył się w salonie. Nie wiedział czy Gloria- po przemianie- jest bardziej czujna, ale postanowił przespać się na sofie. Długo myślał nad przemianą Glorii, a także energii, której potrzebuje do funkcjonowania. Będzie jej pomagał tak długo, jak będzie trzeba , dopóki nie znajdzie sposobu na odsunięcie demona od ukochanej. To będzie trudne- powiedział do siebie.


Tej nocy nie mógł spać. Dręczyły go myśli o przyjacielu i… wszystko co z nim związane. Martin kiedyś taki nie był. Gdy tylko Daniel potrzebował pomocy, kumpel zaraz jej udzielał. Teraz jest inaczej. Szydzi z niego i jego uczuć do człowieka. Sam jeszcze nie doświadczył miłości- może to jest powodem wściekłości anioła. Oddalił od siebie nieprzyjemne myśli o dzisiejszym zdarzeniu i pozwolił sobie zajrzeć do snów Glorii. Ale ta, nie pozwalała zagłębiać się w nie głębiej. Walczyła z nim. Postanowił przestać. Wstał i wyszedł na balkon. Wpatrywał się w gwieździste niebo. Dawno nie dostał wiadomości od najważniejszego anioła. Usłyszał za plecami kroki- Gloria.


-Nie śpisz?- zapytała szeptem. Podeszła do Daniela i objęła jego plecy.


-Nie mogę… -odwrócił się w stronę dziewczyny. –Boję się o Ciebie- ciągnął.


Uśmiechnęli się do siebie. I poparzyli w niebo. Niespodziewanie Gloria poczuła silny ucisk w żołądku. Głód. Silny. Postanowiła nie kryć się z tym.


-Znowu czuję ten głód. Jest coraz silniejszy. Daniel ujął w dłonie jej twarz i szepnął coś na ucho. Gloria przytuliła się

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów