Tunel
opowiadania >do niego i dotknęła ręką jego szyi. Głód się nasilił. Nie zwlekała z posiłkiem. Dotknęła wargami krtani i wędrowała dalej. Dotarła do ust. Była głodna- nie mogła już czekać. Daniel pozwolił jej pożywić się swoją energią.


Kiedy po raz pierwszy Gloria karmiła się energią Daniela- dostał on zawrotów głowy. Teraz anioł czuje przyjemność ,a kiedy Gloria karmi się jego energią, on nie odczuwa bólu i smutku. Tylko radość.


-Nikt mi jej nie odbierze- nigdy!- pomyślał.


Z chwilami takie jak ta- Anioł przestał odczuwać żal do przyjaciela. Teraz musi dowiedzieć się, co kryje istota, jaką stała się Gloria. To jest najważniejsze.
Kim jestem i skąd pochodzę?- Takie pytania zadawałam sobie kiedyś. Teraz jest inaczej… Jest przy mnie mój Anioł Stróż. Tylko mój.


Moje dawne życie odeszło już w niepamięć. Przestałam się zastanawiać jak tu trafiłam. Trzeba coś zakończyć, aby dać początek czemuś nowemu.


Daniel opowiedział mi moją historię. Choć pytań wciąż można zadawać wiele, nie chcę drążyć tego tematu. Wiem, że Daniel będzie przy mnie zawsze…


Nowe życie… dziwne- było na początku. Jest wspaniałe. Chociaż jestem kim jestem. Istotą jakiegoś nowego gatunku, może wampirów. Szczęście jakiego prawdopodobnie nigdy wcześniej nie doznałam. Nie zamieniłabym spotkań z moim aniołem na dawne życie… To już przeszłość. Do której nigdy nie wrócę.


Nowe życie kocham takie, jakie zostało mi dane. I tak je też będę przeżywać. Nie ma w nim miejsca na smutek, żale. Tylko radość. Nie pozwolę by ktoś zrujnował wszystko, co podarował mi Anioł… Mój Anioł.Każdy koniec -daje nowy początek.


Zawsze… może być lepiej lub gorzej.


Chyba…


…że masz swojego Anioła Stróża.
Rozdział 10
Po długim pobycie na Ziemi, Daniel postanowił udać się do Niebios. Nie dostawał wiadomości na temat dalszych działań. Gloria przeszła przemianę, więc ochrona chyba nie jest już potrzebna. Teraz musi zmierzyć się z Radą najważniejszego anioła.


-Może to cisza przed burzą….


Kiedy był już na miejscu, spotkał kilku aniołów, którzy zawsze służą mu pomocą. Został powitany bardzo ciepło.


-Nareszcie jesteś… Victor!- wykrzyczała z uśmiechem i rzuciła się Danielowi w ramiona. -Aileen, witaj!- przywitał się. –Co tu robisz? Nie wysłali Cię jeszcze?


-Nie znaleźli dla mnie odpowiedniej osoby- zażartowała Aileen. –A tak na serio… to nie wiem. Chciałabym mieć człowieka pod opieką… na przykład jakiegoś przystojniaka- stwierdziła z uśmiechem przyjaciółka.


-Nawet tak nie żartuj!- wzburzył się anioł. –Wiesz, że to zabronione… Czuję, że dzisiaj za to zapłacę- posmutniał.


-Nie przejmuj się- może jakoś to zrozumieją, każdy ma prawo się zakochać, nawet anioł.


Rozmowa z Aileen nie podniosła na duchu Daniela. Jeżeli Rada Aniołów zadecydowała o niekorzystnej zmianie w działaniach Daniela, może to mieć złe następstwa. Anioł właśnie wchodził do sali, gdzie przebywa Rada. Drzwi otworzyły się z hukiem. Niektórzy przyglądali mu się z grymasem, niektórzy niemal zabijali swoją powagą, inni ucieszyli się na powrót Daniela.


-Victor… -westchnął członek rady aniołów. Daniel skinął głową na powitanie. Podszedł bliżej. Poczuł się, jak w oczekiwaniu na egzekucję. Możliwe, że tak właśnie będzie.


-Miło Cię widzieć- wesoło powitała jedna z anielic. Gdyby była człowiekiem, Daniel mógłby nazwać ją starszą kobietą. Anioły co prawda się nie starzeją, ale każdy kiedyś przez chwilę, albo dłuższą chwilę poczuł jak to jest być człowiekiem. Anielskie zdolności pojawiają się po jakimś czasie- nieokreślonym. Ale zazwyczaj w młodym wieku. Większość aniołów stanowi dwadzieścia parę lat. W radzie zasiadają najstarsi. W przypadku Marylin, zdolności wraz z przemianą, pojawiły się w wieku siedemdziesięciu dwóch lat. Pomimo wieku, anielica dobrze się trzyma. Marylin poklepała Daniela po plecach- jest jak babcia. Na ten widok Carl- postawny anioł rzekł:


-Marylin, wróć na miejsce. Nie czas na czułości. A teraz przejdźmy do sedna.


-Victor- nie bez powodu nadaliśmy Ci to imię. Twoim zadaniem jest chronić, a nie dopuszczać…. –skarcił Carl.


-Chodzi o Glorię?- przerwał Daniel. –Nie planowałem…


-Też. Dobrze wiesz czego się dopuściłeś- rzucił inny. –Nie zamierzamy bagatelizować łamanego Kodeksu. Każdy jest na równi z innymi. Jak wiesz, kiedy anioł łamie Kodeks- należy go ukarać.


Daniel uważnie przyglądał się Radzie. Każdy z nich miał w sobie tyle gniewu. Nawet nie chcieli go zrozumieć. Marylin zawsze stawała w obronie Daniela, teraz jednak nie może tego zrobić. Złamał Kodeks i musi przyjąć karę, na jaką według Rady zasłużył.


-Na przykładzie ludzi, mogę Ci powiedzieć Victorze, że kiedy oni łamią przepisy również są za to karani- tylko, że… -mówił Frank.


-Dosyć tego!- przerwała Marylin i wstała. –Nikt nie zasługuje na takie traktowanie. Powiedzieliście już wystarczająco. Daniel dobrze wie, czego się dopuścił.


-Victor- odezwał się Carl. Tu używamy anielskich imion. Nie zapominaj o tym Marylin. Daniel milczał. Nie chciał przerywać Radzie, to mogłoby pogorszyć sprawę.


-Pozwoliłeś na to, by Demon zawładnął dziewczyną. Jak myślisz, jaka kara będzie odpowiednia?- zapytał Frank chodząc po sali.


-Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie- mówił Daniel. Uważam, że… To wszystko stało się za szybko.


Cisza.


- Nie wiem, czy to Demon- mówił dalej. –Gloria żywi się energią… nieśmiertelnych.


-Mów dalej- zachęcał Carl.


-Więcej nam nie trzeba!- rzucił wściekle Frank. –Victor chce powiedzieć, że

Opinie
Ocena: 1 2 3 4 5 6
Musisz być zalogować by komentować.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów